Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

kareen

Zajímavé...je tu spousta komedií, které nejsou vůbec vtipné a mají osmdesát procent. A když se pak najde snímek u kterého se člověk zasměje, nedostane se ani do červených čísel. Já jsem se bavila dobře, tyhle bláznivé komedie mám celkem v oblibě, zvlášť když jsou obsazené tak kvalitními herci, jakými jsou bezesporu Bill Murray a můj oblíbený Alfred Molina v roztomilé roli maniakálního Borise - obávaného tajného dvojího agenta s přezdívkou Řezník. ()

dakarin

Výborně jsem se bavil. Nejen dobré výkony protagonistů, ale zde především vynikající scénář a režie. Takto inteligentně a téměř hodnověrně poskládaný film pro danou tematiku jsem snad neviděl ;-) Pro mě vrchol tvorby Jona Amiela. Malé bezvýznamné mínus: poslední scéna na pláži nesedla, lehce přestřelila... ()

Vajonek

Film s hodně pasážemi, které jsou spíše takovými trapnými pokusy o zábavu, a s pár lepšími místy. A to říkám jako osoba s velkou slabostí pro Billa Murrayho. Nemyslím si, že by se u dobré komedie musel člověk válet smíchy, když se ale nezasměje (nebo neusměje) skoro vůbec, asi to není úplně v pohodě. Čím film trvá déle (a to není jeho stopáž z těch nejdelších), tím je zábava slabší (opakovaný vtip není vtipem, no), závěr s agenty plazícími se po pláži na čtyřech radši nebudu komentovat. Nejvíce se mi líbily scény s Alfredem Molinou, ty jsem si vyloženě užívala. Celkově u mě 50 %. ()

Radiq

Z dobrého nápadu vznikla jako vždy průměrná komedie, o které jste věděli, jak bude probíhat a jak dopadne, ale byli jste zvědaví, co Bill Murray předvede za fórky. Takže původní nápad byl skvělej, ale pak už to šlo všechno podle starého známého schématu a s přibývajícím časem vtipy přestávaly být vtipama. Podle mě nejlepší role Alfreda Moliny - dokonce se mi líbil víc, než Murray. Ostatní už byli jenom takový nezajímavý postavičky. A teď už vím, kde se David Fincher inspiroval, když natáčel Hru. ()

Gilmour93

40 % Bonda, 40 % Růžového pantera, 10 % Hitchcocka a 10 % zábavy. Wrong man? Wrong movie.. Murray v roli vola, který proplouvá událostmi, protože na něj sedlo do kola chodící štěstí, má jeden zásadní nedostatek. Chybí mu při tom kamenná tvář Leslieho Nielsena. Jenže i s ní by to nejspíš byl film, který bavil příliš málo.. ()

• Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)

Časové pásmo bylo změněno