Film, ktorý bol v našich končinách známy pod názvom Skinheads je príbehom asi dvadsaťročného Marca (Gianmarco Tognazzi), ktorý žije so svojou starostlivou matkou Robertou, pritom otca nikdy nepoznal. Má síce nejaké zamestnanie, ale väčšinu času trávi na ulici alebo jazdí na motorke. Rád by svoj nudný život zmenil a k tomu príde počas „osudovej“ jazdy v mestskom autobuse, kde sa stane svedkom zvláštneho incidentu. Opitý prisťahovalec obťažuje cestujúcich a následne je napadnutý mladými, fyzicky zdatnými mužmi v dlhých čiernych kabátoch s vyholenými hlavami. Marco je situáciou natoľko očarený, že sa začne bližšie zaujímať o subkultúru skinheadov, ktorej členov mal možnosť vidieť priamo v akcii. Mladí neofašisti predstavujú pre Marca jednu veľkú rodinu, ktorú sám nikdy nepoznal. Stáva sa členom tejto organizácie. Neváha kvôli tomu obetovať svoje pestované vlasy, matkinu dôveru a dokonca ani lásku svojej priateľky – africkej emigrantky. Osvojuje si rasistické názory a stáva sa z neho násilník, ktorý nemá žiadne zábrany... (Mordenroth)

ChickenPate

Techno klub se svastikami, hopsání do rytmu se zdviženou pravicí a renee vybírající peníze na velkého vůdce, to je snad zlý sen. ()

Boudyy

Tognazzi vypadá v tomhle filmu fakt cool, ale moc hrát neumí. Jeho kamarádíčci jsou tu spíš jen do počtu, více prostoru je zde věnováno národně socialistické organizaci, které se hlavní rhdina stal členem. No, ještě jsem neviděl NS pařit na techno, myslel jsem, že tuhle americkou hnusnou hudbu považují za odpad (což s nima mám společné). Každopádně v tomhle filmu hudba ušla a furt si pamatuju tu hlavní theme. Jinak, příběh je to klasický, možná až na konec. Moc se ve filmu nesetkáme s názory okolního světa, vše probhá jakoby uzavřené ve světě hnutí. Každopádně, v Itálii je pochopitelný vznik různých NS hnutí, když tam měli Mussoliniho. ()

WolfIssen

Co si pamatuju, tak tento film jsem viděl před pár lety. Už tenkrát jsem nevěřil, co tohle je za ptákovinu. Zkrátka a dobře šedý podprůměr, který se např. s filmy American History X nebo Beliver nedá srovnávat. ()

revols

Surový snímek napsán syrovým perem.Příběh jako takový,je velmi realistický.Mě osobně zaujala myšlenka filmu.Ten,kdo film nepochopil,má smůlu. ()

V4nd4l

Náckové pařící na techno a vypadající dost vysmaženě mě docela pobavili, ale jinak film rozhodně není žádná komedie. Hlavní hrdina se promění z flákače a zhulence na nácka po tom, co vidí kterak jeden nácek vyřešil imigranta obtěžujícího spolucestující v autobuse. Některé scénky náckovského bratření a zápasení vypadají velice homosexuálně, takže aby to autoři vyrovnali, objeví se ve filmu erotické scény hlavního hrdiny s jeho afroitalskou přítelkyní. Bitek ve filmu moc není, je spíše o proměně hlavního hrdiny a změně jeho vztahů s okolím a to pak vede k nehappyendovému konci. ()

Swingie

Chcel som dať dve hviezdičky, ale koniec, kedy Zaira je viac akčná, než by sa predpokladalo, ma dorazil a musel som znížiť ešte o jednu hviezdičku, ktorá tu vlastne ostala iba za charizmatického a veľmi sympatického vodcu hnutia. Technoskinheads? Toto ma trošku dorazilo. Čakal som niečo ako Skrewdriver a nie vygumované techno tance s hajlovačkami, ktoré bolo akosi trošku od veci. Taktiež mi nevonia, že všetci robia z nacionálneho socializmu nejakú volovinu, kde jediní "kamaráti" sú banda podrazákov, čo im ide len o peniaze, a kde sa hovorí, že je to zlá strana mince. Z pravičákov vykresľujú hlupákov dobre že nie bez vzdelania, ktorí robia iba bordel a sú, po vstupe do hnutia, krutí ku všetkým zo svojho okolia, rodičom, kamarátom atď... Kde na to kto vôbec prišiel?! ()

Oxik49

Tuc tuc tuc tuc sieg tuc tuc tuc tuc heil... Nevím, co mě přimělo na tenhle snímek koukat. Nevím, kdo tvořil scénář. Nevím, proč vůbec něco takového vzniklo. A, sakra, po druhém zhlédnutí filmu nevím stále vůbec nic... Jednání postav nedává žádný smysl (vezmem mezi nácky mladýho kluka; až ho zabije jeho černá přítelkyně, tak ho okradem; a až bude jeho pohřeb, přijdem mu vzdát čest???!!!), hudba nedává žádný smysl. Ale přeci jen má ten film něco do sebe.,, ()

cajda77

Těžko hodnotit takovýto film, skvělá je odvaha na toto téma něco natočit. Příběh obsahuje značné trhliny, k mání je pouze nekvalitní VHSrip s překryvným dabingem, ale člověk je ochoten tomuto italskému filmu leccos odpustit. Určitě se jedná o zajímavé drama, ale není vhodné pro běžného diváka na nedělní večer ... ()

Anstoss

Nechápu, proč tento filmeček má tak vysoké hodnocení. Herci jsou maximálně průměrné a děj taky nic převratného nepřinese. Nejhorší je ovšem postava Marca. Tento kluk fakt neví co chce. Napřed chce být tvrdým Skinheadem, ale na druhou stranu si nechá radit od žida a zamiluje se do černošky. Za hloupost se platí. (Nechci prozradit děj, tak pro ty co se chtějí na tento film podívat, nečtěte dál!!!) Marca pobodá jeho tmavá přítelkyně a on umře. Vrcholem hloupostí tohoto filmu je, že při pohřbu Marca přijdou jeho rasistické kámoše mu vdát hold. Proboha za co? Jediné co zachrání tento film před odpadem je realistické ztvárnění italské neonacistické subkultury. 2/10 ()