Oblíbení hrdinové animovaného příběhu Atlantida: Tajemná říše se vrací. Při první společné výpravě objevil Milo Thatch a jeho společníci legendární podmořské město, zachránil jeho obyvatele a celé království před nenasytnými dobyvateli. Teď se Milo, Kida a jejich přátelé připravují na další a ještě bláznivější výpravu, při které budou čelit tajemným a neznámým silám. Cesta je povede od prašných pouštích na jihozápadě až po ledovce v severních horách. Budou čelit gigantické mořské příšeře, tajemným duchům a mocným legendám. Kida navíc pozná skutečnou sílu mystického krystalu a bude se muset rozhodnout, zda srdce Atlantidy bude lépe navěky uchovat v temnotách nebo ho ukázat celému světu. Zadržte dech, vlak do Atlantidy právě vyjíždí a před sebou má zcela nová dobrodružství! (oficiální text distributora)

swenyx

3 příběhy v jednom filmu, nevím co tvůrci čekali, ale takhle ne. S prvním dílem Atlantidy to kromě postav nemá žádnou spojitost a ještě je vidět velký úpadek v animaci, rozpočet na tenhle garbage asi moc velkej nebyl. Nejhorší je asi jak je to všechno strašně rychlý, nestihnu ani pořádně pochopit danou situaci a už se najednou díváme na další. ()

fiLLthe3DD

Preciznosti a propracovanosti prvního (do kin uvedeného) dílu se tento video sequel sice nepřibližuje, ale i tak jej nemohu hodnotit jinak než pozitivně. Tajemnou říši jsem si zamiloval zejména díky postavám, a proto jsem postavy Kidy, Vinnyho nebo Audrey rád viděl i v dalším dobrodružství. Absence uceleného děje mi nevadila (v podstatě se jedná o „kompilaci" tří epizod nerealizovaného seriálu Atlantis), vyprávění bylo dynamické a jednotlivé party vcelku atmosferické - obzvláště chválím part s Krakenem, ten mne jako malého dokonce i trochu děsil, a i po letech z něj sálá cosi „ponurého" :) Animace je na poměry laciného (rozpočet odhaduji na 5 mega USD) video filmu velmi dobrá, byť dechberoucímu vizálu jedničky (ta stála cca 100 mega) se pochopitelně nevyrovná. Milo´s Return není dokonalý, ale rozhodně je to jedno z těch povedenějších Disneyho direct-to-video pokračování. ()

Shakers

Stratenú ríšu mám veľmi rád, už od čias kedy prišla, no toto je slabé. Predovšetkým je to rozdelené na niekoľko menších príbehov, kde sa rieši nejaká záhada. Ta úvodná ma dosť bavilo, tie zvyšné už toľko nie. Určite sa to da pozrieť, postavy sú opäť zábavne napísané, ale s Atlantídou to už nemá takmer nič spoločné. 65% - 3* ()

silentname

Prečo jedna hviezda? Druhý diel Atlantídy v prvom rade pôsobí absolútne neucelene. Nesmiete sa na to dívať ako na jeden film... skôr ako 3 diely seriálu, ktorý nikdy nakoniec nevznikol. Animácie sú oveľa horšie a napríklad pri Audrey som často rozmýšľal, či nestratila nos. Ale ani príbehy nepôsobia zaujímavo, nakoľko to človeku príde ako zlá verzia Scooby Doo príbehov. Viem, že veľa ľudí nie je fanúšikom filmu Atlantis: The Lost Empire. Ja som si ho naopak veľmi užil a patrí medzi moje obľúbené od Disney, no toto je skutočne veľmi mizerné. Keby sa radšej rozhodli jeden z tých troch príbhov rozviť viac a nedať tomu záver len preto, aby sme mali záver... mohlo to byť lepšie. Prvý príbeh bol asi najlepší... a chcel som o ňom vedieť aj niečo viac. Ale všetko sa deje strašne rýchlo. Ak ste fanúšikom prvého filmu, nepozerajte to. Ak vás prvá Atlantída neohromila, tak toto vás asi len presvedčí ešte viac, že sa ten film nemal točiť. ()

ABLABLABLA

Bída. Hrozná slátanina všeho možného a úplně to kazí zpátečně i dojem z prvního dílu, který byl perfektní. Tohle vůbec neměl Disney tvořit natož vypouštět do světa. Neříkám, že tam nezůstala kapka té vtipnosti a zajímavosti, ale to co na to nabalili byl děs. Všem doporučuju, radši se na to nekoukat. ()

• Zatímco v prvním filmu namluvil Mila Michael J. Fox, v tomto příběhu jej namluvil James Arnold Taylor. (Terva)
  • Původně se film měl jmenovat Atlantida: Shards of Chaos a počítalo se s uvedením do kin – nicméně kvůli nízkým tržbám prvního dílu (2001) byl film – jako mnohá Disneyho pokračování – uveden rovnou na video. (Terva)
  • Snímek je „kompilací“ tří epizod nerealizovaného seriálu „Team Atlantis“ – aby na sebe „epizody“ lépe navazovaly a tvořily celistvý film, byla provedena dodatečná animace. (fiLLthe3DD)