Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Majstrovi školy bojových umení zachráni život jeho sluha, no sám pri tom položí svoj život. Majster sa z vďaky ujme jeho syna Fang Ganga a zoberie si ho za učňa. Fang trénuje spoločne s učnami s bohatých rodín, no tí nemôžu zniesť, že majster sa k Fangovi správa veľmi prívetivo, ajkeď pochádza z rodiny sluhov. Fang sa preto rozhodne, že lepšie bude keď odíde. Nespokojní učni ho však vyprovokujú k boji a Fang, brániac sa iba holými rukami v snahe nezraniť, príde o pravú ruku. Tak sa začína pribeh o mužovi, ktorý sa neskorôr stane slávnym jednorukým šermiarom. (kitano)

(více)

Recenze (14)

Pecival 

všechny recenze uživatele

Na soubojích se sice podepsal zub času, ale zase se drží relativně při zemi, nejsou tam moc zrychlovačky což je z dnešního pohledu příjemná změna. Také to, že má hlavní hrdina na souboje jednu ruku je milé zpestření a i tak předvede pár velmi solidních triků. Hlavní hrdina se dokáže tvářit docela zapškle což docela sedlo. Příběh sice relativně podle standartního schématu, okořeněný o nějaké ti dilemata, udrží spolehlivě pozornost. A na konci když se přihnal Fang Gang jako velká voda vykouzlilo mi to úsměv na tváři. ()

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

No, údajne slávny, priam legendárny kung-fu snímok, v skutočnosti len strašne naťahovaná a zúfalo neakčná nuda. Hlavný hrdina príde dosť blbým spôsobom o ruku, ale nevzdá sa a začne trénovať so svojim zlomeným mečom po zavraždenom otcovi. Jeho tréning však vyzerá asi tak, že sa kukne do nejakej napoli spálenej kung-fu príručky a v ďalšej scéne potom zotne strom holou rukou. Popri nekonečnom prívale dialógov občas dôjde aj na nejakú tú akciu nevalnej úrovne pri ktorej vyzerajú všetci akoby mali len jednu ruku. Teda okrem zloduchov ktorí prišli s prevratnou bojovou technikou keď zistili že zatiaľ čo v jednej ruke držia meč ( respektíve dáku kovovú čertovinu ), v druhej môžu mať dýku! Tento neuveriteľný objav im zaisťuje absolútnu nepremožiteľnosť a protivníci len čučia v nemom úžase ako je čosi také možné. Samozrejme napokon im jednoruký šermiar ukáže kto je tu Boss a oni potupne zhynú. Nie je to vôbec zábavné ani nijaké iné a jediné čo sa dá paradoxne pochváliť je že sa celý film odohráva takmer výhradne v štúdiových kulisách predstavujúcich prírodu a tie sú veľmi pekné a štýlové. Inak je to fakt blbé aj keď má hrdina naozaj veľkú charizmu. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Z "jednorukých" Jimmyho Wang Yua u mne  jasně vede syrovější a nápaditější boxer. Šermíř možná nastartoval jeho kariéru a v průběhu času se stal kultem, ale zrovna v první části nad kung-fu vítězí příběh a dialogy,, a to je u Cheh Changa docela problém. Při vší úctě ke Kmotrovi a produkci Shaw Brothers obecně, jejich silnými stránkami tyto filmové atributy nikdy moc nebyly a není-li tento obvyklý nedostatek vyvážen choreograficky vymazlenými fighty s různorodými soupeři či zbraněmi, není moc o co stát, tedy nejste-li fanoušky neherci odříkávaných textů nesmyslných scénářů.  ´Prvních deset minut ještě jakž takž ale drželo pohromadě a za mě byla scéna utětí ruky Fang Ganga nejlepší z celého filmu. V dalším průběhu se Kmotr pokouší o melodrama a nabízí jen ošoupaný (v té době možná ještě tolik ne) motiv  střetu dvou klanů a bojových technik a nedá se nepoznamenat, že ani toto se mu moc nepovedlo. "Geniální" technologická novinka a technika proti šavli je opravdu k smíchu. Statečně jsem si ale počkal na grande finále, které  v těchto filmech často bývá ozdobou i přes všechna předchozí negativa, ale dočkal jsem se jen lehce nadprůměrného fightu, kde nakonec mnohem víc než ona výše zmíněna "geniální novinka" zaujalo obyčejné práskání bičem.  První setkání s handicapovaným šermířem dopadlo nevalně, dvě useknuté paže letí vzduchem... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Souhlas s Flipnicem a Terrordromem. Ačkoliv uznávám, že jde o klasiku, zub času na tomto filmu zahlodal až příliš. Drobnosti jako cvrlikání cvrčků v zimě pomíjím, ale přece jen nějakou vnitřní logiku film mohl mít. Mistr neustále medituje, kdo po něm převezme školu, přitom tam má jen dva nýmandy a rozmazlenou dceru. Když je potřeba, objeví se banditi, jinak o nich nebylo asi dvacet let slyšet, než nám hrdina dospěl. Atd. Je to zkrátka hloupé, špatně natočené a ani souboje se moc nevyvedly, na to, že mají předznamenávat styl. U mne zklamání. ()

Luk80 

všechny recenze uživatele

Seznámení s jednorukým šermířem jsem začal druhým dílem a to jsem pánečku viděl nálož. Tohle je ovšem horší, ano. Fang Kanga potkal přetěžký osud, neboť v boji přišel o pravou paži ženským mečem. Příběh o hrdosti a odhodlání ve stylu - lépe zemřít než ostuda pro mistra je na svém místě. Ve spoustě podobných filmů se rači propíchli po neuspěšném boji, než by museli s tím žít. Fang Kang se se strátou ruky vyrovnal, ale jako by celý film byl v ústraní a většina pozornosti směřovala učedníkům znepřátelených škol. Se silným škodolibým smíchem " Smějícího se tygra " jsem se smál taky, šlo to lechce odhadnout kdy se ten potvor znovu zasměje a jeho žáci ho v tom jenom kopírovali. Dokonce i další záporák jménem " Ozbrojený ďábel " byl na tom skvěle, jeho smích byl doslova kultovní:-) Já i přes tohle všechno hodnotím čtyřmi body, hahahaha. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Postavu Fang Ganga silně inspiroval Yang Guo, hlavní hrdina wuxia románu "Shen Diao Xia Lu" ("Return of Condor Heroes") od Jin Yonga. I Yang Guo přijde o ruku víceméně nešťastnou náhodou, taktéž během konfliktu s rozmazlenou dcerou svého pěstouna. (MaedhRos)
  • Na scénáři s režisérem Cheh Changem spolupracoval spisovatel Ni Kuang, jehož mentorem a přítelem byl Jin Yong, autor románu, který byl hlavním zdrojem inspirace pro film. (KlonyIlony)

Reklama

Reklama