Krtek filmová hvězda

• Československo Krtko filmová hviezda (více)
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1988, 28 min

Filmové studio si pozve Krtečka na natáčení jeho příběhů. Postupně dostávají role i jeho přátelé, kteří pak všichni jdou do kina na premiéru jednoho z dílů. Kam až Krtečka sláva za herectví donese a jestli si ji nenechá stoupnout do hlavy, nám ukáže tento díl. (HawkeyeSaw)

LachtanShows

Mírně polozapomenutý příběh, který jsem si musel připomenout skrze vyhledávání obrázků na internetu. Scénku s melouny si ale vybavuju hodně zdařile. ()

korect

Tento film byl pro mě, a určitě i pro spoustu dalších dětí prvním krokem k založení svého účtu na čsfd :-). Byl to jeden z mých nejoblíbenějších krtečků právě kvůli tomuto tématu. Film, lidé kolem filmu, vousatý režisér nyní nápadně připomínající Petera Jacksona, to vše mě naprosto fascinovalo. Morální ponauka o slávě je taky dobrou průpravou do života. Už v mém raném dětství jsem byl schopen odhalit také stinnou stránku filmové produkce a života hvězd. ()

ostravak30

V průběhu příběhu jsem si říkal, že už jen chybí, aby Krtek účinkoval na autogramiádě a i na to nakonec došlo. Z Krtka se stala opravdová hvězda a to znamenalo štace různě po světě. Zdeněk Miler nám tak vlastně osvětlil, jak příběhy vznikly. Jen hlavní hrdina tím přišel o klid, protože místo natáčení se logicky musí stát poutním místem turistů. Zvláště, když vám tam postaví sochu. A mimochodem, jako velkou chybu vidím, že svisle pověšená česká vlajka visela špatně! ()