Moje sestra vlkodlak 3

• Kanada Ginger Snaps Back: The Beginning (více)

Kanada 1815. Sestry Ginger (Katharine Isabelle) a Brigitte (Emily Perkins) bloudí samy pustým lesem. Narazí na vypleněný indiánský tábor, kde potkají starou vědmu a ta jim prozradí osudové proroctví. Pokud nezabijí tajemného chlapce, bude muset jedna ze sester zabít druhou. Při svém putování naleznou útočiště v pevnosti, která skrývá otřesné tajemství. Jedné noci je Ginger napadena podivným stvořením, napůl chlapcem, napůl vlkem. Podaří se Brigitte zachránit sestru a zvrátit tak prastarou kletbu? (oficiální text distributora)

Chrustyn

Nápad vrátit se do minulosti se mi docela líbil, ale nějak se zapomnělo na vlkodlaky. Stále to umí vytvořit strašidelnou atmosféru, ale je toho málo a vše mezi tím je bída. ()

Stanislaus

Je to taková směs prvního dílu Moje sestra vlkodlak (Ginger je opět kousnutá jako první a sestra se o ni stará) a hororu Dravci (zpustošená pevnost v 19. století, kolem níž nejsou však kanibalové ale vlkodlaci). Jde zaručeně o nekrvavější díl celé série. Efekty jsou opět nevýrazné, ale neurazí. Naopak masky a makeup jako vždy dokonalé (hlavně Wolfboy). Nápad udělat prequel a ne sequel také nebyl nejhorším rozhodnutím a konec byl opravdu (alespoň pro mě) překvapivý. ()

GigaPudding

Ve volném "prequelu" se Brigitte a Ginger v roce 1815 ztratí v lesích, kde jediný přístřešek široko daleko je dřevěná pevnost, která je ale momentálně pod útokem místních vlkodlaků. Námět zní docela akčně, asi nějak jako Od soumraku do úsvitu a podobné, ale vlkodlaci zas tak často neútočí a film má spíš klasičtější hororový nádech oproti prvním dvěma dílům a taky je v něm i trochu víc nadpřirozena v indiánských proroctvích a mysticismu. Film má docela jednoduchou ale slušnou výpravu, pěkně udělanou pevnost a kostýmy a přinejmenším jsou vlkodlaci ve "westernovém" prostředí něco méně okoukaného. Trochu ale ztrácí na tempu, protože většinu času je vidět hlavně kdo koho nemá rád a podobně a vzhledem k tomu jak málo vlkodlaci útočí, tak atmosféra pevnosti ze které není úniku trochu slábne. A pochopitelně se zase řeší proměna a sesterský vztah a podobně, ale v trochu zjednodušené podobě, takže ve výsledku z toho Ginger snaps back vychází hůř než předchozí dva díly. Naštěstí to ale má, jak je u téhleté trilogie zvykem, zajímavý závěr a to nejen proto, že poslední třetina je akčnější a hlavně tam je prostě Brigitte a Ginger :) a kdo je má rád, tak ten třetímu dílu ginger snaps odpustí i tu pomalost a příklon k mnohem klasičtějšímu vlkodlačímu filmu než byly první dva díly. Tak i když je to horší než první dva díly, tak stejně dáme čtyřku. ()

d-corso

Pěkné, moc pěkné. Nádherně barevné, kamera je tentokrát jednoznačně v hlavní roli. Zmasakrovaná indiánská vesnice, poloprázdná pevnost, vůkol hluboké a temné hvozdy...to jsou zaručeně fungující hororové propriety. Taky vlkodlaci se dostali od minule do docela slušné formy. Jen na příběh se nějak zapomnělo. Námět by se dal shrnout do dvou rozvitých vět a scénář se jistě s přehledem vešel na jednu hustěji popsanou A4. Je to škoda, protože jinak je to vážně moc pěkné. ()

SOLOM.

Tak třetí díl je zhruba na stejné úrovni jako jednička. Jediný rozdíl je v tom, že se odehrává v jiné době. Tentokrát mě však spíše než výkon obou sester zaujala vojenská posádka, která byla složená z opravdových....Tvůrci se rozhodli ještě více přitvrdit a na scéně se objeví vlkodlaků hned několik. Bohužel se nevyvarovali toho, že do děje vsunou i postavu indiánského Ramba, který kosí jednoho podruhém. Jinak však ani zde nechyběla docela zajímavá atmosféra, která byla místy opravdu hodně solidní, stejně jako některé herecké výkony. 6/10 ()

eraserhead666

Tenhle díl female vlkodlačí série jsem kdysi před lety čistě náhodou (a jen z části) viděl pozdě v noci v televizi a myslel jsem si, že je to první díl. Docela se mi to zamlouvalo, a když jsem zjistil, že to je až třetí díl, zajímaly mě ty předchozí. Teď jsem se po letech tedy na to podíval znovu a vůbec to není špatné. Skok do minulosti je potěšující artefakt, prostředí parádní, napětí, zápletka, všechno je ucházející, i když ten závěr trošku kulhá (a já nemám moc rád zatahování indiánské mytologie do horroru – není to žádný rasismus, jen mi to nepřijde moc zajímavé, i když je fakt, že tady to ještě má nějaký smysl). Ocenil jsem pořádný návrat Katherine Isabelle, která je stejně skvělá jako v jedničce. Emily Perkins se zlepšuje každým filmem, je prostě jedním slovem výborná. Jen bych ji rád viděl někdy se usmát. Prostředí, postavy, atmosféra, všechno tu je. Musím říct, že celá Ginger Snaps série je ve vlkodlačím žánru hodně povedená. Líbí se mi, že je každý díl trošku o něčem jiném, že každý z nich operuje s jistou dávkou originality, co se týče vlkodlačích klišé, které nabourává a dává jim nový (zajímavý) rozměr. SPOILER: Rozhodně mi je milejší a příjemnější postupná a nezvratná proměna ve vlkodlaka, kdy člověk pak již vlkodlakem zůstane navždy, tak jak je tomu v této sérii, než klasické klišé proměňování jen při úplňku a v noci. Je to mnohem děsivější, atmosféričtější a připadá mi to jaksi přirozenější. ()

mm13

Zatiaľ čo prvé dve časti ponúkajú veľmi slušnú variáciu vlkodlačích motívov a tu a tam sa pohrávajú so žánrom aj divákom samotným, tento výlet do histórie je predsa len už trochu príliš hlúpy, naviac nijako neobohacuje svet svojich predchodcov, skôr z neho uteká za vidinou príťažlivej zmeny kulís (ktoré nakoniec nie sú príťažlivé vôbec)... Chcelo by to vrátiť sa do súčastnosti, premyslieť si v čom už máme jasno a čo sa tu dá ešte vymyslieť a natočiť štvorku. ()

JASON_X

Předně - nejedná se o žádný prequel, ale o samostatný film, jehož tvůrci si pouze vypůjčili vlkodlačí ségry z předchozích dvou filmů Ginger Snaps a teleportovali je do minulosti, konkrétně do Kanady 19.století. Tamní Indoši si tam po staletí v souladu s přírodou vegetili, tradičně si navzájem rozbíjeli hlavy válečnými kyji, lovili Eskymáky a tropili jiné podobné vylomeniny, ale co čert nechtěl, bílá chátra z Evropy mezi ně zatáhla nejenom neštovice a syfla, ale i lykantropii. Avšak podle jednoho starého proroctví jedné staré indiánské vědmy se jednoho dne na scéně objeví dvě bílé pipiny a ty si s infekcí hravě poradí. No ale věřte bělochům, že jo, zvlášť když jsou to ženské... Scénář je tentokrát hodně slabý a temná atmoška prvních dvou dílů je fuč, i když pro jejich fanouška je film určitě zajímavý. No ale popravdě už se mi kapánek zajídalo to neustálé omílání dilemat jestli se tedy přeměnit a nebo ne a jestli jedna ségra bude riskovat kejhák pro druhou nebo ne a tak podobně... Nevím co ty baby furt jako řeší - já bejt nakaženej, tak si to budu užívat, rychle bych se přeměnil a zuřivě zadávil, roztrhal a sežral všechny okolo, to by byl panečku biják. No ale po večeři před spaním se to dá dvakrát třikrát vidět, s nějakým tím delším časovým odstupem... ()

evilmind

Třetí díl vlkodlačí série se asi nejvíc odklání od té příjemné originality v pohledu na vlkodlaky ke klasickému schématu - což je samozřejmě škoda. Odehravá se v 19. století v Kanadě, kdy sestry Ginger a Brigette dorazí do vojenské pevnosti, na kterou každou noc útočí zástupy vlkodlaků. Pokousaná je tentokrát opět Ginger, ale víc než o její proměně je to o boji zbylých obyvatel pevnosti, a to jak s vlkodlaky, tak mezi sebou. Některe věci tu jsou pořád docela neobvyklé: přeměna na vlkodlaka je trvalá, zabít se dají úplně čímkoliv, a když vlkodlakem pokousanému člověku přiložíte pijavici, dějí se fakt divný věci... :-) Celkově se mi to poměrne líbilo, ale ta zkratkovitost v ději je občas až zmatečná, přimíchání indiánů do děje nedotažený, a nebýt tradičně skvělých hereček v obou hlavních rolích (hlavně Brigette je prostě úžasná), bylo by to tak na hraně zklamání. Konec zase smutný, ale stejně doufám, že další díl už nebude. ()

Nick Tow

Nakrútené je to naozaj pekne, ale dobré remeslo ešte nerobí dobrý film. Príbeh uzavretej komunity, ohrozovanej svorkou vlkodlakov (bývalí členovia komunity) skĺzne po sľubnom rozjazde z hororovej línie do nepresvedčivej psychologickej drámy a ani očakávané finále (súboj ľudia versus bývalí ľudia) vás z polodriemot neprebudí. Mimochodom, ani v "dvojke" príbeh nestál za veľa, ale film zachraňovala skvelo hrajúca Emily Perkins alias Brigitte, milo deviantná Ghost a nadhľad, hraničiaci s jemnou autoparódiou. V The Beginning sú obe baby na vedľejšej koľaji a namiesto nadhľadu sa servíruje "dramatično" cucané z prstu. Ani neviem, prečo som tomu fukol aj tú tretiu hviezdičku... ()

corpsy

Vizuálne najdokonalejšia, ale zároveň aj najnudnejšia časť tejto trilógie. Mám rád dobové horory. Strach a krvavé výjavy, majú v historických lokáciách svoje kúzlo ( viď kdejaký gothic horor ), o tom žiadna. Ale tu to akosi nefunguje. Zrejme je na vine opäť odratý scenár ( ako minule ). ()

ConanVJ

Třetí díl má s původními dvěma společné jen hlavní hrdinky. Film se odehrává v jiné době, ale pořád je to průměrný krvavý horůrek. Za mě 50% :) ()

ledzepfan

Dvě sestry které svazuje pouto silnější než muži, bůh nebo osud..Tak asi o tom je třetí (a snad i poslední) díl naprosto bezchybné trilogie. Holky se dostanou do dřevěné pevnosti uprostřed temných kanadských lesů. Tuto pevnost se pár mužů (kteří už trpí docela slušnou ponorkovou nemocí) snaží ubránit před častými útoky dábelských stvoření. Všichni tuší že to je předem prohraná bitva a že výpráva která odešla před pár měsíci pro zásoby na zimu se už asi nevrátí. Paradoxně uvnitř této obléhané pevnosti Ginger pokouše chlapec, který je tak na půl cesty mezi člověkem a vlkodlakem a právě od tohoto okamžiku začíná má oblíbená hra na to jak odvrátit neodvratitelné.. Opět velmi dobře zahrané. Charaktery a motivace postav jsou jasné to, že je místní pastor hajzl poznáte hned jak ho uvidíte a celou dobu mu přejete aby dostal co mu patří. Konečně jsem se dočkal vyvrcholení kdy obě sestry skončí spolu bok po boku tak jako na začátku jedničky. ()

fcreading

Tretia Ginger sa vrátila v podobe minulosti a rovno si zo sebou zobrala svoju sestru Brigitte, aby čelili svojim strašidelným prízrakom z noci a bojovali s nakazenými vlkodlakmi ktorý boli predtým živý a zdravý. Spočiatku som bol trochu zaskočený a myslel som si, že to není tá správna volba pre môj dnešný večer, ale neskôr som sa mýlil. Príbeh síce nebol nič moc, ale všetko to zachránili dobre zvládnuté herecký výkony oboch zúčastnených a celkovo film nemohol ani nudiť, i keď skok od prvých dvoch pekných dielov je tu dobre poznať. Keď by som to zhrnul do záverečnej rekapitulácií, výjde mi to až na nevyrovnaní diel snačiac si vás obmotať okolo prsta a už nepustiť 40 percent. ()

Jillen odpad!

LOL :D co to jeee? Na tohle se fakt nedá koukat a ten závěr...ježiš už dlouho jsem se tak nebavil...jedno jsem zapoměl...vlkodlaky už připomínat nebudu, ale herecké výkony jsou strašné...a pozor to si stále uvědomuji, že jsou to "B"éčka! Dávám 0% ()

Ender66

Extrémne nudný, miestami fest trápny a neoriginálny (vykrádajúci najmä predošlé diely) horror o tom ako mohli čierna a červená zastaviť zlo, ktoré ohrozuje samotnú podstatu našej existencie, ale ktoré ho naopak výrazne posilnili. A to až natoľko že mohlo ich menovkyne volajúce sa a vyzerajúce rovnako ako ony o nejakých tých 180 rôčkov dodrbať tiež :) ()

kaylin

Kanadský snímek „Moje sestra vlkodlak 3“ je za mě jedním z těch filmů, které jsem nepotřeboval vidět. Přiznám se, vůbec mě nějaký takový origin nezajímal, líbilo se mi, jak byly vlkodlačí sestry pojaty ve filmu „Moje sestra vlkodlak“, tohle už je pro mě trochu nastavování něčeho, co nastavování ani nepotřebovalo. Ale z hlediska historické věrohodnosti se to asi celkem povedlo. ()

Hadža

Treti pokracovani nas prenese absolutne do jineho prostredi,davno minule doby,jen nase ustredni sesterska dvojce zustava a jako vzdy svadi boj s vlkodlacim prokleti.Ginger ,jak uz je jejim zvykem ,se necha pokousat,tentokrat v pevnosti na dalekem zapade a se setrou hledaji pomoc tentokrat u mistnich indianu.Zazene Giger hlad diky sve lasce k sestre,nebo chut po krvi zvitezi?Konecne masky vlkodlaku vypadaji i trochu strasidelne a nebezpecne. ()

Martin741

Tento film je uz podstatne lepsi nez miestami az dementna Moje Sestra Vlkodlak 2. Opat tu je strasidelna atmosfera, hororove prvky filmu pekne do seba zapadaju. Pacila sa mi hlavne cast o davnych temnych dobach, kedy boli lesy este plne povier. 69 % ()