Charing Cross Road č. 84

• Česko Láska přes 3000 mil (více)

Živé, hřejivé drama o odvážné newyorské spisovatelce, jež miluje knihy nade vše, a londýnském obchodníkovi s knihami, kteří si dopisovali celých dvacet let, aniž by se kdy setkali... Dvacet let je spojovalo cosi silnějšího než přátelství a intimnějšího než láska, přesto se nikdy nesetkali. Držitelé Oscara Anne Bancroftová a Anthony Hopkins zazářili v tomto vtipném a dojemném dramatu o jedné zvláštní romanci, jež začala v 84. ulici Charing Cross Road. Helen Hanffová, temperamentní newyorská spisovatelka s vášní pro literaturu, kontaktuje londýnské knihkupectví ohledně vzácné anglické klasiky. Frank Doel, dobromyslný, rezervovaný Angličan, na její žádost odpoví, čímž odstartuje výjimečný vztah, který po dvacet let propojuje dva vzdálené kontinenty. I když se ti dva značně liší charakterovými vlastnostmi i kulturním zázemím, jejich přátelství vykvete v hluboké souznění. Dvacet let se dělí o intimní, mnohdy humorné střípky ze svých životů i představ. Snímek byl inspirován skutečným příběhem, který ve své knize převyprávěla Helen Hanffová. (Cinemax)

BarGoldstein odpad!

Tupá židovská frnda píše dopis, ohavný suchopárný Velšan píše dopis, tupá židovská frnda píše dopis, ohavný suchopárný Velšan píše dopis, tupá židovská frnda píše dopis, ohavný suchopárný Velšan píše dopis... ()

PTuranyi

Príjemný melancholický až sentimentálny príbeh korešpondenčného vzťahu spisovateľky Helene Hanffovej a zamestnancami londýnskeho kníhkupectva Marks & Co. Z podstaty veci sa tu nedočkáte nejakej akcie. Zato je film naplnený príbehmi ľudí, ich pocitmi, prežívaním doby a hlavne ich vzťahu s literatúrou. Napriek tomu, že produkcia nemala veľa miest, kde by sa mohla predviesť, odviedla perfektnú prácu a film je naplnený atmosférou ľudského tepla, na čom majú obrovskú zásluhu aj výborné herecké výkony Anne Bancroftovej a Anthonyho Hopkinsa. 75% ()

Nymphadora

Pro mě naprosto kouzelný film, miluju knihy, knihkupectví, stejně tak mě okouzlil i Londýn a tento film spojuje všechny mé lásky tak krásným způsobem, že si ho bezesporu nechám ve své stálé filmotéce a v životě ho uvidím ještě mnohokrát. Vsadím se, že někdo bude film považovat za nudný a stereotypní, ale takový člověk jen nedokáže uvidět krásu a dojemnost celého snímku, během kterého se vytváří jedinečný vztah mezi ústředními postavami skrze knihy. ()

Horn

Pohodové, milé a sentimentální. Jenom jsem nedával, jak tato milovnice starých knih s nimi hází, rozbaluje je jako ponožky a nebo u nich vesele jí. ()