Jedné deštivé noci je po přečtení své závěti stařičká Henrietta Winslow záhadně zavražděna. Podezřelým je úplně každý, kdo se té noci v domě nachází, od nespokojených dědiců až po zahradníka Eduarda (Bela Lugosi). (liquido26)

Dale

Atmosféra je taká ako má byť - starý temný dom plný tajných chodieb, von zúri búrka, výborná hra s tieňmi, ten zvyšok už ale taký výnimočný nie je. Máme tu klasickú detektívku (nie horor) s pátraním po vrahovi a do toho komickú postavičku pána Pennyho (Hugh Herbert), ktorý mal príbeh zrejme osviežiť a zabaviť, mne ale prišiel ako rušivý element, ani trochu zábavný, len otravný. Všetko tak stojí na Broderickovi Crawfordovi, ktorý je úžasný, Rathbone nedostane veľa priestoru, podobne aj Lugosi a úplne minimum sa ušlo Alanovi Laddovi, ktorého som asi prvý krát nevidel v hlavnej úlohe. Príjemná detektívka, nič viac, nič menej. ()

Astaroth12

Tento film som si chcel už dlho pozrieť, ale až teraz nastala ta správna chvíľa. A aj to hlavne kvôli Bela Lugosimu, ktorý na moje prekvapenie tu nemá veľkú rolu, ale to mu nebránilo, aby tu aj tak mal jednu z najlepších postáv v tomto filme, tie jeho hrozivé a vyjavené pohľady stali za to. Film je od začiatku svižný a intenzívny. Vonku zúri burka, ale vo vnútri to nie je o nič lepšie.  Temné a svojimi chodbami aj tajomne sídlo je predurčene na energickú detektívku, kde spomedzi dedičov, služobníctva a dvoch hosťov sa bude ťažko hľadať ten, ktorý ide ostatným po krku. K tomu sa musí prirátať mrazivé krematórium a mačky, ktoré sú naozaj všade. Ale nie je to len atmosféra či detektívna činnosť preživších, ale o zábavu sa tu starajú hlavne dvaja hostia a i keď mi trocha pripomínali ikonické postavičky z grotesiek, tu mali trocha zaujímavejšiu činnosť. Hlavne postava pána Pennyho, ktorého hral skvelý Hugh Herbert to tu najviac bavila a i keď, nie všetko mu vyšlo bez trápnejších momentov, tých vtipných aj tak prevyšovalo. Ja som spokojný. ()

Flego

Nemožem inak, táto kombinácia horroru a komédie je fascinujúca. Strašidelný dom, uzavreté osadenstvo, búrka, krematórium, vražda a veľmi veľa mačiek... A do toho britký humor a napriek tomu, že sa oň stará len dvojica postáv, ide o skvelú zábavu. Krátka minutáž zrýchľuje tempo a umocńuje zážitok. Film je natočený podľa poviedky Edgara Allana Poea. Piaty komentár. ()

filmmovier

Výborná whodunit záležitost. Tahle Černá kočka je klasická detektivka toho nejklasičtějšího a nejangličtějšího střihu a stylu. Společnost uzavřená v jednom baráku, všichni jsou příbuzní a každý může být vrah. Má to naprosto výtečnou atmosféru, je to vtipné a naprosto báječně napsané. Tenhle film prostě milovníky klasických detektivek zklamat nemůže, protože má všechno, co mít má. včetně zajímavých a podivných postaviček. Jen je obrovská škoda, že Bela Lugosi jako němý zahradník tady hraje úplně tu nejpodřadnější roli a má minimum prostoru. Tenhle film je skutečně velká klasika a společně třeba i s Vraždou na večeři, Stopou a nejlepšími Agathami je jedním z nejlepších zástupců tohoto skvělého žánru. A funguje ve všech směrech. 75%. ()

Oktavianus

Nejčastější mustr pro horor v klasickém období 30. a 40. let je jednoduchý: uzavřená společnost v temném viktoriánském domě, kterou ohrožuje neznámý vrah. Film samotný není špatný, i když s Poem má společnou maximálně kočku, co se v nepravou chvíli objeví na nepravém místě. Skupina dědiců po staré paní je celkem standardní, žádné překvapení proti klasickému vzorci se nekoná, "navíc" je snad jen účast skutečné star v jedné z hlavních rolí (Basil Rathbone) a chybí už leda tak černošský sluha, co by byl zbabělej a "dělal humor". Ten chybí, a tak mnou tolik nenáviděnou komediální stránku zastává pouze Mr. Penny (v podání Hugha Herberta, to byl snad v té době populární komik), co se - podobně jako titulní černá kočka - v nepravou chvíli zjeví na nepravém místě a třeba přeruší zajíkavé vyznávání lásky jednoho z kladných hrdinů. Naštěstí docela vtipně, tak se ten humor dá přežít. Jinak nechybí nic, co člověk od podobného filmu očekává: tajemný dům, bouřku za oknem, tajné chodby, krásku v nesnázích, mlhu, šablonovité figurky, "překvapení" na závěr, kdo z ansámblu je vrahem... standardní klasika, která nemůže urazit. Ovšem výtku bych jednu, ale zato velikou: dát Belovi Lugosimu coby divnému zahradníkovi TAK MOC malý prostor, to je prostě chyba. Obrovská chyba. ()

• Ve snímku jsou vidět i záda Marlene Dietrichové. Na místo natáčení přijela navštívit svého tehdejšího přítele Brodericka Crawforda. Zaskočila v jedné scéně za Claire Doddovou, která ten den opustila studio dříve. (liquido26)