Jedného zimného dňa išli súrodenci Jacob a Maria spolu s otcom do lesa po drevo, aby mali v dome čím kúriť, keďže ich rodičia boli nezamestnaní a rodina žila v biede. Avšak otec ich ponechal napospas osudu v lese. Jacob našiel v kapse svojej koženej bundy odkaz od matky, aby sa nevracali a miesto toho šli do Španielska za strýkom Ramonom, kde sa budú mať určite lepšie. V Španielsku sa však jeho sestrička zamiluje do bohatého chirurga Diega, ktorý žije vo svojej vile spolu so svojou nemocnou sestrou Teresou. Maria sa vydá za Diega, koho Jacob viac a viac provokuje. Jedného dňa však čaša prekypí... (sochoking)

easaque

na nudu bych si určitě nestěžoval, jak tu píše těch pár uživatelů. Ale trošku je chápu, protože na začátku to bylo určitě akčnější a nápaditější. Přesto obrazově je to zajímavé stále a v tomto dílku mi připomněl náladu filmů Aki Kaurismäkiho. Nakonec bych ho hodnotil o trošku líp než malého Tonyho - takže čisté 3*. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Adrian

Velmi slubna expozicia po 15min vtecie do nudy a nejednoznacnosti a z hladiska vyvoja pribehu a jeho dramaturgie preslapuje na mieste a nevie sa rozhodnut, ktorym smerom razne vykrocit. Tento smutny fakt, nedokazu potom zachranit ani 3-4 velmi vydarene humorne pointy. ()

Dellamorte

Táto súrodenecká road movie bola akoby Lynchovskou variáciou na " HANSEL & GRETEL . Celou minútážou ma neopúšťal situačný humor ( scéna s visacim stolom, nefunkčný sex, zakopávka mrciny..), ktorý film nadľahčil a znížil tak u mňa váhu prísnej a do hĺbky pitvajúcej nespokojnosti, ktorá vlastne ani nehrozila. ()

jondzavid

Po výbornej satirickej komédii De Noorderligen som bol zvedavý aj na ďalší film Alexa van Warmerdama. A po prvých 20 minutách som si mysle, že som objavil výbornú kultovku (100% - scéna s likvidáciou vidlákov). Ďalej to bola však čoraz väčšia nuda. Najprv som sa ešte ako tak pousmieval , ale z ustupujúcim časom to bola najprv menšia nuda, potom trochu väčšia nuda a nakoniec najväčšia nudaaaa. Takže nemôžem si pomôcť a viac ako za jednu* tomu nedám. Ale je to škoda, už len kvôli tomu skvelému začiatku i nápadu s rozprávkovou paródiou. ()

Pafl

Během psaní scénáře ke Grimmu se něco stalo. Alex si psal svůj scénář, už měl tak 20 minutek napsaných, když někdo přišel, sebral mu propisku a řekl: "Tak dost. Už nás ty tvoje kraviny nebaví. Všichni ti tvoji exoti, co mají úchylné vztahy s rodiči, všichni ti maloměšťáci, chlípnici, mafiáni, s tím je konec ! Konec surrealistických výmyslů. Tohle bude normální film. Kriminálka, drama, to si nějak zařiď, a bude se to odehrávat ve Španělsku, aby tam holky mohly chodit v plavkách, protože to maj diváci rádi. Jasný?" Jasný. Protože tak to taky dopadlo. ()

rivah

Vykolejený a propletený děj zachycuje Jeníčka a Mařenku na cestách končících ve Španělsku. Divný film. ()