Marigold

A ono to není vůbec blbé... snad fantasmagorické, přehnané, naivní, ale při tom všem zábavné a prosté odpudivých nacionalistých konotací některých žánrových souputníků. Fyzik zřejmě při sledování za vlasy přitažené zápletky kolabuje, logika podřimuje, ale napětí to má, herecké výkony "se dají", triky jsou příšerně umělé, nicméně k papundeklové estetice Jádra docela sedí. Rozhodně kvalitnější katastrofický film než Den poté či Armageddon. Alespoň si to nehraje na velké krásné Á, ale snaží se to jen a jen pobavit, což se do důsledku vzato při nízkých očekáváních docela dobře daří. ()

Phobia

Devět ministrů kultury z deseti doporučuje před sledováním "Jádra" vyjmout mozek a nechat ho 126 minut odpočívat ve formaldehydu. V případě neuposlechnutí hrozí vážné poškození zmíněného orgánu vlivem nadměrného množství peachovin ve scénáři. Hrozná falusovina, jakou nezachrání ani Hillary Swank, ale jako nenáročný relax k pobavení a zasmání to ujde. Pro hloupější děti dost možná i napínavá záležitost. 39% ()

Anderton

Je to síce už 9 rokov, čo tento film vzhliadol svetlo sveta, ale aj na svoju dobu to bol film, ktorý sa podľa mňa v kinách ocitol omylom. Béčkové triky, námet ako z 50-tych rokov a prehrávajúci alebo nevýrazní herci. Nakoniec tá naivita je to, čo vás tu môže najviac zaujať a prečo sa uchylujem k trom hviezdam. Škoda, že tento námet nebol natočený pred 50-timi rokmi, mohla byť z toho klasika. ()

POMO

Po všetkých stránkach čistý štandard. Tak trochu napínavé, tak trochu nudné, tak trochu sentimentálne, tak trochu blbé a tak trochu vtipné a príjemne odľahčené. Niečo medzi Armageddonom a Deep Impact, akurát ani poriadne akčné, ani dostatočne psychologické. Light dobrodružstvo v technicky brilantnom a herecky pôvabnom prevedení. ()

Niktorius

Pro mne je Jádro vcelku příjemným překvapením. Je to sice taková standartní sci-fisticko katastrofická slátanina, v každé minutě popírající zákony fyziky, ale je pojatá natolik nevážně, že mi ten zával nelogičností vlastně vůbec nevadil. Proti očekávání, jak debilní film to bude, je The Core vcelku svižnou a zábavnou oddychovkou, jejíž televizní vizuál a ne zrovna ochromojucí triky přímo odkazují ke konzumaci z televizní obrazovky. ()

• Fiktivní látka "Unobtainium" byla vymyšlena už před filmem a vyskytuje se v několika sci-fi. (WolfR)
  • Pokud se zaměříte lépe na Conrada Zimského, zjistíte, že někdy má snubní prsten a někdy ne. (DivX)
  • Ve scéně, kdy Josh (Aaron Eckhart) opaluje jablko, je po opálení černé. V další scéně je však neopálené. Ovšem při vhození jablka do sklenice s vodou je opět kompletně černé. (Marek.Handl)

Časové pásmo bylo změněno