Dva muži z odboje přemluví pasáka ovcí Baska, aby převedl přes hranici z Francie do Španělska profesora Johna Bergsona, kterého nacisté nenávidí, protože o nich napsal pravdu, ale chtějí využít jeho odborných znalostí ke zdokonalení svých zbraní. Bask žije na osamělé farmě blízko hranic, okolí zná lépe než kdokoli jiný a už nejednou odboji pomohl. Tento zdánlivě nerudný muž není moc ochoten opět riskovat život, ale suma 5000 peset udělá své. Bask odjede do Toulouse, kde zjistí, že na něho čeká nejen profesor Bergson, ale také jeho žena Ariel, dcera Lea a syn Paul. To je příliš velké riziko a Bask převádět celou rodinu odmítá. Ale budovu, kde jsou Bergsonovi schovaní, prohledávají příslušníci SS, a nezbývá tedy nic jiného než tajným východem utéct. Tím se akce rozbíhá. Fanatický kapitán von Berkow zlomí odbojáře Alaina Renoudota, který prozradí, kam mají utečenci namířeno, a Berkow se pustí se skupinou všeho schopných nacistů do jejich pronásledování... (oficiální text distributora)

Rimland

Klasický válečňák ze staré školy, s řádnou dávkou "nadsázky" a s několika nezapomenutelnými scénami - jmenovitě třeba Hakenkreuz nebo způsob odstavení hlavního záporáka. Mimochodem, díky von Berkowovi najednou Hans Landa vypadá jako šupák... ()

Mykhaluu

Ano nedlouho po roce vzniku filmu se přes ty Pyreneje nakonec asi i přes ty Alpy film dostal do česko - moravské kotliny, kde jsme se na něj dívali na děsivě černobílé televizi v děsivém obývacím pokoji děsivé doby za železnou oponou a tak hrozně se báli!!! Sekání prstů znělo ještě dlouho do snů a hákový kříž na slipech byl jen děsivou legendou, protože někdy ho snad ani komunističtí střihači vystřihli, neb jak pamatuji, tak jsme vedli o jeho existenci vášnivé spory u chlapeckých WC o velké přestávce.. :) ()

offlineman

Někdy mám pocit, že Malcolm McDowell není duševně zcela v pořádku :-) , ale to je tím, jak znamenitý je herec! Ty "blázny", které dokáže tak bravurně zahrát, to asi nedokáže nikdo jiný!!! Šmik šmik....... ()

Pitryx

Na tento film jsem byl pradávno mockrát. Nevím už proč. Nedá se mu upřít několik dramatických scén a na svou dobu také pár gore záběrů. Děj je svižný, hlucho jen velmi málo. Dobří herci, super hudba, hezká krajina. 201206139630/9711+++++++++ Souhlas s mým starším komentářem. Přidal jsem desítku i přes ten psychozávěr který mi vadí. 20181119 ()

DonBraso

Na to,že jsem dostal jen M.McDowella jako vyšinutýho nacistu tu je vcelku sucho na hřišti.Quinn tu skoro nemá co hrát,Christopher Lee jako žid proletí snímkem.Zbytek je snůška náhod a nejhorší je,že tam kde snímek měl excelovat,naopak nudí.Takže se dostat přes Pyreneje v survival módu s dědkem profesorem,dcerou a synem včele právě s Anthony Quinnem.Na to,že kamerou to vypadá na pár dní,mají všichni sebou jen lehkou bundu a žádný batoh.Celé to je dost komické a scéna u hranic,kde je německá jednotka v dobrým počtu 50 kusů nemá šanci.Tady vysloveně nejde o rok snímku,ale jak to bylo špatně celé natočené.Konec nevím jak měl šokovat,když vlastně nebyl.Jako pohádka dobrý,začátek filmu je vlastně to nejlepší až do toho upálení židů.Ta další část hurá jdeme za nima je fakt totál mimo.50% ()

spable

Ale jistě. Je to po způsobu dnešních akčních filmů. Děj se co děj, ať je děj! My, co hodnotíme ten film, jsme jej všichni viděli před dvaceti lety. Jistěže jsou některé scény napínavé a podepřené silným herectvím, ale je to jaksi na vodě, neucelené. Ten film má u kritiků špatné jméno. Nedivím se. Ale pokud chce někdo kýč, radím mu tenhle. ()

Gor'seye

Malcolm McDowell je v postave šialenca absolútne úžasný. Vďaka jeho výkonu tomuto filmu odpúšťam zopár nezmyslov typu: výstrelmi z pušky spustiť lavínu, prehnané explózie a pod... ()

Sympy

Krásně natočený film s parádními hereckými výkony.Talent Anthonyho Quinna se zde opravdu nezapře,ale opravdu ani ostatních herců kteří se na snímku podíleli. Jsem vždy opravdu rád když se povede vybrat hezký film a nepromarním čas další zbytečnou kravinou. ()

Saxos

Hodně nadhodnocený snímek z kterého každému utkví v paměti několik scén. Samozřejmě vždy s Malcolmem McDowellem. Kuchyňské šmik šmik, jeho suspenzor s hákovým křížem, zapálení cikána. Příběh je velmi jednoduchý. Herecké výkony vyjma McDowella a Quinna nezajímavé. ()

Fender

Tohle je přesně ten typ filmu, který podmaní svou napínavou atmosférou. I hra s kamerou je pěkná, zvláště pak horské záběry. Malcolm McDowell tyhle slizké maniaky zkrátka umí hrát, zajímavé je, že zde také zase pil mléko. Dle mého film dokáže diváka překvapit, třeba těmi nečekanými silnými scénami, rozhodně tedy nudit nemůže. ()

xander

Rok výroby 1979 ale snímok sa zdá byť minimálne o 20 rokov starší. Rozhodne to nieje najlepší film Anthonyho Quinna ale je určite zaujímavý. On a putovanie cez nádherné Alpy sú najzaujímavejšie aspekty tohoto filmu. Qiunn tu predvádza drsnú a zaujímavú postavu vlka samotára. V menších úlohách sa predstavia zaujímaví herci- sadistický Malcolm McDowell alebo Christopher Lee. Tento snímok bol na svoju dobu asi aj dosť kontroverzný, obsahuje totiž scény upálenia alebo krájania prstov. ()

kotrlak

Strasna πčovina. Ja chtel videt neco s A. Quinn, ale tohle byl shit jak vysitej od Tarantino. Divat se na to da snad jen protoze tam exceluje Malcolm McDowell ve slipech s haknkrajcem. ()

leonskennedy

Anthony Quinn celkem fajn,ale exceluje hlavně Malcolm McDowell jako gestapák je absolutně perfektní.Jinak trošku jinej válečnej film o přechodu pyrenejí z Francie do Španělska.Ale je fakt že mi rodinka zas až tak sympatická nebyla a dcera toho mohla taky ukázat o dost víc.Když si Malcolm sundal kalhoty a viděl jsem tam ten hákovej kříž na trenkách tak bylo vidět že je nacista jak blázen:-) ()

vladous

S ohledem na dobu, kdy vznikl, velmi dobře udělaný film. Bohužel, jak už jsme si na to zvykli, neautorizace autorských práv nutí distributory k novému dabingu. A to je problém i tohoto jinak kvalitního snímku (už žádné "šmiky, šmik"). Anthony Quinn, ale zejména Malcolm McDowell jsou úžasní. Pro mě 90%. ()

llookvaight

Po čase jsem si na tento film vzpomněl a pamatuji si že jsem ho viděl dokonce ještě v letním kině,kdy v té době to bylo zcela normální,ale to jen na okraj,protože ač tenkrát ještě mlád mě uchvátila nejen atmosféra tohoto perfektního filmu,ale hlavně herecké výkony obou hlavních představitelů,ať už fanatického a totálně zvrhlého nacisty v podání Malcolma Mc Dowela a skvělého horala Anthony Quinna a to tím vůbec nesnižuje hodnotu dalších luxusních herců,jako je Christopher Lee,nebo ,,profesor,,James Mason,který také mimo jiné si zahrál v PRO NĚMECKÉM filmu Hoši z Brazílie.Takže co dodat,ani po letech tento film neubral na síle a je dodnes ukázkou toho,čeho nacisti byli schopni udělat pro svou rasu,jak řekl Arnošt Lustig,když se ho novináři ptali,kdy by náckům odpustil,odpověděl-zeptejte se mě za 10 tisíc let............ ()