Spisovatel Michael Burgess předal práva na svůj bestseller o americké revoluci. Do městečka přicházejí filmaři, aby natočili filmovou adaptaci a události dostanou najednou rychlý spád. Režisér a producent neustále mění scénář, Michaelova matka věří, že je v její kuchyni ďábel, problémy s přítelkyní a svérázná kráska Faith, to všechno udělá Michaelovi ze života blázinec. (oficiální text distributora)

Lacike

Tentokrát si Alda strihol klasickú komédiu o natáčaní filmu v malomeste. Nedávno som videl podobný film od Mameta State and Main a ten mi pripadal o trochu zábavnejší. Ale stále mám pocit, že sa tento vďačný námet nejak filmárom nedarí poriadne vyťažiť. Tie neustále rozpory medzi umením o ktoré sa pokúša scenárista, alebo v tomto prípade autor knižnej predlohy (Alda), ktorému ide o historickú vernosť a komerciou o ktorú sa snaží režisér (Saul Rubinek). A tak sa celý film preťahujú o priazeň hlavných hercov, ktorí majú rozhodujúce slovo. Občas sa nájde celkom vtipná scéna. Paradoxne ale skôr tá v ktorej sa Aldova postava háda so svojou matkou a vtipných situácii z natáčania je tu pomenej. Aj tie romantické línie fungujú na pol plynu. Herecky ma tiež nikto nestrhol a všetci predvádzajú figúrky, ktoré už hrali aj x-krát predtým a lepšie, takže ako celok je to priemer na jedno pozretie. 5/10. ()

Mylouch

Boj za historickou pravdivost, "oživlý sen o dávné slávě našich předků", s hudbou která neublíží. Po úvodu s ne úplně dokonale vypointovanými scénami se s prvním natáčecím dnem, přítomností M.Pfeiffer a skvěle napsaným rolím pro ni a M.Cainea i tenhle film pohne dopředu. Na pomoc pak přispěchají i formotvorné detaily - pokládání trávníku a nasazování paruky. Jak poznamenala už NinadeL, osnova evokuje mj. český, o 6 let starší Trhák, ke kterému navíc přidává konflikt historie s filmovou produkcí, přestože Alan s Michelle nejsou Abrhám se Zagorkou a blešek se tu nikdo nezastane, o kvalitně rozpracované postavě produkčního nemluvě. Nechybí zde ovšem svatá trojice úspěšného filmu: popřít autoritu, ničit majetek a hlavně svlíkačky. Pocta komparsistům. ()

Cheeter

Humor Alana Aldy opět na scéně. A dohromady v jednom s Michaelem Cainem, to jsem si nemohl nechat utéct. Film jsem viděl v českém dabingu. Nemám nic proti Zdeňku Junákovi, ale k Alanu Aldovi se jako dabér víc hodí Pavel Trávníček. Jinak film plný příjemného humoru. Zážitek umocněný tím, že Alan Alda zde hraje učitele dějepisu. To mě, jako studenta historie prostě hřeje. ()

Aky

Tak kolem 70%. V podstatě lehká nezávazná komedie, kterou si napsal, zrežíroval a zahrál Alan Alda, k čemuž si přizval několik dalších hvězd, které věci dost prospěly. O rozporech mezi autory scénářů resp. jejich předloh a vandalismu režisérů už psal Karel Čapek, dané téma je zřejmě věčné a zřejmě i nevyčerpatelné. ()

dopitak

Pohodička 100% made by Alan Alda. Výborný dabing made by Brno (na Junáka si musíte zvykat, ale po pár minutách je ok a ještě oceníte, jak skvěle se Zdeněk Alanovi trefuje do pusy, výborný je též J. R. Janský/Caine). Rychlý rozjezd mě naopak potěšil, v prostředku film trochu ztrácí na tempu, ale dobře mířené vtipy a typický aldovský humor muže, který nejraději stojí na kraji místnosti a jen se kření (známe ho už z M.A.S.H.e) nedá divákovi usnout. Očekávaný konec milé letní komedii sluší. ()

• Alan Alda, který hraje hlavní roli, film režíroval podle vlastního scénáře. (M.B)