Salto do života

(festivalový název)
  • Austrálie Somersault

Šestnáctiletá Heidi žije sama se svou matkou a má věk právě na to, aby jí vadila každá její rada a napomenutí. Když převládne pocit, že si vůbec nerozumějí, Heidi se rozhodne pro absolutní samostatnost a odejde z domova. Záhy zjistí, že život na vlastní pěst není vůbec jednoduchý a pokračování této náročné lekce ji čeká i v malebném horském středisku, kde konečně získá práci i střechu nad hlavou. Také se tu poprvé vážně zamiluje, ale mladičký Joe má se sebou problémy podobně jako ona, a tak ji místo lásky čeká trpké zklamání. Heidi se naučí vnímat krajinu a přírodu a nachází v nich útěchu, ale nejbezpečnějším útočištěm se pro ni stane opravdové přátelství několika místních lidí. Díky nim se zbaví pocitu samoty, nabude postupně sebedůvěry, naučí se rozeznávat pravé city od povrchní touhy po dobrodružstvích a najde cestu zpátky ke své matce. Aniž b to zpozorovala, překročí práh mezi dětstvím a dospělostí, vybavena tím nejcennějším tolerancí a schopností vyjít vstříc lidem kolem sebe. (oficiální text distributora)

cab

Mladounka Heidi (super sexy Abbie Cornish) utika z domovu po jednom z vetsich nedorozumeni se svoji matkou a snazi se osamostatnit, ale zjistuje ze zivota tam venku bez podpory neni zadne pericko. Krasna a nespotana hlavni hrdinka v australskem dramatu. Dobre mlade herecke obsazeni vychazejicich hvezd stribrneho platna. 70% ()

hazaba

Prvotřídní kamera, výborné výkony jak Abbie Cornish, tak Sama Worthingtona, vhodně zvolená hudba. Film o dospívání, hledání sebe sama. ()

jafuska

naprosto souhlasím s komentářem JanaRyba, vystihla to dokonale, v tomto filmu se opravdu nic neřeší, a vše vychází do prázdna, takhle si film rozhodně nepředstavuji, Velká škoda ()

Mangano

Útulné, vřelé, milé, příjemně plynoucí, ale ploché, prázdné, nevýrazné a příliš primitivní. I když mám survival zasazení do prostředí malých malebných zasněžených městeček rád a všechno v tomhle filmu je jakýmsi způsobem roztomilé. Sledovat pořád dokola kolovrátek dilematů u v jistém slova smyslu "čisté", ale jinak normální pubertální holky, typu: opít se, nebo neopít, souložit, nebo nesouložit, má mě rád, nemá mě rád - mě prostě nebavilo, sorry. ()

Jurcekk

Ako tam stála nahá v tej kose... Pekný film. Smutný. Sadlo to, ako vyvádzala. Nedokážem sa s ňou identifikovať. Mala byť v škole. Dobrý soundtrack. Tá kopa predsudkov. To pomalé tempo. Môže byť. ()

DžejPý

Tak nevím, jestli jsem neviděl nějaký jiný film, než ostatní hodnotící... Je tu Sam W., je tu Abbie C., ale chlastání tam moc nebylo, následného sexu ještě míň, a úplně nejmíň tam bylo něčeho, co by dalo filmu nějaký smysl. BTW: celkem chápu, že zařazení tohohle filmu do škatulky je problém, ale drama??? Co tam sakra bylo dramatického? ()

Sejkorka

Váhal jsem, zda 5 nebo 4 * , nakonec jsem se rozhodl pro ty 4 . Zajímavý film o šestnáctileté dívce, která uteče z domova, protože si myslí, že ji matka přestala mít ráda. Nevím, kdo píše ty obsahy v databázi, ale tenhle popisuje úvodní situaci poněkud jinak. Ve filmu jsou i zajímavé záběry přírody a mimo jiné vede k překvapivému zjištění, že v Austrálii taky mrzne a padá sníh. Abbie Cornish v tomhle snímku exceluje, přesvědčivě hraje naivní šestnáctku , i když ve skutečnosti je jí opět let více. Výborná herečka, výborný film na 85%. ()