Che Guevara: Partyzánská válka

• Česko Che - Guerilla (více)

Che je po kubánské revoluci na výši slávy i sil. Pronáší vzletnou řeč ke Spojeným národům a znovu zdůrazňuje závazek třetímu světu bojovat proti imperialismu USA. Poté Che zmizí a znovu se vynoří inkognito v Bolívii, kde organizuje malou skupinu kubánských bojovníků a bolivijských branců, aby zahájil velkou Latinsko americkou revoluci. Příběh bolivijské výpravy je příběhem vytrvalosti, ztrát, idealismu a partizánského boje, který nakonec selže a znamená pro Che smrt. Během něj pochopíme, proč Che zůstává nadále symbolem idealismu a hrdinství, jenž žije v srdcích lidí celého světa. (oficiální text distributora)

MulaNula

Trochu mě tady zklamalo, že se film zaobíral docela tou "nudnější" částí jeho života, čimž ty některé důležité momenty byly vynechány a oproti prvnímu dílu to tímto způsobem ztrácelo. ()

Piškotka

Druhá část na tu první nějak časově nenavazuje, jsou to vyloženě dvě samostatné kapitoly, dvě strany téže mince. Ztělesňuje megalomanský idealismus Cheho a jeho pobíhání v bolívijských lesích, na které hrdě doplatil a zemřel jako pravý muž. Děj byl táhlá a bržděná nuda s trpným čekáním na konec. I navzdory tomu se Del Toro osvědčil. ()

DannyBoy80

Možná o fous lepší než první díl, ale opět žádná sláva. Tento životopisný velkodvojfilm mapuje dohromady asi 3 roky života Cheho, což je naprostý úlet. Že je mezi díly rozestup asi 5 let, ok. Že ale autoři vynechávají všechny zvěrstva a hruzy, kterých se Che dopustil v době svého ministrování mě příjde jako naprosto trestuhodné. Nemůžu se ubránit dojmu, že autoři se snaží Cheho glorifikovat. Celý tento projekt mě nakonec příjde z pohledu Che jako naprosto zbytečný a čekám až někdo natočí tu hlavní část. ()

Paldiny

Misia v Bolívii dopadla podobne ako tá na Kube. Hromada zbytočných a na seba nenadväzujúcich scén, najmä vo vražedne nediváckej úvodnej hodine, ktorá ničí absolútnou neochotou pracovať s príbehom, napätím aj gradáciou. Miestami to vyzerá ako keby sa tvorcovia chceli vrátiť v čase a dokumentárnym spôsobom z miesta činu, zachytiť všetky tie dlhočižné cesty s ničnerobením, už chýbala len ručná kamera. Absencia hudby tomu rovnako nepomáha a že je najzaujímavejším momentom Guevarovo trápenie sa s astmou iba potvrdzuje smutný fakt o aký slabučký film ide. Bez nadsádzky a nerád tak môžem túto dvojdielnu cestu za slobodou titulovať čoby účinným liekom na nespavosť. ()

Gastovski

Nevím jak ostatní, ale čumět dvě hodiny na zarostlý "partyzány", jak jdou džunglí, občas poklábosí či vykřiknou revoluční hesla mě fakt neuchvátí. ()

piranha

Spousta partyzánských detailů a vychytávek tenhle film zpestřuje pro ty, které takové věci baví, tudíž pro mě. Zároveň je to asi první film, kde se střílí a na diváka plně doléhá fakt, že se střílí do lidí! A konec tomu nasadil korunku. Tak stručně, věcně a působivě pojatou smrt Che Guevary jsem nečekala a můžu říct, že jsem byla mile překvapena. Méně partyzánské zpracování by tomuhle filmu jenom uškodilo. ()

Eluin

O něco horší než první část. Tvůrci se mohli zaměřit i na jiná období než jen bolívijskou anabázi. Přesto však zajímavé a působivé dílo. ()

drankeryth

Ani druha cast o Che ma moc nebavila, ale bola o nieco zaujimavejsia ako prva cast. Nejako ma to nudilo a to pobehovanie po horach a nic nerobenie ma zabijalo. Sem tam sa aj dostavila nejaka akcia, ktora prilis dlho netrvala a to mi vadilo. ()

GOREGASM

K mému překvapení Soderbergh příběhově přímo nenavazuje a nabízí nám zcela izolovaně, pouze s minimem pojiva k prvnímu dílu, druhou Che Gueveravu revoluci odehrávající se v Bolívii. Stevenův režijní i vypravěčský styl je v rámci tohoto projektu konzistentní a platí přímá úměra v míře divácké atraktivity/diváckého utrpení (na které straně barikády stojíte Vy?) mezi Part One a Part Two. Oproti prvnímu filmu se už Soderbergh soustřeďuje až na pár momentů čistě na Che Guevaru a jeho bojovníky, přičemž jakýkoliv širší rozměr, nebo dopad jeho aktivit zůstává neznalému divákovi utajen. To ovšem vůbec nevadí, protože kdo ví, o čem je řeč, dostane tvůrčí nestranností obohacený a soustředěný pohled na bezmezně odhodlaného muže s jehož názory můžete, ale nemusíte souhlasit. 90% P.S. Dokumentárně odtažitá, přesto nápaditá Stevenova režie nemá chybu. ()

Zajdo

Už skok na začiatku filmu medzi prvým a druhým dielom neveštil nič dobré. V podstate je to ten istý film čo jednotka, len všetko čo je v ňom je o triedu horšie. Iba Benicio Del Toro si udržuje svoj výkon na vysokej úrovni a vďaka nemu dávam filmu 3*. ()

Adm.Nelson

Toto ma síce kvalitne uspávalo, ale dám tomu plný počet, lebo tak nejak to pokojne mohlo vyzerať. V závere film pekne naberá na obrátkach. 9/10 ()

jay.lee

Já už jsem zde. Museli by mě zabít, aby mě odtud dostali. Budu na straně těch, kteří zůstanou, až dokud nezvítězíme. Ať žije svobodná BOLÍVIE!....Pro mě naprosto zbytečná bolivijská mise..tohle jste si mohl odpustit pane Soderbergh! ()

Modus

Tak za prvé, jsem dobrej že jsem to dokoukal, a za druhé - jsem prostě dobrej…Moje nadšení z tohoto filmu by se dalo přirovnat k výbuchu Černobylu…Nejenom že film nepokračuje tam kde první skončil ale stihl vypustit hned sedm let života…Styl natáčení bylo asi jediné plus které se dá hodnotit opravdu kladně…Kamera se diváka snaží vtáhnout do děje což se jí opravdu daří, bohužel toto povyražení netrvá ani půl hodinky protože divák začíná být částečně unaven z dialogů které nikam nevedou…Ono to chtělo velkou dávku odvahy natáčet vlastně jen v džungli, udržet atmosféru a napětí se bohužel nedaří…Špatný střih všemu dodává korunku, zbytečné a hloupé vteřinové prostřihy mají za následek ztrácení „nitky“ která vás má zachránit a udržet při vědomí, bohužel po chvíli přestanete pátrat kdo byl zabit a jak se jmenoval, všichni se budou plíst…Opět, jako v prvním díle zvrat nastal až v samém závěru snímku…Vynikající kamera která zachycuje popravu „Che“ Guevary z první osoby nemá chybu…Ale ani dokonalá kamera ani vynikající výkon Benicia Del Tora nezachránil tento snímek - pro mě navždy s nápisem NUDA!!! ()

Lucas87

Není to tak žhavý díl jako ten předchozí, potěšila mě, že se tam objevila Franka Potente, jinak to možná nadhodnocuji. Šlo z toho vymáčknout více, tady jsou samé pochody a nudné dialogy. ()

Petulka88

Ještě, že tahle oslavná óda na soudruha Che Guevaru je rozdělena jen na dvě části. Třetí už bych totiž nedal. Partyzánská válka je jako první díl vzatý přes kopírák. Jen s tím rozdílem, že tady je první polovina doslova strašlivá. Tedy pokud Vás nebaví hodinu sledovat zarostlé partyzány jak zmateně pobíhají po lese. To, že se v druhé půlce začne i něco dít neznamená, že je vyhráno. Je to sice lepší, ale nuda je to pořád. Tentokrát to nemá šanci zachránit ani Benicio Del Toro. No, jsem docela rád, že už to mám za sebou... ()

RajAthen

Druhý díl má všechny zápory dílu prvního a naopak postrádá řadu jeho kladů. Pokud má film pro mladé náctileté s Chem na tričku demytizovat poetiku a dobrodružné rebelství revolucionářství, tak to se mu celkem daří, protože upřímně řada chvil u filmu je zdlouhavých a poměrně o ničem. Předně opět hlavního hrdinu pouze pozorujeme, nic k němu necítíme a už vůbec ne k místy odpadávajícím sidekick bojovníkům. Předně tím pak vyznívá do prázdna samotný závěr, což by po 4 hodinovém koukání asi dobrým mravem býti nemělo. ()

playboy_05

dlouho jsem přemýšlel zda ohodnotit 3* nebo 4*, nakonec volím 4 jako u první části, protože celkově na mě Che zanechal velice příjemný pocit, první díl byl spíše takovou sondou do přeměny lékaře Ernesta Guevary v obávaného revolucionáře Che. Druhý díl už je o jeho neúnavném boji za svobodu...na závěr si nemůžu stěžovat...snad jenom na pár zdlouhavějších pasáží, což ale kvalitě filmu téměř neškodí ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Benicio Del Toro jako Che!

Benicio Del Toro jako Che!

24.07.2007

Soderberghův projekt se po několika letech plánů a úvah konečně dostává do pohybu a to, co předtím byly pouze dohady, je dnes oficiální. Režisér Steven Soderbergh byl vždy fascinován kontroverzní… (více)

Del Toro bude Vlkodlak!

Del Toro bude Vlkodlak!

16.03.2006

Jedno z klasických děl hororového žanru a tehdejší pýcha studia Universal, Vlkodlak z roku 1941, dostane nový kabát v remaku podle scénáře Andrew Kevina Walkera, jehož kvality dostatečně ukázal… (více)