3:10 Vlak do Yumy (2007)

Jeden z tých lepších westernov, ktorý ťahá predovšetkým Russell Crowe. 8/10

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Geniálna origiálna filmová hračka s jednou scénou, ktorú si musel zapamätať každý, kto tento film videl. Scenár patrí do zlatého fondu svetovej kinematografie. Len škoda, že popri Kaufmanovi nie je v USA okrem Wesa Andersona nikto, kto by občas prekvapil takýmito úletmi. 10/10

Mr. Brooks (2007)

Dobre vystavaný príbeh so znepokojujúcou atmosférou, slušným Costnerom a vynikajúcim Hurtom. 9/10

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pri tomto dieli úplne chápem výčitky, že kniha je o niečom úplne inom, že delenie na 3 filmy je zbytočné, že sa to s akciou preháňa podobne ako v Kongovi, a postava Tauriel je zbytočná. Ale mňa to celé aj tak mimoriadne bavilo, pretože ten tolkienovský svet ma stále pohltí a mne sa nechce z neho odchádzať. Najlepší moment filmu je jednoznačne boj Gandalfa so Sauronom. 10/10

Machři (2010)

Pohoda po americky, s nevýrazným humorom. Neurazí, nenadchne. Bohuš odkazuje - nabudúce bez bab, hoši! Bez bab! 5/10

Já, padouch 2 (2013)

Oproti jednotke o dosť slabšie (agentka je taaaaakto otravná), veľa ale zachraňujú Mimoni, bez ktorých by film bol polovičný, podobne ako Doba ľadová bez Scrata. 6/10

Smrt si říká Engelchen (1963)

Vyrovnávanie sa s vojnovým démonom vo fantastickom filmovom podaní. Z tuzemských filmov nepoznám iný snímok, ktorý by tak dôsledne upozorňoval na to, ako vojna ťažko zasahuje každého (Marte berie dôstojnosť, Pavlovej matke domov, Nikolajovi život). Má to ťaživú, ponurú atmosféru, dejové prechody z nemocnice do partizánskej minulosti sú úplne plynulé, technicky a réžijne je to na svoju dobu ohromne prepracované, a celé je to podporené výbornými hereckými výkonmi (Kačer, Muller, Poláková). Právom jeden z najlepších československých filmov, ktorý by som pokojne zaradil na úroveň Obchodu na korze. 10/10

Zběsilý útěk (2006)

Toto som mal v hľadáčiku už dlhšie, no pozrel som si to až v deň, keď som sa dozvedel o smrti Paula Walkera. Nemôžem ale súhlasiť s väčšinou, že ide o dobrý film; je to akurát prehnane krvavá záležitosť, ktorá sa snaží šokovať diváka zbytočne veľkým množstvom úchylných postáv a násilných scén. Normálnu osobu tu skrátka nenájdete, všade sú iba mafiáni, obchodníci s drogami, feťáci, kurvy a ich pasáci, vrahovia detí, film je príliš prepletený absurdnými náhodami v štýle deus ex machina (celé putovanie zbrane aj malého chlapca, ktoré sa stále dostanú do rúk nejakého hajzla), a nemá to vôbec logiku (Walkerovo správanie). S prižmúrenými očami vďaka Rodenovi a Palminterimu nakoniec za 3/10.

Vesnice (2004)

Asi najlepšia Howardova hudba vôbec a asi najpodnetnejší Shyamalanov film. Krásna scéna v noci na verande s prízemnou hmlou okolo, a pri stretnutí v lese s "tým, o kom sa nehovorí", som bol napnutý ako struna. 9/10