zelvopyr

Že je Jádro nejhustší dno pavědecké žumpy, na to jsem byl připraven dopředu. Co mě ovšem nepotěšilo, že stejně nestydatě hloupě jsou napsány i postavy. Takhle spolu přece svéprávní lidé nemohou hovořit... Celý tento zavilý útok na základy gramotnosti a pokus o poškození schopnosti mezilidské komunikace diváků, se screensaverovým efektem průletu Zemí, zachraňuje nevšední šmrnc Hilary Swank. Ale jen tak tak... // Anything shown in this movie works differently, in reality. ()

eraserhead666

To je tak přitroublé, až je to milé. Jeden z mála podobných k nemyšlení vyzývajících filmů, kde je to pompézní (tedy triky a tak) tak trapné, že se raději koncentrujete na postavy a herce. A v tomhle případě, i když s nimi scénář cvičí jak s nemotornými dětmi, to je docela pozitivní stránka. protože herecký výběr je docela fajn (můj stále oblíbenější - ještě pár záseků a vdere se mi do hereckého toptenu - DJ Qualls). Tradiční průser je přepálená stopáž. Ale na to už si začínám docela zvykat, i když nerad. ()

Richie666

Jeden z mnoha a nic novýho... Apokalypsa na obzoru, tak žádnou paniku a honem rychle sestavte tým, ať nás může všechny zachránit, aniž bychom o tom věděli. Nyní se bude jezdit v tekutém železe. Dojemné. Ať žijí Američané, naši zachránci..! Ne že by mě tento film při jeho sledování štval, ale když se nad tím teď zpětně zamyslím, nechápu, proč jsem se na něj díval - kdybych si byl býval jenom přečetl zdejší popis, měl bych naprosto stejný zážitek. ()

Djkoma

Předpověď počasí pro USA: budou lítat blesky a mezi nimi i nějaký ten most. Předpověd pro Itálii: blesky si zahrají na schovávanou s vašimi památkami. Předpověď pro modrou kulatou zemi: bolí mě hlava přestanu se chvíli točit (mimochodem děkuji Dr. Divnolásko) a vy si dělejte co chcete ;-). Na tento film jsem se opravdu netěšil. Každý si asi myslel, že vidinu taktové to apokalyptické doby musí natočit miláček Roland Emmerich(což by podle mě zvedlo kvalitu tohoto filmu). Nestal se tak a tohoto veledíla se ujal Jon Amiel. Obsazení filmu je překvapivé. Vedle časté oblíbenkyně (hlavně akademie) Hilary Swank, kamaráda Brutální Nikity Théky Karya, známého "vedlejšáka" Dolroye Lindo (např. Pravidla moštárny nebo 60 sekund), počítačový génius Dj Qualls, nový Dr. Divnoláska (no řekněte, že není dokonalý? :-)) Stanley Tucci a především mladý vědec Aaron Eckhart. Ten je vynikající. Hlavní příběh není nic extra, i když jako apokalyptický vize stačí. Dramatické scény nepůsobí vůbec dramaticky a jsou šíleně(stejně jako celý děj) odhadnutelné. Výsledek je podprůměrný film, který dokáže nenáročně pobavit díky dobrému tempu, hercům a i slabším efektům (ty se v podobných filmech dají prominout...). ()

Segrestor

Tvůrci si vzali příliš těžkou látku ke zpracování. Proto došlo k nevyhnutelnému, totiž k zdlouhavému vysvětlování. Ano, cesta do středu Země se jeví tak blbou, že museli vyplýtvat všechen čas, aby z toho udělali uvěřitelnou záležitost, aby film nebyl naprostou zhovadilostí. Tím ale nakonec stejně filmu ublížili. Pořád se jen plká a plká, nakonec nikoho už vůbec nezajímá, kam a proč to vlastně ta vycválaná partička zeměvrtačů putuje. A navíc je to s tím nastartováním jádra strašná kravina. Polovinu filmu proplouvají Zemí, jako kdyby to bylo maršmelou.To už bych spíš zbaštil přistání na kometě nebo že prezidentem USA bude jednou Inuita. ()

• Když se vědci prostupující k zemskému jádru nacházejí ve vodě v 7 000 metrech, plavou kolem velryby. Ty se však v takové hloubce nenacházejí. (Cheeker)
  • Ve scéně, kdy Josh (Aaron Eckhart) opaluje jablko, je po opálení černé. V další scéně je však neopálené. Ovšem při vhození jablka do sklenice s vodou je opět kompletně černé. (Marek.Handl)
  • Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)