Jeptiška jménem Maria má během procházky vidění, ve kterém se objeví sám ďábel. To je počátek série halucinací a čím dál tím více podivných událostí. Maria se snaží odehnat zlé myšlenky pomocí krutých pokut, bohužel je to bez odezvy. Jeptiška je stále více sexuálně nadržená a její mysl zcela ovládl satan. Jejího chování si brzy všimne matka představená. (LIVINGDEAD)

JohnnyD

Amatérska réžia (akože budovanie napätia = dlhé zábery na kláštor, či na chodiace sestry), biedni herci, strašný nezmyselný dej, nudná erotika i násilie, žiadna atmosféra, proste nič. Záverečný deus ex machina ma nechal chladným. Bohužiaľ film nie je natoľko zlý, aby bol zábavný, i keď nejaké momenty sa nájdu... ()

Karlos80

Mexické nunsploitation a pro mě jedno velké překvapení. Souhlasím s uživatelem Mariin, který píše, že toto není primitivní brakový horor, ale že film má nějakou vizi a dokonce i umělecký nádech. Ze začátku sice trochu nuda, trvalo dlouho než se film přes své pomalé tempo rozjel, když ten rozjezd ale přišel, tak to byla opravdu paráda. Sexy ale na druhou stranu i trochu znepokojující příběh, hezké halucinogenní scény, při kterých dochází k perfektním vraždám (místy fakt k docela brutálním a krvavým), jako ta s mladým chlapcem v postely. Samotné nezapomenutelné finále bylo taky jedno velké nečekané překvapení. Na filmu bych ale ocenil hlavně kameru, ostrý kontrast obrazu a křikavých barev, skvělou atmosferickou hudbu, nádhernou panenskou přírodu, a velmi přesvědčivý výkon v hlavní roli (Pezet), bylo se prostě na co koukat. Jeptišku žijící v celibátu by se na to měli povinně kouknout:-) Vyšlo na a Mondo Macabro DVD v roce 2005. Alternativa: http://www.csfd.cz/film/158930-alucarda-la-hija-de-las-tinieblas/ druhé mexické nunsploitation o kterém vím. ()

Slasher

Rouhačský mexický nun-sploiter, který nasadí příjemně odpočinkový tempo a odvypráví příběh spanilý sestry na zcestí. Má to takový pohádkový nádech, je to lehce pedofilní, místy krvák, pastevce lucifera hraje Javier Bardem :D 4 hvězdy, dostal jsem přesně co jsem od podobnýho filmu čekal. Jen mohla mít Marie lepší zadek. ()

Bloody13

Snímek, z jehož názvu si vzal inspiraci Quentin Tarantino, a zároveň jeden z nejvýraznějších zástupců subžánru nunsploitation. Navíc zajímavá filmová zkušenost, kterou (díkybohu) ocení jen hrstka "vyvolených". ()

darkrobyk

Co je horší než Ďábel? Jeptiška Ďáblem posedlá! Maria je zbožná řádová sestra, jenže je zbožná málo. Ďábel, a nutno říci, že zde je perfektně reálný, ji svádí na každém kroku a ona mu úspěšně podléhá. Často se svléká, chce vojet mladičkého Marcella a mnohé sestry, včetně matky představené, jsou jí trnem v oku. Nechybí ubodání, tortura a orgie. Velmi příjemný vizuál evokuje v mnohých obrazech klasické gotické horory - bouře, scéna v kryptě, noční cesta. Možný spoiler - její příběh hodně připomíná Poslední pokušení Krista. Snad jen rozjezd byl dosti pomalý a první polovina vypadala spíše jako drama. Děkuji kolegovi Pornogrind za připomenutí, páč na tenhle kousek jsem už tak nějak zapomněl. 3,5* ()

pornogrind

Mexická nunsploitation v surrealistickým hávu. Satanico Pandemonium: La Sexorcista je polopozapomenutým hororovým skvostem(pro mě určitě). Zde má jen 92 hodnotících. Má to sice pozvolnej rozjezd ale odzbrojující závěr kterej rozhodl o čtvrtý hvězdě. Víc bych to asi nerozváděl. To už tu jak jsem četl udělali jiní. Zajímavej komentář: uživatel Mariin. Za mě 4hvězdy. ()

Mariin

Umělecká složka (kamera, hudba, symbolika) vynikající!!! Opět jsem si musel říci: po formální stránce bravo, mexické filmy. Tohle není primitivní brakový horor, to je něco mezi surrealistickou vizí a náboženským dramatem (ovšem namíchaným s jedem). Pravda exploatační krvavé a erotické prvky tu jsou určitě i z komerčního hlediska, ale ty právě svým naturalistickým podáním-bohužel- celkovou kvalitu dosti degradují. Když se ale dodíváme do konce, shledáme, že jejich přítomnost má smysl a můžeme je částečně odpustit. Proto by se mi tři hvězdičky zdály málo. S takovou hloubkou, lehkostí a krásou obrazů se např. v Itálii, Španělsku horory většinou netočily, spíše se mi zdá, že blíže k mexickým filmů má tvorba Ruska, Gruzie, někdy možná i Rumunska... Poznámka: kdo bude hledat v tomto filmu jen krev a nahou jeptišku, nic nepochopí. Hodnota je přesně v něčem jiném, ale pozor, nezapomenout na přítomnost toho myšlenkového jedu! A druhá poznámka: film rozhodně není vhodný pro děti a mladistvé, pokud je vůbec vhodný pro širokou veřejnost.. ()

eraserhead666

Ejhle, bobr! Surrealisticko-erotické horrorové drama? Sličné polonahé jeptišky posedlé chtíčem a s vražednými choutkami, bičovaní, lesbické hrátky? Od filmu s tak zajímavým názvem jsem čekal cokoliv, ale tohle ne. A to si nestěžuji, aby nedošlo k omylu. Možná jeden z nejzvláštnějších filmů, co jsem viděl, hlavně tím, že mě skoro každých 10-15 minut dokázal překvapit. A vlastně i tím, že přesně jak píše Mariin, není to jen o těch nahých jeptiškách a krvi. Také jeden z filmů, který už nikdy nebude tak zajímavý a skvělý, jako napoprvé. A ten pocit po konci filmu, kdy chvíli rozmýšlíte na kterou stranu se přiklonit, jestli k té, podle níž je Maria jen šílená, nebo té, podle níž ji opravdu posedl a ovlivnil ďábel. Nádhera. Stejně jako celková atmosféra filmu a poměrně psychedelický hudební doprovod. ()

Karamanlis

Sedemdesiatkový nunsploitation v ktorom je (ako inak) ústrednou postavou rádová sestra, ktorá je pokúšaná samotným diablom. Satánico pandemonium vzorne dodržiava pravidlá raritného subžánru do ktorého tematicky spadá - objavujú sa tu nahé mníšky (žiadna sláva...), potláčaná sexuálna túžba, náznaky lesbickej lásky, zvrátenosti a masochistických kresťanských rituálov, chlípna osoba mužského pohlavia a zhruba po hodine sa príbeh trochu priostrí a pretečie aj nejaká tá kvapka krvi. Inak však ide o priemerný kúsok s nezaujímavými hercami a minimalistickými dialógmi, na ktorom je najinteresantnejšie snáď to, že pochádza z mexickej produkcie... ()

Othello

Byla by to příjemně meditativní kompilace heretických výjevů, kdyby ta scénografie nevypadala jak z loutkového divadla. Ostré vícenásobné stíny na polystyrenových skalách a rohové místnosti snímané jen z jednoho úhlu bohužel neutáhnou dlouhé, pomalé scény, protože v nich působí čím dál více srandovně. Srandovní je, že když sundá Cecilia Pezet z hlavy ten jeptišský čepeček, vypadá úplně stejně jak protagonistka anime Paprika. ()

Ten Druhy

Hneď v úvode je narážka na vyhnanie z raja - tajomný chlapík ponúka sestre Márii jablko. Ten had si ju vzápätí osedlá, ale príbeh sa vlečie ako slimák. Napriek tomu je zaujímavé sledovať premenu mníšky na služobnicu diabla, ktorý sa zjavuje zrazu-naraz ako v rozprávke. Pravdupovediac, ani som nepredpokladal, že sa dočkám nejakého gore. No stalo sa. Kým zobrazenie erotiky je v tomto filme pomerne odvážne, gore je len únikom. Vo vrcholnej scéne sestra Mária zavraždí, ale obeť mohla dopadnúť ešte horšie, keby sa mníške podarilo uskutočniť je pôvodný zámer... Satánico pendemonium je čudesný mexický film zavŕšený halucinačne. ()

Astaroth12

Keď ste herečkou a niekto vám ponúkne rolu mníšky, tak si pomyslite, aspoň žiadne vyzliekacie sceny nebudú. No, ale to vám nemôžu ponúknuť potom hrať v Nunsploitatione, tam ide práve o to, byť čo najviac v Evinom ruchu. Aspoň, že hlavná predstaviteľka Cecilia Pezet nebola šeredná, práve naopak, bola nádherná a aj keď tato rola zas nejaké herectvo nevyžaduje, snažila sa. Aj tak na tento subžaner mi to prišlo celé také decentné, ale aj ozbrojujúco technicky vydarené a to pri týchto tipoch filmov som videl hádam prvýkrát. Vôbec z toho nesršala lacnota, gýčovosť, ale režisér vedel čo chce natočiť a to aj natočil, mal to pevne v rukách , takže dosť veľká spokojnosť aj keď gore efektami sa tu šetrilo, no zas v mojom prípade si to vynahradím niekde inde, tu mi to nechýbalo. A je tu aj dosť slušná pointa, ktorá to vystrelila na silne 4* a to som zo začiatku myslel, že to nebude ani priemer a ono to bolo jedno z najlepších nunsploitationov, aké som videl. ()

fragre

Takový mix čisté svatosti, špinavého sexu a krve je asi vnímán jako obvzláštně rajcovní. V katolickém Mexiku určitě. Soft-porno s dějem - pseudolegendou o úspěšném pokoušení ďáblem. Sice je bohatě využívána křesťanská symbolika - (starý) had a jablko (poznání hříchu), ale film nemá příliš tah, je zdlouhavý a občas zmatený. Připadá mi, že je jen záminkou pro těch několik krvavých a erotických scén. Pěkné exteriéry a pěkná hrdinka všechno nezachrání. Stejně mi ten rej luciferských jeptišek připomněl mnohem působivější film Häxan. ()

kaylin

„Satanico Pandemonium: La Sexorcista“ tak pro mě není skutečně extrémní film, ale spíše jen surrealistické a nahé rozjímání o tom, jak to dopadne, když v sobě něco potlačujeme. Snad to byla vyšší očekávání, která jsem měl, jež mi zážitek mírně zkazila, ale nějak jsem z toho ten chtíč necítil, snad jen náznakově v některých scénách. Dobré, ale podle mě vzhledem k tématu prostě ne dost dobré. ()

Gorehound

Film umne kráča medzi artom, otázkami viery a štipkou tej symboliky, a nunsploitation. T&a je skôr decentnejšie, a krvavosť niekedy, vzhľadom na rok vzniku, až prekvapivá. Výprava, príroda, letoo a starý kláštor krásne a perfektné zasadenie. Hlavná hrdinka nádherná, nevinná, zvodná a pokúšaná zároveň, svoju úlohu zvládla na jedničku. Záver... Iný, než by človek čakal, ale aj to mám na týchto kultových filmoch rád. Výborný, podnecujúci, provokatívny, aj exploitatívny film. ()

dubinak

Těžko uchopitelný, ale vizuálně nadmíru vypiplaný zážitek, který působí jako oživlý barokní, ale velmi barvitý obraz. Příběh je jednodušší, ale jeho realizace je svým stářím už spíše pro okrajové publikum. Svou podstatou je příběh o posedlé jeptišce vlastně dost znepokojující, bohužel kolikrát vyvolává pocit parodie, což podle mě nebyl cíl. Škoda i toporných herců a řemeslně kostrbaté práci, vizuálně to byl zajímavý zážitek. Ale jak říkám, podepsal se na tom hodně zub času a v dnešní době ho ocení už málokdo. ()

giovanni3

Vcelku zajímavý horor, který je tedy o dost starší než já sám. Hlavní herečka i postava ďábla mě baví, efekty jsou plně dostačující a ta tématika jakbysmet. Pokoušení jeptišky, výčitky a její cesta vstříc ďáblu a tu bohu je velmi zajímavá. Trošku mne zklamal samotný konec (poslední scéna). I skrze něj se budu držet při zdi a dávám 3z5 ()

RetroMan

Takový mexický instruktážní náborový film pro mladé novicky, s čím vším se mohou potýkat za zdmi kláštera. Boj se svou touhou a se svými přirozenými sklony se dá vyhrát dvěma způsoby. Buď zatvrzele se silnou vůlí plnit Slovo Pána nebo bojovat se Satanem, ať už vnějším nebo vnitřním. Zde nadějná adeptka bojuje proti svému vnitřnímu démonu a zdařile podléhá. Jak vše dopadne, se můžete dozvědět po shlédnutí tohoto díla. Takový velmi slabý odvar filmu Ďáblové (1971) Kena Russella. ()

Pitryx

Film tvoří z větší části záběry na chodící nebo papající jeptišky. Do toho záběry krajiny, sice hezké, ale co s tím. Mně to celé přišlo jako poloamatérsko erotický snímek. Děj je neohrabaný, tempo pomalé. Pár dobrých scén zde je, i maličko gore, takže tu hvězdu za tohle. Jinak však nuda jako hrom. 201306148754/8845 Ještě si podovolím doplnit co jsem si poznamenal přímo z filmu:PRODUKCE:Jorge Barragan E.REŽIE:Gilberto Martinez Solares ()