Do starého domu u jezera se nastěhuje rodina Leahyových. Jsou však přítomni i policisté. Je to totiž velice problematické místo. Dochází zde k napadením a vraždám. Místní vyšetřovatel zjišťuje, že na místě byla kdysi odsouzena a popravena jistá žena pro čarodějnictví. Vzduch začíná houstnout a ač se to zdá absurdní, vraždění má na svědomí dotyčná bosorka navracející se ze záhrobí. Je proto třeba ji nadobro zničit. (Slimak)

Flipnic

Naprosto vynikající záležitost a pro mne velmi milé překvapení!! Tohle je například přesně film, u kterého bych uvítal remake... Všechno předělat do moderního vizualu, přidat více červené barvy a mohl by z toho být fajnovej moderní "biák" ... Film v první polovině připomíná klasické slashery, vrah není vidět, každopádně tah na branku je z počátku až překvapivě intenzivní. Jeden mord za druhým a to ne nějaké píchnutí kudlou mimo kameru. Film si s brutalitou vůbec nebere servítky a na nějakou cenzuru tvůrci evidentně kašlali. A to se počítá, jo, klobouk dolů!! Uprostřed filmu jsou nějaké ty flashbacky ze středověku, kde zjišťujeme, proč se to všechno vlastně děje, ale ono je to divákovi stejně jedno, hlavně že film i ve finále znovu nabere obrátky a děj se promění v totální masakr ... Nikdo není ušetřen, ani děti, týpek krájenej napůl, holčička s krucifixem v hrudníčku, vymoštovanej farář, další farář skrz na skrz kotoučovou cirkulárkou, holka s hlavou přibitou kůlem k podlaze, jo tady i Italové mají docela konkurenci ... Jízda jak svině a děj neřeště!!! Mazec!!! ()

Litsarch

James W. Roberson přišel, natočil skvělou Pověrčivost, a zase odešel. Velká natěšenost na snímek a ještě větší překvapení. Mám rád horory, které jsou řízlé náboženstvím a k němu čarodejnice neodmyslitelně patří. Zde je zobrazena skvěle a vhodně. Je bezcitná, brutální a prahnoucí po pomstě a je jí jedno na kom ji vykoná. Jak film plyne, atmosféra houstne a člověk se dozvídá více o milosti a důvodu všeho dění. Není prostor pro jakoukoliv srandu, situace je vážná, mrtvých přibývá, strach zatím živých roste a mé hodnocení snímku stoupá. Až samotným koncem filmu vystoupá na příčku nejvyšší. A podle mě oprávněně, jelikož od tohoto snímku by se mohli mnozí současní tvůrci filmů učit. Jinak to dopadne jako například The Wicked (2013). ()

mm13

Veľmi dobrá práca s napätím a strachom (áno, strachom) plus nevyhnutný záver... a hoci nahlodané zubom času a napriek slabšej práce s postavami, nemôžem pod 4*. Horor vážení. Podľa starého receptu, ale vypečený a chrumkavý. Môžete vy dnešní "umelci" vymýšľať príchute a kombinovať od výmyslu sveta, keď neovládate základy a nemilujete, čo robíte. ()

TomX2

Celkový dojem: Silne ma to nezaujalo a pre mňa skôr veľké sklamanie, než skvelý dojem, pretože som od toho čakal naozaj veľa. Aj keď sa nejedná o nič vyložene zlé, nijak zvláštne ma to nezaujalo a aj napriek krátkej minutáži nudilo. Herecké obsadenie je fajn a vraždy sú celkom vydarené, James W. Roberson na režisérskej lavici je fajn, ale pre mňa naozaj len dobrý podpriemer. Škoda. Moje hodnotenie: 45% ()

JohnnyD

Horor, ktorý sa nesnaží vyjsť z béčkových vôd, čo je celkom dobré. Nesnaží sa zbytočne napínať a nesnaží sa vnášať do príbehu "realitu" a paranoidné keci ako "je to skutočne čarodejnica, alebo nie?". Bosorku môžeme vidieť viac menej po celý film a už v úvode je nám jasné, že to človek vraždiť nemôže (veľmi zaujímavé využitie mikrovlnky). Film obsahuje dosť vysoký bodycount a pár fakt originálnych vrážd (farár je nezabudnuteľný). Je plný klišé, účelovosti a chýb, čo celkom dobre pobaví (napríklad v jednej scéne bosorka zabodne kôl do hlavy obete a oná obeť ešte pár sekúnd žije a pohybuje hlavou, väčšina filmu ide podľa vzorca - vražda, debata hlavného hrdinu so šerifom, vražda, debata, kde v rozhovore šerif a hrdina rozoberajú vraždu, pričom je trápne (a vtipné) že sa pokojne rozprávajú o tom, čo sa stalo a pritom dlhú dobu nerobia nič proti šíriacim sa vraždám). Herci sú strašní (obzvlášť šerif), ale čo čakať od béčka. Ja som čakal slušnú priamočiaru zábavu a som spokojný. ()

• Film bol v Británii zaradený do nechválne známeho "Videonasties" zoznamu a po cenzorských zásahoch následne distribuovaný na VHS pod iným názvom. (Jello Biafra)
  • Natáčanie prebiehalo v štvrti Silver Lake v Los Angeles. (Jello Biafra)
  • Ústredný hudobný motív a spev v gregoriánskom chorále nesie názov "Dies Irae". Je to latinský hymnus z 13. storočia, ktorý popisuje deň posledného súdu. (Jello Biafra)