Seattle zasáhlo tragické zemětřesení. Během minuty je zničeno celé město, tisíce lidí jsou bez střechy nad hlavou, další tisíce se pohřešují. Je to největší přírodní katastrofa století, která zasáhla západní pobřeží. Vzápětí se země opět otřásá. Podle odborníků by mohly přijít další otřesy, které novodobě lidstvo nepamatuje. Jediná možnost, jak přírodní živel zkrotit, je použít jadernou sílu... (oficiální text distributora)

AdamDM

Ak toto ponúkajú televízie stále dookola a k tomu ešte s reklamami. tak sa nečudujem, že pre niekoho je tento film vrchol kinematografie. Veľmi tupé scény, rozhovory, grafika by na TV film ušla, ale aspoň niečo by mohlo pohlo proporčne sedieť. Napríklad prasklina cez evakuačný tábor má šírku niekoľko kilometrov, na satelitných záberoch je veľká ako Československo. Dáva ako fanda Stargate 1* za Landryho. ()

Serafina

Wow. Nemám slov. Poslední dobou sjíždím katastrofáče, a protože došly ty dobré, přišel čas sáhnout do béčkové zásobárny. Tenhle skoro tříhodinový televizní opus není radno sledovat na plnou koncentraci, je potřeba dělat u toho něco užitečného, třeba plést svetr, jinak se na konci dostaví pocit silně zmařeného času, ale jako kulisa je to fajn. Jsou tam všechna klišé katastrofických filmů (vědkyně, které nikdo nevěří, dobrovolná oběť za záchranu lidstva a její srdceryvný rozhovor se synem, totálně debilní lepení hlubinných zlomů pomocí nukleárních bomb, rodinné vztahy stmelené katastrofou). Co mě ale dostalo je neuvěřitelně zábavný závěr, ve kterém se po divákovi chce, aby s vážnou tváří sledoval propast zakusující se do západního pobřeží Ameriky. Jdu si stáhnout druhý díl, prý je ještě horší :) ()