74.78

všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
USA, 2005, 1 min

honajz2

Takový "svatý grál" Benningovy tvorby (podobně jako Double Yodel a Last Šance), o jehož existenci se skoro nikde nic nedozvíte. Přitom je to vlastně "blbost" - jen kameratesty z Ten Skies, které mají dohromady minutu a celé je to součástí většího projektu "Lunchfilm" Mika Plante, o kterém tak, najdete jen málo zmínek o jeho existenci. Popravdě si ale říkám, že je i trochu dobře, že to je tak nedostupné, protože kdyby někdo chtěl soudit Benninga na základě toho, bylo by to nejhorší možné rozhodnutí. Jednak Benning má takové záběry mnohonásobně delší, ale hlavně by případným zájemcům neřekly nic o jeho tvorbě. Jak o jeho starší fázi, tak té současné, poetický "dokumentární". Pro mě to ale má cenu zlata a klidně to přiznám. Necelou minutu jsem byl naprosto nadšený, že jsem ty kameratesty mohl vidět, protože jsem prostě nevěřil, že zrovna na tenhle film někdy narazím. Navíc mají i samy o sobě něco do sebe a daly by se použít i jako šíleně zkrácená verze Ten Skies, ze které to vychází. Na víc jak tři to nevidím ani já, ale líbilo, hodně se mi to líbilo :-) Silné 3* ()