Idylický život Grace Trevethanové se hroutí. Sebevražda manžela, po němž zbyla hromada dluhů, k tomu jeho bývalá milenka a představa, že by Grace měla přijít o svůj nádherný venkovský dům, to vše naši hrdinku donutí, aby se pustila do práce. S pomocí svého zahradníka Matthewa vymění Grace své milované orchideje za marihuanu. Dny i noci tráví ve skleníku, který se promění v jakousi tajnou laboratoř, a doufá, že se Bůh smiluje a dá dobrou úrodu. A vskutku, první ubalený joint z vlastní zahrádky by skolil i indiánského náčelníka. Grace se tedy vydává z bezpečí své vesničky do drsného podsvětí Notting Hillu, aby nalezla odběratele

V úspěšné britské komedii, která sklidila nadšený divácký aplaus už při svém předpremiérovém pražském uvedení na letošních Dnech evropského filmu, ztělesnila hlavní roli renomovaná Brenda Blethynová (známe ji např. z filmů Tajnosti a lži či Tichý hlas), dále hrají Tcheky Karyo (Brutální Nikita, Johanka z Arku) a Craig Ferguson. (oficiální text distributora)

Chip89

Bavila jsem se více než bych čekala. Jednoduchý humor, žádný hollywood ani americký přehnaný humor a tím mě to bavilo o moc víc. Co je schopný člověk udělat pro peníze? Cokoliv... A tohle má i šťastný konec a vtipnou leč jednoduchou zápletku. Asi se mi ten snímek líbil hlavně proto, že ačkoliv moje zkušenosti s trávou jsou minimální, tak ve všech případech jsem se smála přesně jako hrdinové v tomto filmu:D ()

MIGHTTREE

Neběžný film o pěstování "trávy". Prve jsem se bál dálší bláznivé komedie typu "Zahulíme, uvidíme". Tenhle film jde mnohem dál a není to žádné povrchní bláznění. Je to obyčejná starší paní, která dostala životní rany shrnuté do názvu dvě v jednom. Vybrala si cestu a řešení. Poprala se a zvítězila. Snímek vyčnívá z řady a to zaslouženým právem. ()

N.Strauber

Moc příjemná britská (toto je třeba zdůraznit, pochybuju, že by něco takového natočili jinde) komedie, kterou bych rozhodně každému doporučil. Byť spíše než komedie, i když se několikrát více či méně zasmějeme, se hodí napsat humorný film. Snímek je svižný, nenudí a opírá se o prvotní dobrý a ne zcela typický nápad - stačí si přečíst obsah. Z filmu přímo čiší nadhled a ani občasné pěkné záběry na okolní krajinu nejsou na škodu. Ovšem nebylo by to ono, kdyby hlavní roli neztvárnila skvělá, sympatická a jako vždy velmi přirozená Brenda Blethyn, jeden z nejlepších výhonků britské herecké školy. :-) ()

emma53

Naposledy jsem se takhle bavila snad u Island City. Jedna z mála komedií, na kterou se ráda podívám klidně ještě jednou. To krimi bych brala s velkou rezervou a zůstala bych u té komediální stránky se skvělou Brendou Blethyn, kterou znám zatím jen z filmů, kde hrála spíš takové hysterické ženušky. Tady si zahrála opět naprosto skvěle prozměnu dealerku marihuany. A Fergusson si svou roli zahradníka zahrál taky určitě s chutí. Ke konci se mi to sice zdálo chvílemi až moc ujetý, ale ty dvě konzumentky čaje to bohatě vynahradily. Jen víc takových pohodových a vtipných anglických komedií. ()

laik_60

No, kto nevie čo je to anglická komédia, nech si určite pozrie tento film . Úlohu vdovy a pestovateľky marihuany zahrala skvela Brenda Bleythyn úasne, neviem si inú herečku predstaviť. Film bol plný vtipných obrazov a úžasných dialógov ( "nemáš akcie protfolia ? To je čo ? To ja neviem len sa pýtam či ho nemáš - hihi z rozhovoru medzi Brendou a miestnym farárom keď riešili problém jej dlhov). Ked začala prestavovať skleník na konopnú plantáž už som sa smial jak slniečko na hnoji, a do toho bum skvelý Steve Harley s jeho songom Make me SMile. A vôbec tých skladieb je vo filme viac a boli naozaj skvelé. Trošku som to spomenul aj v mojom denníčku, takže kto je ešte zvedavý nech sa paci na 13. jún. Film ma odo mňa zaslúžene 5 b. ()

• Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)