Reklama

Reklama

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

  • Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (457)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Snímek je stylem dost odlišný od jedničky, kdo ovšem zná knižní předlohu, toho určitá drsnost filmu nepřekvapí. Kupodivu nedoznal snímek zásadnějších změn oproti knižní předloze a řada sekvencí se dostala i do filmu. Bridget je ovšem tentokrát vykreslována trochu jiným způsobem, ke škodě věci. I když si umím představit podobně se chovající třicátnice snažící si zuby nehty udržet chlapa, přeci jen je její povaha značně odlišná od té z jedničky. Úplně největším kladem snímku je Colin Firth, který je tak neskutečně sexy, že jsem to málem "nevydejchala". No ale to ze mě možná mluví jen fakt, že je to můj největší sex idol:-) Dvojka Bridget Jonesové je velmi zábavná, ale gagy jsou místy až na hraně. Pro ty, co četli knihu (a líbila se jim), v tom nebude větší problém, pro ostatní diváky asi ano. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Báječný podtitul. Přesně vystihuje podstatu filmu. S rozumem v koncích byli totiž zjevně jak scenáristé tak režisérka. Tohle přece už vůbec není ta Bridget z prvního dílu. Z Darcyho je nudný suchar, snad jen Cleaver zůstal zajímavý. Hugh Grant je tu za hajzla a vyloženě si to užívá. Ale moc času na plátně nestráví. Zato příšerností jako nácvik písně od Madonny v thajském kriminálu si tu užijeme. A romantika? Snad jen v posledních minutách před titulkama. Inu, pokračování. ()

Reklama

Othello 

všechny recenze uživatele

Hrozná bejkovina, která je úplně o ničem a kromě spousty absurdností vrcholících thajským vězením a hromady trapáren skýtá i pár dobrých vtipů, geniálního Hugha Granta a sympatickou Bridget. btw ty ódy na Colina Firtha vážně nechápu, vždyť kde se ten chlap objeví, tam má pořád ten svůj stejnej vyschlej aristokratickej výraz a co sem spočítal, tak jen dvakrát v tomhle filmu zvládne zmačkat ten svůj xicht do napodobeniny úsměvu a to už volá do nebe. Rozhodně dobrý adept na další díl Terminátora ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Postava Bridget Jonesové patří k mým nejméně oblbíbeným filmovým postavám vůbec. Ne-li, vůbec nejneoblíbenějším. Nijak se tímto faktem netajím a proto následující řádky možná budou až příliš kritické, tak je neberte zase až tak příliš vážně. První díl o obtloustlé třicátnici, která zoufale hledá chlapa se dočkal úspěchu a vidina zisku byla nejen pro filmové producenty, ale i samotnou autorku knižní předlohy Helen Fieldingovou, silným lákadlem k tomu, aby vzniknul druhý díl o ženské, která jak ona sama říká: posere úplně všechno co jde. Změnila se režisérka a s ní i přistup k filmu. Beeban Kidron totiž spoléhá na ty úplně nejubožejší ingredience filmového vtipu. Pravda, scénář, na kterém se podílel třeba i Richard Curtis, jí taky moc prostoru k tomu, aby zábava byla nějaká inteligentnější, nedal. Gagy se snaží být vtipné, ale bohužel se jim to moc nedaří. Přesto se od prvního dílu něco na mém přístupu k filmu změnilo. Zatímoc jedničku jsem absolvoval s kamennou tváří, tak u dvojky jsem se válel smíchy. Je jenom škoda, že to nebyl klasický upřímný smích, ale ten obranný, když nechcete, aby jste začali nahlas brečet vzteky. O poznání vyšší rozpočet dává příležitost dostat se i za hranice Britských ostrovů. Návštěva Alp se k vtipům na zasněženém svahu přímo nabízí. Momentálně se ve mě sváří mé klidné já, které mě nutí, abych zůstal v klidu a zkousnul to, a to druhé mi říká, ať se v klidu vynadávám. No, je to škoda slov... To už i gagy se Snowboarďáků byly lepší... Ticho! Thajsko. Už jenom název země zavání romantikou. Zvlášť pokud tuto návštěvu absolvujete s Hughem Grantem. Nevím, nevím, ale nikde jsem nepostřehl, že by se konzumace "kouzelných houbiček" přenesla z teenagerských filmů do filmu pro "dospělé". A podle tohoto filmu bych i řekl, že thajské vězení zase až tak špatné není. Co na něm ti drogoví dealeří, kteří se do něj dostali, vidí, vždyť tam může být i legrace a dají se tam zpívat písničky od Madonny. Co najít na dvojce Bridget Jonesové pozitivního? Špatný scénář, špatná režie... špatná legrace... Herci? Renée Zellweger mám rád jako herečku i jako ženskou, ale v této roli se mi vyloženě protiví. Sexistické macho Hugha Granta opět boduje na plné čáře. Ale Colin Firth, to je třída. Firth je pro mě pravý britský gentleman. Jednoduché a přitom mistrně přesvědčivé herectví z něj dělá jednoho z nejlepších ostrovních herců současnosti. Ale ani sebelepší herci prostě nemají na to, aby utáhli tak špatný film, ze kterého je cítit, že je dělaný bez lásky, jeho logika je dána kalkulačkou producentů, kterým je upřímně jedno, co bude výsledný film zač. Oči k výslednému produktu by možná vzhlédli až, kdyby se na ně vybalilo nějaké porno. Nebudu to rozvádět. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Jsou světlé výjimky, kdy pokračování původního příběhu za něco stojí a není to jenom způsob, jak vytřískat z lidí další peníze. Bridget dvojka jí však není. Naprosto zbytečný film. Nedokážu však posoudit, jestli takhle špatná je i předloha nebo byla-li pouze zmrvena filmaři... Máme tady vše, co bylo v jedničce. Ukážeme zadek na kameru (akorát ne na hasičské stanici, ale při seskoku padákem), zase naletíme kurevníkovi Danielovi (akorát ne v redakci časopisu, ale v Thajsku), Daniel se zase s někým spustí (akorát ne s Američankou, ale s thajskou prostitutkou), chlapci se zase teatrálně poperou (akorát ne v Británii, ale v thajská kašně) a nakonec Bridget padne do náručí muži, kterého miluje, kterým je opět Mark. Proč, prosím, proč? 30% ()

Galerie (77)

Zajímavosti (19)

  • Jméno herce Colina Firtha (Mark Darcy) se objevuje již v románu, protože z něj Helen Fielding učinila jednu z postav, se kterými Bridget (Renée Zellweger) dělá rozhovory. Tehdy samořejmě ještě nevěděla, že se Firth objeví ve filmové adaptaci. (imro)
  • Ve filmu se měl původně objevit i George Clooney, který by ztvárnil sám sebe. (Dlee)
  • Úvodní titulky, při nichž Bridget (Renée Zellweger) přistává na padáku a hraje k tomu píseň „Nobody Does It Better“, jsou jasným odkazem na film Agent, který mne miloval (1977), kde James Bond (Roger Moore) stejně přistává na padáku a ústředním hudebním motivem filmu je právě tato píseň. (funhouse)

Související novinky

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno