Reklama

Reklama

Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (410)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Zklamání a nic než zklamání. Po skvělé jedničce jsem pokračování netrpělivě očekával. V průběhu filmového představení jsem zase netrpělivě hleděl na hodinky, kdy už to konečně skončí. Až na pár světlých momentů (Samara u zdi v dětském pokoji a "glumovité" finále) jen šeď a nuda, hezké záběry exteriérů a slušná hudba horor nedělají, to co fungovalo v jedničce (postava Samary, sny a rychlý střih) tady jaksi neplatí, opakování zde prostě není matkou moudrosti. Zbytečná záležitost a Kruh 3 už prosím opravdu ne... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Keď som niekedy okolo roku 2000 prvý krát videl japonský titul "Ring", tak som na to čumel s otvorenou hubou a takmer som ani nedýchal. Keď mŕtva, čiernovlasá Sadako vyliezla zo studne a následne i z televíznej obrazovky, tak som sa skoro dosral od strachu. Film "Kruh" je dodnes pre mňa vrcholom ázijského duchárskeho horroru. Bol natočený v roku 1998. O štyri roky neskôr bola vyprodukovaná americká verzia, ktorú zrežíroval Gore Verbinski. Prekvapivo sa mu podarilo natočiť veľmi kvalitný atmosferický horror, ktorý sa takmer vyrovná svojej originálnej japonskej predlohe. Keďže to malo komerčný úspech, tak sa v roku 2005 objavilo v kinách druhé pokračovanie. To už však nedosiahlo kvalitu svojho predchodcu, ani keď na režisérsku stoličku usadol Hideo Nakata, tvorca pôvodného japonského filmu. Americký "Kruh 2" (The Ring Two) bol prepadák. ** ()

Reklama

Marius 

všechny recenze uživatele

Kruh II má veľmi slušnú réžiu, kameru a ako vždy dobrú Naomi Watts. Je ale jasné že zo scenára na úrovni príbehu z časopisu pre škôlkárov Včielka prevratný film nejde natočiť. V niektorých scénach samoúčelné dialógy, veďľajšie postavy len do počtu, slabé ľakačky a happyend znamenajú jedno z najväčších sklamaní roka. 4/10 ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pokračování amerického remaku japonského hororu o kruhu, Samaře a matce se synem. První díl byl spojením mrazivé atmosféry (kůn na lodi) + režie + skvělé kamery (např. jízda v autě lesem)+ hudby + scénáře a v neposlední řadě i krásnou Naomi Watts. Co zbylo z prvního dílu? Herecké obsazení bylo doplněno Sissy Spacek v roli matky podivné Samary. Naomi Watts nepřitahuje oko diváka tolik jako v minulém díle a Sissy Spacek je na plátně pár minut a poté zmizí v propadlišti dějin. David Dorfman hraje snad stejně jako v jedničce jen jeho záběrů, kdy jen tak stojí je o něco více ;-). Režie byla dána do rukou autorovi originálu Hideo Nakatovi. Člověku, který natočil originální japonský Ring, poté přidal druhý díl a celou svou kruhovou sérii (snad nadobro) zakončuje americkým Ringem Two. Doufám, že toto byl poslední ring, který kdy byl natočen a to z příliš mnoha důvodů. Začal bych tím, že tvůrci už prostě nemají vůbec co říci. Dějová linka filmu a příběh o tom jak hodné děvčátko hledá svou maminku a nemá ráda konkurenci je tragický. Příběh Ringu Two celý film sráží do hlubokých vod mezi ty nejnudnější horory co se dají sehnat po videopůjčovnách. Šíleně digitální záběry ať už scéna v koupelně nebo jeleni v akci. Hideo Nakata chtěl film vyšperkovat digitálními efekty, které jsou velmi podprůměrné a špatně vložené. Hudba tohoto filmu je jedním ze dvou kladů, který film nabízí. Druhým je kamera. Ta si v některých chvílích nádherně hraje a poletuje sem a tam. Takové to dvě třešničky na dortu však nezachrání film. Po dlouhé době na nás zase jednou Hollywood vyvrhl film, který má vydělat peníze a odejít za Samarou do její krásné a hluboké studny. Doufejme, že tam i zůstane. Nadobro!!! ()

k212 

všechny recenze uživatele

Tak prvně Kruh 2 už není horror. Těžko vás totiž -obzvláště po předchozí notně děsivé zkušenosti z jedničky- vyděsí periodicky se opakující, z televize se sápající, dlouhovlasá Samara. Nicméně i přes tyto až příliš klišovitě motivistické snahy scenáristy vidím pár kladů. A tím je snaha prohlédnout princip fungování kruhu. Určitě Vás muselo už po prvním dílu napadnout, zda kazetu stačí pouze nakopírovat, nebo ji někdo musí vidět? Odpovědi jsem se dočkala překvapivě rychle! Ale ona ta překotná snaha o vysvětlení událostí a motivů k nim vedoucích, má dost dětinské, sestupné a hlavně fatalistické tendence. Ono totiž neustále okatě vysvětlovat, že všechno se cyklicky opakuje, je trochu stupidní. Nicméně alespoň zavírající se studna dostala další rozměr, protože upřímmě, mě v jedničce nenapadlo, že i události jsou jaksi kruhové :-) Po stránce filmařské je Kruh nevýrazným počinem, režie je naprosto fádní, hudba nudná, co trochu překvapí je snažící se Naomi Watts a Sissy Spacek, které se alespoň snaží dát svým postavám trochu psychologického pozadí. Znám mnoho horších filmů, a ztrhat Kruh 2 jen proto, že ho budu striktně srovnávat s dílem prvním, mi přijde trochu nespravedlivé. Mě tenhle film nijak extra nezaujal, ale dal mi pár odpovědí a trochu prostoru k přemýšlení. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (16)

  • Původním režisérem snímku měl být tvůrce mnoha úspěšných reklamních spotů (mj. i toho, který parodoval první americký Kruh, 2002) Noam Murro. Dalším v pořadí byl Richard Kelly. Nakonec se k režii dostal tvůrce původního japonského filmu (a některých pokračování série) Hideo Nakata. (imro)
  • Studio DreamWorks v snímku propaguje vlastní filmy. V scéně v obchodě se mezi videokazetami z druhé ruky nacházejí jen filmy tohoto studia. (imro)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 50 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu

21.02.2005

Doma ve vitríně se jí leskne jedna pozlacená soška Oscara. Sehrála řadu charakterních rolí, ale v současnosti znovu začíná koketovat s napínavými filmy. Řeč je o Sissy Spacekové, rodačce z Texasu.… (více)

Reklama

Reklama