Petr je architekt a má přítelkyni, kterou ale u sebe moc nechce. Ona s ním naopak hodlá počít dítě. Pepa Dohnal je poslanec, je už roky ženatý a jeho život ovládá stereotyp. Oba se znají ze školy a jsou v obchodním kontaktu s mafiánem jménem Bach. A oba dorazí na večírek, který pořádá. Když druhý den společně odjíždějí, naberou stopařku Lenku, které došel benzin. V lese ji znásilní a Lenka upadne do bezvědomí...  Když se probere, tvrdí, že si nic nepamatuje, a nechá se odvézt domů. Pozve muže dál a uspí je. Lenka je veterinářka – násilníky vykastruje, nechá je jejich osudu a odjíždí ke kamarádce Anně, která o Dohnalovi a Bachovi píše článek. Petr a Pepa najdou svoje varlata v misce na stole... (TV Prima)

AshT

Co udělá ženská, když ji chlapi znásilní? Snímek není zrovna realistický, ale pár vtipných momentů tam je. ()

Knor

Takhle, žádnej zázrak to není, co se nějakýho morálního poselství týče, tak na to u tohodle filmu zvysoka seru. Od chvíle, kdy Donutil s Hanákem zjistí, že jsou vykastrovaný jsem chcal smíchy skoro až do konce. Vzal jsem to jako takovou úchyláckou komedii, nic víc nehledám a byl jsem spokojenej. ()

topi80

Chytilová a její tradiční totální chaos, kdy nevíte, jestli si z vás tím amatérismem dělá prdel, nebo natočila cosi v duchu klasické "restituční komedie" anebo restituční komedii paroduje. Žánrový mišmaš pak způsobuje, že se tlemíte i u scén, u kterých byste se fakt tlemit neměli. Ovšem , i vy oceníte, že partner Zuzaně Stivínové už dávno odpustil anebo kulinářský zážitek, který si dopřál David Vávra. ()

G04T

I kdyby mi nikdo neřekl nebo by nikde nebylo napsané, že tohle točila Chytilová, stejně bych poznal, že to točila ona. Tohle je přesně její styl - Donutil, špatná kamera jejího syna a bláznivé drama/komedie. Démonický Hanák je pro tuto roli jako stvořený a Donutil ho jenom svými humoristickými schopnostmi doplňuje. Ze začátku to nabralo rychlé tempo, což jak jsem zjistil, byla chyba. Po první třetině filmu už vám tenhle snímek nemůže nabídnout žádné drama, spíš jen čekáte na konec, který mě mile překvapil. Zuzana Stivínová hraje opravdu výborně. Myslím, že kdyby měl film třeba jen 80 min., bylo by to mnohem lepší a zábavnější. Škoda těch zdlouhavých scén. ()

krokodlak

Svižná tragikomedie je mrazivou výpovědí o souvislosti mezi mocí a sexuálním machismem s výbornými hereckými výkony. Donutil zde předvádí jeden ze svých životních výkonů, jeho odpornost je vskutku neodolatelná. Lasica je jako typický milionář 90. let opravdu kouzelný. Oproti dřívějším filmům Chytilové jsem postrádal hlubší psychologii postav a umělecké výrazivo, nicméně zvolená forma bláznivé komedie plné poťouchlých nápadů a hlášek má taky své kouzlo. V kontextu uhlazené porevoluční kinematografie se pořád jedná o jedinečné dílo, kterému však škodí občasná prvoplánovost a pochybný výkon neherce Luboše Svobody v roli partnera hlavní hrdinky. Závěrečný Čtvrtníčkův odkaz na Českou sodu odpovídá mému názoru, že film je vlastně taková celovečerní scénka z tohoto skvělého pořadu. ()

Honsik

"To byla ale soda"..."Co to tam mam? Já tam nic nemam..." "Budeš mít umělý náhražky místo koulí a až ti dá někdo podpásovku, budeš se mu smát do ksichtu.." Hanák má charisma a Donutil mě rozesměje jenom, když se na něj podívám. Nemůžu hodnotit jinak. ()

Cortesz

Film se skvělým začátkem, kdy Donutil otevře hubu tak je tu hálška za hláškou, a Hanákův arogantní projev toho jeho casanovi spolu s Donutilem skvělá dvojka. Následné znásilnění a poté kastrace jsou nezapomenutelné momenty, ale pak už jde jen o nudu, nudu a zase jenom nudu. Film stojí za něco snad jen prvních 30 minut pak už je to vaření z vody a téměř o ničem. ()

JK77

Chytilova a vlastne aj cele herecke obsadenie ma naviac ako na taku sprostu drama-komediu, ktora bola fakt o nicom. Bavil som sa hadam len prvych 15 minut ()

macetoma

Na vykastrování Donutila a Hanáka se bude stále vzpomínat. To okolo je místy vata. Ale i tak mírný nadprůměr. Takže 3 hvězdy. ()

Jaromír odpad!

Nechutná blbost. Nechápu, že se tak kvalitní herci propůjčili takovému braku :(! Ani nespočtu, kolikrát jsem film chtěl zastavit - místy naprosto nesmyslné rozpátlávání hnusů, které tvůrce považuje z nějakého zvráceného důvodu za vtipné, absence děje, samé vycpávky, no naprosto šílené Bčko to je. Ale jo, jednou jsem se zasmál :(. Ale celkově z filmu nemám dobrý pocit, je to odpad nejvyššího kalibru, který se hodí leda tak pro vytření zbytků z žumpy... ()

iz67

Začátek není zlý, konec naopak demonstruje to, jak je Chytilová bez komouše úplně ztracená a placatá. ()

ostravak30

Filmy Věry Chytilové mě nikdy nezaujaly. Kromě Dědictví jsem většinu z nich spíše považoval a stále považuji za nějaké filmové pokusy. Ano, Miroslav Donutil a Z. Stivínová předvádějí sice kvalitní herecké výkony, ale značně pokulhávají ostatní. Když pominu fakt, že již samotný akt znásilnění je poněkud podivný a i to, že oba pánové se pak klidně nechají pozvat dovnitř, v domnění, že aktérka vše zapomněla, tak další běh událostí je více či méně značně trapňoučký. Skutečného humoru, ač se tam najde, je málo. Jediné, co tento (nepovedený) pokus omlouvá je to, že se jedná o přepis skutečné události. Jinak bych si už vážně musel říct, že Chytilové přeskočilo. Nicméně i tak jsem si téměř jist, že z původní historky o těch, které kastrovala jejich oběť, mnoho nezůstalo. ()

Gamekeeper77

Tenhle film nemám rád. I když je to komedie, působí na mě hodně pesimisticky a vyvolává ve mě stavy úzkosti, skoro až deprese. Navíc mě při něm po většinu času při soucítění s hlavními protagonisty hrozně bolí koule. Ne fyzicky, ale duševně. To mi vůbec není příjemný a proto tenhle film nijak nevyhledávám. Musím ale uznat, že trio Donutil, Hanák, Stivínová je výborné a zvlášť díky Mirkovi a jeho vejšplechtům a grimasám je to místy hodně zábavné. 60%. ()

niska98

Je škoda, že to nebylo svižnější. Ale jinak mě zaujal příběh, na kterém je nejsmutnější to, že si někteří myslí, že by se nemohl stát. Herecké výkony u některých super, někteří slabší. Ale v celku, vzhledem k hodnocení, mi to nevyšlo tak špatně ()

hrumsrt

Režijně čirá zoufalost! Oba hlavní představitelé hrají totéž, ať už je to kdovíco. Neurčitý film, snaží se vše zlehčit, ale zároveň je tak tragický a brutální..  Stopáž naprosto přepálená, nevím z čeho vařili, ale ani ta voda tam nebyla.. 10% ()

axik odpad!

Nemám rád Chytilovou a její filmy, protože jsou nudné, snaží se být naturalistické a provokativní. Což se jí většinou nedaří. Pasti, pasti, pastičky je nudný příběh s jednoduchou zápletkou... je to nuda. ()