Alfie (Jude Law) si v životě užíval všeho, co mu ženy mohly nabídnout - krátkodobých románků. Od bohaté vdovy s chutí na mladší muže (Susan Sarandon) až po svobodnou matku, Alfie měl všechny... a nehledal nic víc. Když však důsledky jeho bohémského životního stylu ovlivní život bývalých milenek i nejlepšího přítele, začne Alfieho zajímat, zda může jít v životě o víc než jen o povrchní románky. A jestliže ano, Tak o co? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

1mArc0

Dobre udvedená rutina. Jude Law týmto filmom, nie je to len chlap s peknou tváričkou, ukázal divákovi, že má v sebe niečo, ako herec. Pravdou je, že táto úloha mu aj salda. Alfie ako „moderný Casanova". Veľmi dobre napísaný scenár. /50 %/ ()

mig21

V životě jsou důležitý jen dvě věci: Mít někoho, koho miluješ a žít každý den, jako by byl poslední. ()

jafuska

zajímavý film o chlapíkovi, který byl velký egoista, který mě ve větší půlce hrozně štval,, hodně si o sobě myslel, jak je dokonalej, úžasnej, pořád mluvil jen o sobě, ale chyba lávky i na něho naštěstí došlo, když si uvědomil, že vlasně má jen sebe, ale nikoo jiného, který by ho měl opravud rád, a a těch příležitostí ve filmu měl dostatek aby si to uvědomoval, no je to chlap, který si myslel, že může být ve všem nejlepší,původně jsem chtěla dát jen dvě hvězdičky, ale jak se zo blížilo ke konci, přeci jen jsem si řekla, že dám tři hvězdičky, konec to aspon o trochu zlepšil ()

Lennie

Neuvěřitelně příjemná záležitost, u které jsem se vydržela usmívat skoro od začátku do konce. Naprosto mě dostaly Alfieho promluvy do kamery...a vlastně celý herecký výkon Juda Lawa. Film navíc krásně z komediálních částí do těch dramatických aniž by to působilo trapně. ()

Utrinos

Jak už se tu vyjádřilo mnoho jiných, celý film stojí zejména na vynikajícím herci hlavní role. Obávám se, že kdyby to nebyl Jude Law, film by asi za moc nestál. Ale on tomu rozhodně dodává jisté kouzlo, ráda jsem v jedné z rolí viděla i Omara Eppse, kterého znám především z Dr. House, ale ráda se na něho kouknu i jinde. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale konec na mě působil jako příliš velké klišé a ani zaslzený pohled do kamery od Juda to už nezachránil. Chtěla jsem filmu trochu přilepšit, ale nenapadlo mě, co by ho konkrétního vytahovalo z průměru tří hvězdiček. Příběh je tuctový, nudný a otřepaný, Jude výjimečný - průměr :-) ()

gicous

Sakra, Alfie všechno jsi to podělal. Tolik šancí na šťastný život jsi měl a ty jsi to všechno zahodil. Přelétavý život ti zaslepil mozek. Využil jsi každou příležitost, jak dostat ženskou do postele, potom si ji na chvíli nechat, využít a zahodit jako nepotřebné oblečení. Jenomže, Alfie, život dostihne každého. A když ti na duši začne sedat splín, je každá rada dobrá. Jenomže kde hledat rady, když nemáš žádného přítele. Toho jediného, co jsi měl, jsi ztratil a všechny důležité ženy tvého života, co ti tak vroucně nabízely klín, se od tebe teďka odvracejí. Zůstal jsi na své životní pouti sám, ale jsem si jistý, že úsek tvého života, který jsem měl tu poctu vidět, je ovlivněn jen chvilkovou slabostí štěstí, jenž si tě určitě zase najde. Jeden z mála příkladu, kdy je remake lepší než originál. Je to Alfie pro nové tisíciletí - modernější, hravější, originálnější a lépe zahraný. 8/10 ()

pOne

Zajímavým stylem zfilmovaný příběh podpořený výborným (nejen) vypravěčem. Jude Law - obravdu výborný výkon. Za zmínku stojí též hudba, kterou má na svědomí Mick Jagger. Ale nejpovedenější na celém snímku je způsob, jakým je natočen. Jude Law se věnuje divákům často jen tak mezi řečí, což působí jednak originálně, jednak v některých situacích vtipně. Pro mě velké překvapení tento film. V záplavě blockbusterů "normální film", který blockbustery strčí do kapsy. ()

ric

Tak za první půli, která srší humorem každou minutu, bych dal snad plný počet, ale druhá půlka mě zase tak moc neoslovila - takové podivné brečení nad osudem. No ale Jud Law je fakt klasa sekáčská. 69% ()

mgerlich

Slušná oddechovka u které neutrpíte žádnou vážnější újmu. Líbí se mi absence happy-endu a monology hlavního hrdiny, zvedající tempo vyprávění. ()

sirrgulo

Alfií si užívá, při čemž si neuvědomuje, že ubližuje ostatním, ale hlavně, že škodí i sám sobě. Poté co pomalu, ale jistě začne ztrácet své přátele, kvůli vlastním chybám zapříčiněnými nemyšlením, no on myslí ale ne hlavou :), si konečně začne uvědomovat, že takový život není nic pro něho. Za chyby se však musí platit. Jude je v roli Alfieho skvělej a nebýt něho asi by snímek neměl moc co nabídnout, i když je pravda, že závěr je trochu nečekaný a mě osobně docela potěšil. ()

GoldenGecko

Film nemusí být o válce, bolestech nebo kdovíjak hlubokých tématech. Příběh newyorčana s originální ač bezohlednou životní teorií stačí. Opravdu stačí ponořit se do Alfieho, aby jste byli příjemně obohaceni novým filmovým zážitkem. Vždyť neodolatelný Jude Law a zajímavý, zábavný a neskutečně svižným tempem plynoucí děj je toho zárukou. Pak se přidá hudba, hodně povedená režie a rázem vás síla tohohle nadčasovýho sympatickýho dílka pěkně zvedne ze židle :-). Je to milý překvapení, když vám pak na konci film jen o vztazích (a to především sexuálních) předá svou myšlenku, až vám toho parchanta Alfieho bude nakonec líto. No konec konců, zas takový překvápko to není, hraje ho přece Jude Law:-). ()

Demoiselle

Sladkost. Jude Law je neodolatelný sukničkář - a proč ne? Škoda klišé se samotou, ztracení přátel, atd., jinak to asi nešlo. Ale kouká se na to/něj krásně. ()

Riverin

Alfie je jedna z mojich srdcových záležitostí. Neskutočne štýlová a elegantná záležitosť, na ktorú nedám dopustiť. A teraz k Judovi Lawovi, tento chlap je poriadny sekáč:) a okrem toho dokázal že je aj úžasný herec, ale to ja som už vedela dávno. Celý film som mala pocit že Jude JE Alfie! Celú tú navoňanú atmosféru skvele dokresluje hudba.A ešte by som chcela spomenúť priam geniálnu scénu so Siennou Miller a "sakra moment":) Pôvodného Alfieho som videla, a s kľudným svedomím môžem povedať že remake je lepší! ()

Dextwer

Tak tehnle remake Alfiho mi sedl mnohem víc, než původní verze z 60.let. Nový Alfie byl více lidský, větší fešák a opravdu to s holkami uměl, ve staré verzi to spíše bylo, že je více citově využívá. Jude Law jako lámač ženských srdcí, správná volba i obsazení dalších hereček bylo trefné a celkově tenhle film mám rád i pro atypické výstupy hlavního hrdiny na kameru s proslovem. Hodnocení: 80 % ()

Luswani

Velmi charismatický sympaťák Jude Law v jedné ze svých nejlepších rolí. Film Zlatíčko se velmi dobře rozjíždí, působí svěže a vtipně, ale postupně zaznívají dramatičtější a pesimističtější tóny a film nakonec vyzní a působí jinak, než by člověk očekával. I tak je to ale film, který můžu vidět víckrát. 85% ()