Mach a Šebestová

• Československo Mach a Šebestová (více)

Epizody(13)

Kdo by neznal těchto původních 13. úsměvných kreslených příběhů (Večerníčků), jedné povedené dvojice školáků, a všech jejich přátel. (Karlos80)

Recenze uživatele the_weaver k tomuto seriálu (12)

Mach a Šebestová (1976)

Zrejme nejaký sci-fi seriál o tom, čo sa môže diať, keď sa deťom dostane do rúk bezdrôtový smartfón s hlasovým asistentom. Nechýba tu rozšírená realita, polymorfizmus, cestovanie v čase i medzi planétami, čím vizionár Macourek úspešne spestruje dôraz na spoločenskú morálku, ktorý je súčasťou temer každého dielu. Významne prispieva i Adolf Born výtvarnou stránkou príťažlivou i vo svojej jednoduchosti. ()

O utrženém sluchátku (1976) (E01)

Zrejme nejaký sci-fi seriál o tom, čo sa môže diať, keď sa deťom dostane do rúk bezdrôtový smartfón s hlasovým asistentom. Ten je, zdá sa, expertom na biológiu, pretože tá rozšírená realita s mačkami kam dovidíš, bola naozaj pôsobivá. Keby trebárs s takýmto vynálezom prišiel insitný vedec Cimrman, asi by som ho vzal na milosť. Takto všetky body pozbiera vizionár Macourek a najmä Adolf Born za výtvarnú stránku príťažlivú i vo svojej jednoduchosti. ()

Člověk neandrtálský (1977) (E03)

Kto chce vidieť neandertálcov, nemusí cestovať až do doby ľadovej, ale stačí sa zastaviť na štadióne Slovanu Bratislava. Avšak inak pozoruhodná náučná fikcia, až na tú bujnú vegetáciu v dobe ľadovej. ()

Kropáček má angínu (1978) (E04)

Lepšie ako pichať Savo do žily, ale i tak by som podľa toho biológiu neučil ani na Vysokej škole života. A infektológiu už tobôž nie. Diera príbehu: Mach a Šebestová sa vyberú navštíviť Kropáčka "hned po obědě", ale keď sa mu potom dostanú až do žalúdka, tak tam nájdu "rohlík s máslem, co měl Kropáček k snídani"! ()

Zoologická zahrada (1978) (E05)

Zúfalý krokodíl uplatňujúci princíp kolektívnej viny a žerúci nevinného rukojemníka kvôli prevychovaniu dvoch nespratníkov - well, that escalated quickly! ()

Přírodní zákony (1979) (E06)

Papaláši zrazu stratili výtlak a poriadne im zredlo! ()

Piráti (1979) (E07)

Keby sa tak Machovi a Šebestovej podarilo zaistiť len pár percent verejných peňazí, ktoré sa na Slovensku rozkradnú, tak by si aj trieda v poslednom zapadákove mohla dovoliť zaobstarať okrem slona aj vlastnú pandu. ()

Vzorné chování (1980) (E08)

Propagácia slušného chovania ide robiť aj pútavou formou. ()

Policejní pes (1980) (E09)

Keby bol Jonatán skutočne policajný pes, tak by začal stíhať Macha a Šebestovú za týranie zvierat.. ()

Páni tvorstva (1982) (E10)

Jeden z prvotných zábleskov osvety, že človek asi "neporučí větru, dešti", ale skôr vítr, déšť a iné prírodné fenomény "poručí" človeku. ()

Oběť pro kamaráda (1981) (E11)

Celkom by ma zaujímalo, ako by Mach so Šebestovou naložili s lupom, ak by sa im lúpež podarila. ()

Ukradené sluchátko (1983) (E13)

Pažout s Horáčkom musia byť vážne mentálni atléti, keď ani kúzelné sluchátko im nevie vyčarovať vysvedčenie s jedničkami a musia sa miesto toho nechať zväčšiť a zariadiť si vysvečko hrubou silou.. ()