Kluci Holtovi mají bezvadné rodiče, dobrou výchovu a zdravý rozum. Jedinou vadou na kráse je jejich dělnický původ. A tak, když se začnou točit kolem sester z bohaté rodiny Abbottových, moc ovací za to nesklidí. Srdci ale jen těžko poručíš a láska je jako výbušná směs. Stačí jedna jiskřička a plamen už nikdo neuhasí. Co pomůžou rady synům, aby nemířili vysoko a zůstali radši při zemi. Kdo jednou ucítil nekonečnou touhu, tíseň z odloučení a návaly štěstí v objetí milované osoby, nikdy si nenechá nikým lajnovat život. (Bonton Home Video)

dogma97

Slibně rozehraný retro příběh, jehož postavy mají svá tajemství a nevyslovené touhy, odchodem smyslné a nespoutané Eleanor Abbottové (výborná Jennifer Connelly) ze scény ztrácí dech, aby se po nekonečně dlouhé hodině rozpliznul do očekávaného hapyendu ("a pokud nezemřeli, žijí tam dodnes"). Ten zlom v bodě, kdy Eleanor zmizí z města, na mě působí dojmem, jako by scénárista v ten okamžik zjistil, že do termínu odevzdání scénáře zbývají dva dny a on má jen mlhavou představu, kam se má další děj ubírat. // 50% ()

kubilov

Právě v tomto případě je mi srdečně docela fuk, že objektivně to na čisté 4* vážně není, ale z čistě osobních důvodů, sympatií a náklonnosti k hlavní dvojici Joaquin Phoenix-Liv Tyler, jejichž vztah byl pro mě na hranici dokonalosti, tam ten čtvrtej zářez s klidným srdcem dám. Křehká a klasická dívka z 50. let, která raději než své srdce poslouchá svého vypočítavého otce, a nenapravitelný romantik, jenž má také dosti strastiplnou cestu životem, tvoří pár, který může tomuto skromnému filmečku celý filmový svět závidět. Sexy svůdná Jennifer Connelly jako pořádná mrcha a Billy Crudup jako prvotřídní holkař pak hrají pouze druhé housle, avšak také dokáží příběh pořádně zamotat a zamávat s nejedním diváckým očekáváním. Tím se tedy dostávám k největší výtce, jakou tento film má, ta se jmenuje Ken Hixon. Sice vystavěl uvěřitelný příběh na pozadí klasických 50. let, ale tím plot twistem v závěru nevrazil kudlu do zad pouze mě, na to bych si klidně vsadil. V tu chvíli jsem měl chuť jít ho okamžitě zabít, ještěže si to pak na závěr trochu spravil. Tak trochu jiná variace na pohádkový motiv nemožnosti sňatku lidí z jiných sociálních skupin. ()

nash

Velice půvabný snímek se zvláštní atmosférou Ameriky 50. let, která byla typická spoustou dnes nepochopitelných předsudků. Liv Tyler je překrásná a Joaquin Phoenix hraje velmi dobře, takže proč ne. Jenom za ten český překlad názvu bych vraždil. ()

Zabriskie

Jak to že jsem o tomhle skvělém filmu nikdy neslyšel? Příjemně sentimentální, ale rozhodně ne kýčovitý příběh o komplikovaných vztazích mezi chudou a bohatou rodinou v americe 50.let by se skvěle vyjímal i na velkém plátně. A Tylerové a Pheonixovi by to o to víc slušelo. ()

el.bee

Krásný film. Joaquin Phoenix a Liv Tyler tenhle film opravdu prozářili. Může se zdát, že příběh je tuctový. Ano, podobných filmů je spousta, ale tenhle mě z těch všech ostatních, které jsou plné natřených hollywoodských krasavců a krasavic, opravdu nadchnul. ()

Sejkorka

Po delší době dávám víc než je zde průměrné hodnocení. Je to zajímavý příběh s pěknýma holkama a výborným hereckým výkonem obou bratrů Holtových. Nemám výtky k detailům, děj se klidně mohl odehrávat v současnosti. Chápu otce tří dcer, že je chrání před místními šukalíky, tenhle je však krajně nesympatickej. Na tom nezmění ani závěrečné vyznání, že miloval mámu Holtovou. Takže hepyš se nakonec konal, alespoň v případě Pam a Douga. Pozn. - Též nechápu, proč český titul zní "Rande". 19-3-23 jdu na 3* , ale 70% dolů. Jennifer a Liv nemají chybu ! ()

Andrmen221

Představte si snímek, ve kterém je Liv Tylerová až třetí nejžhavější dívka. Ano, správně... Inventing theAbbotts, kde mě zase zničila Jennifer Connely svou nádhernou postavou, svým půvabem a bůh ví, čím vším ještě... Joanna Going byla taky neskutečně krásná. Jak již bývá zvykem opět jsem nevěděl, o čem to bude, ale děj byl pěkný, zajímavý, délka filmu byla akorát a určitě povedené dílo. Nejsem fanouškem Joaquina Phoenixe, ale Jennifer Connely, pokud nejste fanouškem jednoho z těchto dvou, tak prvděpodobně tento film neuvidíte. ()