Bylo čtvrt a bude půl

Scénář:

Jaroslav Dietl

Kamera:

Ivan Šlapeta

Michal Pavlata, Marie Drahokoupilová, Angelo Michajlov, Jarmila Gerlová, Zdeněk Dítě, Kateřina Macháčková, Helga Čočková, Marta Richterová, Saša Grossová (více)

Dostat se na výsluní populární hudby není snadné, jak se přesvědčí i nadšený amatér, příliš sebevědomý mladík, jehož pěvecká kariéra záhy ztroskotá... Mravokárný průhled do zákulisí zábavního průmyslu se příliš nevyvedl, neuspěly ani muzikálové pasáže, ani nečekaně masivní účast tehdejších pěveckých hvězd. (Lexikon českého filmu)

Fajt

Pěkný vzpomínkový film, ovšem až na toho suverénního hulváta, tu roli Dietl s Čechem trochu přehnali. ()

Jonatthan

Hudební film z osmašedesátého roku s Michalem Pavlatou v hlavní roli, v písních nahrazeného Vaškem Neckářem. Protože děj je velmi chudý, tak jsou písničky ten hlavní důvod proč se na film podívat. Ještě dlouho mi v hlavě znělo "Bylo čtvrt a bude půl..." Skvělé sólo má i představitel vedoucího kapely a zároveň autor hudby celého filmu Angelo Michailov v parodii na Louise Armstronga "Moskevské večery". To je opravdu zážitek. A Marii Drahokoupilové to tenkrát opravdu slušelo... Podle mě 70% ()

Buxholka

Začíná to jako taková česká Bohemian Rhapsody. ale bohužel pak to jde špatným směrem. Hlavní lovestory je úplně na facku. Představitel hlavní role Michal Pavlata v pořadu Všechnoparty zavzpomínal, že Vašek Neckář přišel s příběhem o sobě za Dietlem a chtěl z toho vytvořit scénář pro film. Dietlovi se ale tento příběh nelíbil a napsal vlastní scénář a tak vznikl tento film. ()