Ústředními postavami filmu Červená, bílá a královsky modrá, natočeného podle knižního bestselleru v žebříčku New York Times, jsou Alex, prezidentův syn, a britský princ Henry, jejichž spor hrozí vrazit klín do americko-britských vztahů. Když jsou donuceni naoko uzavřít příměří, jejich chladný vztah začne roztávat a z třecích ploch mezi nimi se roznítí něco hlubšího, než co kdy čekali. (Prime Video)

Azurose

Žádné promo mě k filmu nezaujalo, o to intenzivnější zážitek jsem ze snímku měl. Debut Matthew Lópeze je naprosto brilantní adaptací stejnojmenné knihy, kterou jsem sice nečetl, ale bez pochyby bude stejně výborná jako film. Jsem rád, že se gay romance nezobrazuje už jen jako trpký příběh, ale se smyslem pro humor, lásku a morální hodnoty. Jsem přesvědčený, že až budu potřebovat oddechnout po dlouhém dni, pustím si toto dílo, protože to má úplně všechno, co zvedne náladu, nadchne a probudí emoce. ()

derryl

Zajímavé dílo, pracuje s tématem velmi netradičně. Chci tím říct, že gay romace se nemusí týkat jen obyčejných lidí a řeší je úplně všichni. Důležitý film, pro mě ano. ()

fixaman

Absolutně perfektní gay lovestory, kterých se točí tak zoufale málo! Jsem rád, že Srdcerváči ukázali, jak tenhle žánr může vypadat a těší mě, že takové projekty vznikají. Jen by jich mohlo být výrazně víc a ne jeden do roka. Jinak že místní homofobové zoufale vyhlíží každý LGBT projekt, sledují ho a pak píšou, jak to je nechutné, to už je diagnóza. Hele lidi, když vyhledáváte takové bijáky, tak jste prostě homo, už si to sakra přiznejte, bude vám líp. ()

jasanka

Fajn oddechovka. Dala bych i 4*, ale bylo to za me zbytecne dlouhe a v druhe polovine jsem se dost nudila. O pul hodiny zkratit, a bylo by to jeste lepsi. ()

jiri.twist

U mě převážila ta snaha, to hezké, použji zde už známé rčení "pohádka pro hodné gaye", závěr přeslazený, ale proč někdy ne. A letní film ...no, spíš jsem si jej měl nechat až na vánoce. I když jsem původně chtěl dát ještě o chloupek nižší hodnocení, tak Taylor se svou snahou a krásnou plaveckou postavou mě dotlačil až na 8,3 ... a Arsenal83, ten homofob a odpaďák, co z nenávisti málem praskne, místo toho, aby čuměl na něco jiného, tak pravidelně konzumuje všechny projekty s gay tématikou, aby je pak mohl zahodit, zřejmě se na ně rád dívá ... 8988 ()

mardun

Film "Red, White & Royal Blue" z roku 2023 je romantická komedie režírovaná Matthewem Lópezem, založená na knize Casey McQuiston, která byla kriticky oceněná a stala se bestsellerem New York Times. Film byl natáčen v Anglii mezi červnem a srpnem 2022 a měl premiéru v BFI IMAX v Londýně 22. července 2023, následně byl uveden na Amazon Prime Video 11. srpna 2023. Zajímavým faktem je, že se jedná o poslední film vydaný pod názvem Amazon Studios předtím, než bylo studio přejmenováno na Amazon MGM Studios. Příběh se točí kolem Alexe Claremonta-Diaze (Taylor Zakhar Perez), syna prezidentky Spojených států (Uma Thurman), a britského prince Henryho (Nicholas Galitzine). Oba mají mnoho společného: ohromující vzhled, nesporné charisma, mezinárodní popularitu a naprostou nevraživost vůči sobě. Když jejich spor ohrožuje vztahy mezi USA a Velkou Británií, jsou donuceni nastolit naoko smíření, které však rozpoutá něco hlubšího. Matthew López ve svém režisérském debutu podle recenzí na RogerEbert.com dokázal zručně spojit klasické prvky romantického filmu s jedinečnými detaily o dvou z nejveřejnějších mladých mužích na světě, kteří se snaží udržet svůj vztah v soukromí. Tento film nabízí svěží pohled na romantický vztah v prostředí mezinárodní politiky a veřejného života, což může být pro diváky přitažlivé. Jeho premisa kombinuje prvky romantiky a komedie s tematikou politických a společenských nástrah, které přináší vztahy mezi vysokými představiteli států. S hodnocením 7.0/10 na IMDb a pozitivními recenzemi to vypadá, že "Red, White & Royal Blue" je úspěšným debutem, který by mohl oslovit širokou škálu diváků, zvláště ty, kteří mají rádi romantické filmy s politickým podtextem. ()

R.I.P. odpad!

Jednou přijde doba kdy se tyhle vynucené sračky přestanou točit z důvodu že je to cool, nařízeno a v trendech. Nebo že je to normální ?! Pokud by to bylo normální vše živé vymře. Ale to bude až tehdy kdy si lidé uvědomí, že většina se nikdy nemůže přispůsobovat menšině. Ne aby byl slyšet jen nějaký agresivní buzerant a lesba domáhající se výhod, jen proto, že jsou buzeranti a lesby. S  tím běžte už do hajzlu, na to nejsme zvědaví. Už nás začínáte pěkně srát. Dokonce jsou tací co nám vnucují, že jsou něco více a oni jsou ti kteří jsou úplně normální. A normální je rodina a dvou mužích a dvou ženách. No kurva že není. Smutná to doba. I z krásné duhy jste udělaly znak hnusu, ze kterého se chce blít. Kdo na tohle zareaguje je hold buzerant, ti ostatní co si hledí svého to nemůže urazit... ()

Trixinka

Nemůžu se ubránit smíchu, když zde čtu některé recenze. Ten údiv, to rozhořčení, to znechucení nad tím, že si někdo dovolil natočit film s homosexuální tématikou. Přátelé, kamarádi, spoluhodnotitelé, copak vy nečtete obsahy filmů? Vy si nehledáte informace o filmech, na které se chcete podívat? Zcela jistě drtivá většina ano. Pak tedy nechápu ty recenze typu - ono to bylo o gay páru, to bylo hrozné, jak nechutné, proč se tohle točí.... Mimochodem, to, že se točí i filmy o gay párech není věc nová, viz např. film Zkrocená hora. Pokud vás takto zaměřené filmy pohoršují, tak mám jednoduchou radu - nekoukejte se na ně :) Já mám taky k některým filmovým zpracováním výhrady, nelíbí se mi jejich zaměření, tak se na ně prostě nedívám. Ale zpátky ke snímku Červená, bílá a královsky modrá. Ústřední duo předvedlo uvěřitelný a citlivý výkon ve všech aspektech jejich vztahu, vedlejší postavy je krásně doplňovaly (zejména postavy prezidentky a její asistentky). Pozornému diváku zcela jistě neušla ona podobnost s britskou královskou rodinou, během sledování filmu mě několikrát napadlo, co by možná současný britský král dal za takového Alexe místo Meghan :D :D Jako celek film funguje skvěle, hlavní postavy byly sympatické, šťastný konec jim přejete. Za mě krásný romantický film, který tolerantního člověka potěší, a ostatní na to přece nemusí koukat :) ()

M__

„Chovej se jako by mu ze zadku svítilo Slunce a tobě chyběl vitamín D“ // Zahra (Sarah Shahi) je rozhodně nejvtipnější a zároveň nejlepší postava celého filmu a nebýt jí, byla by to šílená, ale rozkošná nuda. 60 % ()

John80

Zvláštne priateľstvo dvoch chlapov prezidentov syn a Britský princ ,ktoré vyjde na povrch v závere filmu 3* ()

alba

Musím uznať, že keby som hodnotila objektívne, dám tri hviezdičky, ale dala som štyri, pretože sa mi to proste páčilo. Hoci takto pozitívne to v živote nefunguje a poriadne dlho ani nebude, medzi hlavnými hrdinami tá chémia funguje a to poriadne :) ()

Petra321

Musím priznať, že od chvíle, keď sa do sveta rozšírila správa, že knižka Red, white and royal blue od autorky Casey McQuiston dostane filmovú adaptáciu, bola som skôr sklamaná než potešená. Nemala som vysoké očakávania, vlastne boli takmer nulové, no napokon som zostala príjemne prekvapená. Romantický vzťah syna americkej prezidentky a britského princa - aj keď druhorodeného, ale stále princa - môže byť miestami naozaj komplikovaný. Obzvlášť, keď sú obaja veľmi dlhú dobu presvedčení, že sa navzájom nenávidia.  Už trailer prezrádza, že herci priam dokonalo zobrazujú nielen hlavné, ale aj vedľajšie postavy. Taylor Zakhar Perez ako Alex Cleremont-Diaz a Nicholas Gulitzine ako princ Henry boli snáď tými najlepšími možnosťami pre herecké obsadenie. Nielen výzorom, ale aj postojmi a všetkým čo Alexa a Henryho robí Alexom a Henrym, ukázali, že nikto okrem nich by tieto dve roly nezvládol zahrať lepšie. Film začína rovnako ako ironicky ako kniha a to zničením obrovskej svadobnej torty za 75 000£. Scéna, ktorú prinajmenšom všetci čitatelia knižnej predlohy milujú, sa stala symbolom filmu už vo chvíli, keď krátky záber ukázali v trailery. Ako to už býva, je všeobecne nemožné vmestiť viac ako štyristo strán do dvoch hodín, no tvorcovia urobili naozaj maximum pre to, aby zostal pôvodný príbeh zachovaný, a aby čitatelia neprišli o tie najlepšie scény. Mne osobne chýbalo "Midnight icecream with @princehenry" čo sa v knihe udialo približne dvadsaťštyri hodín po zničení svadobnej torty, a takisto prezentácia Ellen Cleremontovej, no tá bola aspoň spomenutá. Vzťah Alexa a Henryho je vzhľadom na ich spoločenské postavenie a ich dôležitosť v reprezentácii dvoch krajín. Alex musí robiť dobré meno svojej mame, ktorá chce opäť vyhrať voľby a Henry sa musí podriaďovať britskej monarchii a jej pravidlám. Hoci LGBT+ tematika zohráva v tomto príbehu veľkú rolu, dej sa netočí len okolo nej. Okrem romantickej linky je dej plný krásnych momentov, ktoré sa nie vždy týkajú zakázanej lásky. Vidíme Alexa, ktorý chce pomáhať ľuďom, Henryho, ktorý balansuje medzi svojím srdcom a monarchiou, Zahra, ktorá je snáď tou najikonickejšou postavou s tými najlepšími hláškami, a napokon Ellen, milujúca matka, no zároveň prezidentka spojených štátov v predvolebnom období. Keď sa toto všetko spojí do jedného celku, môžu sa stať len dve veci. Buď z toho vzíde niečo skvelé alebo úplná katastrofa. V prípade Red, white and royal blue ide našťastie o prvú možnosť. ()

Joe16210

Nemám slov. Tohle je pro mě jednoznačně filmová senzace tohoto roku. Tak krásně zpracovaný romantický příběh na pozadí politického prostředí. Co se ale povedlo nejvíce, je herecké obsazení ústřední dvojice, které snad ani nešlo vybrat lépe. Komu se film líbil a nezná jeho knižní předlohu, tak mohu jedině doporučit. A pokud hledáte milý film, který vás pohladí po duši a vykouzlí úsměv na rtech (a možná i nějakou slzu v oku), je právě Červená, bílá a královsky modrá tou správnou volbou. Takových filmů je totiž jako šafránu a to je právě obrovská škoda. ()

Athree

Na tomhle snímku mi vadily dvě věci. První je, že jste doslova vhozen do děje, žádný úvod, takže chvíli trvá než se zorientujete. Druhá věc je, že mi připadá, že ten děj je až příliš pohádkový, na to, že tam je chvílemi "dirty language" mi kombinace se "šťastně až navěky" prostě nejdou dohromady, pohádky mám rád, ale tohle bylo prostě úplně mimo realitu. Mám z toho rozporuplné pocity. Každopádně oba hlavní představitelé byli skvěle vybráni a vzájemná chemie mezi nimi fungovala. ()

Mr.Ward

Tak tohle byla paráda… moc pěkný, jemný a milý romantický film. Konečně tu máme do jisté míry kvalitní a běžný film o romanci dvou kluků. Žádné přehnané drama a ani žádná přehnaně tupá komedie. Prostě život z vyšších kruhů a příběh jedné lásky. Osobně už na romantický filmy moc nekoukám, ale je to zřejmě proto, že těch hetero už jsem byl až přejedený a stály většinou za prd. Proto díky i za tohle. A doufám, že takových filmů bude vznikat čím dál více. A pro pohoršené uživatele ČSFD: Ať vám klidně rupne cévka. Víte, že je to film o gay romanci a čumíte na to? Proč, když vám to tak vadí? A nebo házíte odpad jen proto, že je to gay, a ani jste to neviděli? Máte pocit, že jste mistři světa? Ne. Jste jen hloupí a trapní chudáci. Ubožáci. ()

xxmurphyxx odpad!

Toľko 5 hviezdičkových recenzií na úplne priemerný film, len preto, že to je homo? :D Tak to treba trošku vyvážiť teda. Ľuďom už na čisto jebe z toho tepla :D ()

Talita1

Príjemná, milá a miestami vtipná gay romantika tentoraz vo vyšších kruhoch. Britský princ (Nicholas Galitzine) a syn americkej prezidentky (Taylor Zakhar Perez) sa najprv pošťuchujú, aby nakoniec zistili, že medzi nimi niečo je. Je to veselé, pohodové a napokon aj dobre, že tak. Veď koľko gay romancí spracúva ťažké témy, a preto padne takáto rozprávka celkom vhod. P.S. Nicholasovi ten blond účes pristane oveľa viac, ako keď je brunet. ()

Calypso

Od knižní předlohy jsem se nebyla schopná odtrhnout, naprosto jsem se do ní zamilovala. Kvůli tomu bylo docela těžké se rozhodnout, jak mám film vlastně hodnotit. Jako u naprosté většiny adaptací, i tady byla totiž hromada věcí jinak. Po několika dnech intenzivního přemýšlení jsem se ale nakonec rozhodla pro plný počet bodů. Proč? Inu, rozdíly nerozdíly - film splnil to hlavní, co jsem od něj očekávala. Byla to příjemná, sladká a vtipná romantika, úsměv od ucha k uchu mě při něm málokdy opustil, stejně jako tomu bylo u knížky. Nebudu ani mluvit o tom, jaká je mezi hlavními herci dokonalá chemie. A Uma Thurman jako prezidentka? Paráda. Svět potřebuje víc filmů jako je tenhle, jejichž hlavní úkol je vás teleportovat do vzdušných zámků a zanechat vám úsměv na tváři... ()