Reklama

Reklama

Obsahy(1)

William Walker byl americký dobrodruh, narozený v roce 1853. Své štěstí hledal v Nikaragui, kde štval místní lidi proti tehdejšímu miliardáři USA C. Vanderbiltovi, který měl v této zemi své zájmy. Díky této politice se stal Walker velmi populárním a později převzal velení jako vůdce hnutí odporu proti danému režimu. Avšak z demokrata se stával tyran, který to dotáhl až na samozvaného prezidenta a končí jako většina diktátorů, a to násilnou smrtí. (MVanis)

(více)

Recenze (13)

Tormentor665 

všechny recenze uživatele

Není to sice na pět, ale neudržel jsem se. O téhle satiře jsem dosud neměl ani ponětí, ale o to víc překvapila. Pravda, že je příliš přepálená. První polovina geniální, pak už je to bizar na bizar, ovšem "upřímný Reagan" na konci to jistí. Brutalitou a psychotičností to pomalu připomíná Apokalypsu, těmi "ahistorickými" vsuvkami zase Monthy Pythony. Dostávali mě ovšem herci, spotřeba halucinogenů a jiných návykových látek musela být rekordní. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Kontroverzne pôsobiaci a asi ani s realitou veľmi nekorešpondujúci životopisný film o mne teda neznámom revolucionárovi, ktorému v hlave preplo tak, že sa z neho stal diktátor s nepredvídateľnými stavmi v nevýznamnom stredoamerickom štáte. Film sa nevyhýba niektorým absurdným scénam, napr. s piánom, či v závere s vrtúľnikom. Viackrát som si dával otázku, kto všetko z tvorcov bral halucinogény, pretože nešlo len o scény či chovanie postáv, ale aj priamo s typom postáv. Väčšia škoda však je, že film je strašne ukecaný a námet nedokáže utiahnúť celú jeho dĺžku a tak po slušnom začiatku začne nudiť. ()

Reklama

mira.l odpad!

všechny recenze uživatele

Co tohle bylo za debilní maglajs?? To měla být nějaká parodie či satira? Pak to lze těžko dělat na základě skutečných událostí, na kterých toho humorného bylo vskutku pramálo. Výsledek potom vypadá, jak vypadá. Když pominu ty až směšné proudy tryskající umělé krve po průstřelech, tak Mercedes, monitor, Eiffelovka a jako bonbonek na závěr vrtulník v 50. letech 19. století?? Mělo-li to mít nějaký hlubší význam, tak jsem ho nepobral, je mi líto. ()

skipercak 

všechny recenze uživatele

Dlho sa nestalo, aby ma takto prekvapil nejaky film. Isiel som do toho, ze to mierne preklikam z dovodu setrenia casu a potom tomu napalim slabsie 3 hviezdy. Nestalo sa. Film je vyborny! Originalna a podarena satira o americkej intervencii v strednej Amerike s famoznym Edom Harrisom, ktory opat presvedcil ze kope prvu ligu herectva. Film sa da len odporucit. ()

flu 

všechny recenze uživatele

You might think that there will be a day when America will leave Nicaragua alone. But I am here to tell you flat out that that day will never happen. Because it is our destiny to be here. It is our destiny to control you people. No matter how much you fight, or what you think, we'll be back. Absurdní, krvavé a záměrně historicky nepřesné acid-westernové podobenství, v němž se příběh amerického filibustýra z poloviny 19. století prolíná s válkou v Nikaruguy osmdesátých let století dvacátého. Přestože ve své době film propadl jak u diváků tak u kritiky a Coxovi v podstatě ukončil kariéru v Hollywoodu, po letech se z Walkera stal takový malý kult. A nutno říci, že po právu, jelikož spojení scénáře Rudyho Wurlitzera s Coxovou halucinogenní režií, Strummerovým DIY soundtrackem a kontextem tehdejší politické situace dalo vzniknout jednomu z nejoriginálnějších osmdesátkových filmů. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Od času 1:06:14, kdy se Vanderbilt (Peter Boyle) rozčiluje, je v dolní části obrazu několikrát zřetelně vidět nějaký novodobý monitor, plastové tělo se svítící obrazovkou. (mira.l)

Reklama

Reklama