Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

triatlet

Herecky filmu vévodí Martha Issová, ale i Mádl, nebo Termerová hrají skvěle. A Dolanskému stačí jen pár replik, aby třeba jen změnou hlasu přesvědčil, že taky umí hrát. Pokud nebudete vnímat dějovou složku a zaměříte se na vykreslení atmosféry Karlína, tak vás potěší třeba zrcadlení, ať už na hladině vody, nebo odraz ve výloze. Zajímavá postava dívenky, která/-ou pronásleduje hlavní hrdinku/-a. Film, který nesplývá se současnou českou filmovou tvorbou a snaží se vyvolat reflexi. ()

mat.ilda

Film v podstatě o ničem, když pominu oblíbenou kličku o hledání sebe sama a svého místa ve společnosti, totální znechucenost životem v podání Marthy Issové, např.... "co dokázat? a komu?"... však zabodovala na 60% ()

hrona

Ačkoli reklama na tento film film byla obrovská, a vesměs na většinu českých filmů chodím do kina, zanechal jsem si z tohoto zážitek až na DVD placku a musím říct, že jsem udělal velmi dobře. Dlouho mě žádný film tak nenudil. Velmi jsem se těšil na duo Mádl - Issová, ale co nezmůžou tvůrci, nezmůžou ani herci. Škoda, opět se potvrdilo, že filmové trailery a foršpany jsou někdy lepší, než celý film. ()

honajz

Vyloženě nesnáším filmy o lůzrech, kteří ani nevědí, co chtějí, nikam nesměřují, a přitom je nic nebaví. Je to jejich problém a točit o tom film je podobné, jako točit film o kapání vody z kohoutku. Buď mi to nevadí, nebo ten kohoutek opravím a dám nové těsnění. (Možná by byl v tomto kontextu i hezký film o "moudrých" bezdomovcích. Neutěšené dlouhé pohledy na jejich jízdu tramvají, jak se počůrají na sedadlo, jak se opijí a vedou "filosofické" řeči, jak rozeberou nějakou lavičku, aby měli ohýnek, to by intelektuálové z takového filmu jen slintali.) ()

eraserhead666

Jeden můj kamarád je vyučený kuchař, ač se tím neživí. Jistou dobu jsem s ním bydlel v jednom bytě a často jsem byl svědkem jeho vaření. Vždy mě fascinoval tím, že o čemkoliv, co uvařil (a často to bylo hodně dobré), prohlásil zásadní větu: „Něco tomu chybí.“ Nikdy však nespecifikoval co, a nikdy se mu nepovedlo tu chybu doladit. Děti noci na tom jsou stejně. Ač Issová s Mádlem předvádí skvělé herecké výkony, a po dlouhé době film, který mě zaujal svým prostým dějem o NORMÁLNÍCH lidech (žádná „třeskutá“ „polodementní“ komedie nebo rádobyexistenciální problémy vyšší střední třídy /dodnes jsem se nevzpamatoval z otřesného zážitku z Bestiáře/) - přesto tomu filmu něco chybí. Proto dávám 3,5*. ()

Ivoshek odpad!

Dlouho jsem přemýšlel, co Martě Issové chybí. A pak jsem na to přišel. Talent. Bohužel v kombinaci s nudným scénářem a uměleckým pojetím, kdy každý druhý záběr trvá pětkrát dýl, než by bylo potřeba, je z toho další zbytečný film. ()

J.Connor

Kdybych měl film hodnotit jen v rámci české kinematografie, tak na hodnocení asi i přitlačím, nicméně tyhle věci nezohledňuji. Film v mých očích sráží scénář a díky němu taky chvílemi neuvěřitelně iritující iracionální hlavní hrdinka (podobný problém jsem měl např. ve Výletu). A mimochodem jsem rád, že se Mádl vymanil z týnejdž komedií a ze stínu koKotka, prouděním času se ukázalo, kdo z těhle dvou má na to být hvězdou. Nemůžu si pomoct, ale ten kluk fakt umí... ()

claudel

Velmi smutný film o nešťastných lidech všech věkových kategorií. Spolu s Karamazovými považuji Děti noci za nejlepší český film roku 2008. Hereckou sestavu si paní režisérka vybrala vskutku pestrou, Martha Issová a "její rodina", Jiří Mádl, ansámbl Dejvického divadla, Jan Dolanský a Kristýna Nováková. Ti všichni představuji prosté Čechy, nacházející se spíše na chvostu matičky Prahy, z nichž někteří se snaží bojovat o lepší zítřky, zatímco druzí rezignují a nechají se životem jen vláčet. Děj není nijak výbušný a dechberoucí, ale já jsem nic podobného ani neočekávál a právě náhled do životů těchto postaviček mě chytil za srdce. Jsem si však jistý, že Děti noci to nebudou mít lehké, protože jsou hodně "jiným" filmem. Issová s Mádlem si ocenění zasloužili, oba dva hrají naprosto úžasně. ()

Sofia

Pomalu plynoucí psychologický film, při jehož sledování jsem byla na stejné vlně. I když jsem na rozdíl od Ofky na vejšku šla, plně jsem se dokázala do jejích pocitů dostat. Issová i Mádl výborní (ať žije nová mladá česká herecká generace!), líbila se mi i Lenka Termerová (scéna v koupelně). Dialogy mi přišly autentické, neútěšné prostředí starých pražských čtvrtí a vltavského přístavu výborné. Tenhle film by se stejně tak mohl odehrávat kdekoliv jinde ve střední a východní Evropě - západní Ofka by se na to prostě vybodla a odjela by na rok do Austrálie :-) ()

duklak2

Film patří mezi ty lepší české snímky, ale i přesto se nemohu ubránit dojmu, že Martha zde hrát neměla. Role jí nesedla. Kdo překvapivě pobavil, tak to byl Jirka Mádl. Zahrál to věrohodně a dokážu si klidně představit, že v reálném životě prohledává popelnice a pátrá po zajímavých věcech. Plusem filmu určitě je to, že ho tvůrci zbytečně nenatahovali. ()

jhrasko

Tak v prvom rade - opomenúť Jiřího Mádla na Českých Levoch, je neodpustiteľné. V úcte k trom nominovaným, toto je proste výkon roka. Nie preto, lebo to od Mádla neočakávate, ale preto, lebo je fakt výnimočný. V tej nejednoznačnosti, ktorou "kráča" celým filmom a vďaka ktorej dáva svojej postave punc uveriteľnosti. Martha Issová má oveľa nevdačnejšiu úlohu, pretože s ňou sa priznane zidentifikovať vobec nejde ľahko. Kto si prizná, že je takto labilný a takto "otravný" ??? Preto k nej posielam rovnaký obdiv. A tak snáď len postava Jany Hubinskej - a celá tá línia, ktorá mi príde úplne zbytočná - a záver, resp. ten zvláštny pocit na záver - nejak nijaký...nepopísateľný, ale bol takýto...Každopádne veľmi dobrý film, pani Pavlátová, po Neverných hrách ste ma opäť raz donútili odchádzať z kina premýšľajúceho ! ()

Tommassi3

"Teda holky, todle vám závidím, ty možnosti, co dneska máte.." A to je právě ta největší bolest, která vytváří krásnou paralelu i právě k českému filmu.. O nás bez nás a pro jistotu na jistotu jen tak zlehka po povrchu.. Pavlátová zazdila poměrně velmi slušný původní scénář, stejně jako nechává naprosto nevyužitým Honzu Dolanského.. Jiří Mádl s tou svou bizarní postavičkou Ubra ovšem naprosto lahůdkový.. ()

Mononoke.

Česká filmová scéna si může zatleskat, konečně zajímavé téma navíc nadprůměrně zahrané. V Karlíně jsem nikdy nebyla jindy než v noci a jinak než potemnělou a nebezpečnou díru ho neznám, takže ve mě vzbudil přesně požadovanou atmosféru. Myslím, že s Ofkou se může více či méně ztotožnit každý mladý člověk, Mádl byl překvapivě sympaťák, škoda toho nemastného neslaného konce. 70% ()

M.Macho

Nebýt výborného Mádla a Issové (Mádl suprise for me) a nebývale půvabného Karlínského industriálu, tak by se tento počin rozsypal jak tužky na stole a najít tu správnou barvičku by bylo lehce problematické... Myslím, že to není zas až tak špatné... Ale ani zas tak dobré... Děti zapadají do konceptu současné české vody a komín ne a ne vystrčit růžky... ()

F.man

Na to, co opět vypotila slečna Irena "kritička" Hejdová, to Pavlátová, Issová a Mádl docela dobře ustáli... ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech