Charlie: Všichni pejskové jdou do nebe

• Česko Charlie (více)

Charlie není pes jako všichni ostatní. Dal by se přirovnat k Nicku Marshallovi z Po čem ženy touží, prostě pouliční vůdce, miláček fenek, nekonečný frajírek a bonviván. No a pak jednoho dne je konec a Charlie umře. A aby nemusel jít do nebe, kde je to pro takovéhle týpky vážně děsivá nuda, přijme Satanovu nabídku a zaprodá mu svou duši. Za ni dostane výměnou druhý život na Zemi a hodinky, které musí stále tikat, jinak propadne navždy peklu. To je ale Charliemu upřímně jedno, protože může zůstat a dál si užívat "života". Jenže... (monolog)

Marek1991

Ďalší film, ktorý som mal na kazete. Divoký príbeh o živote psíka v rodine. Veľmi pekne animovaný, dej a scenár výborné, navyše to má akoby kresťanský podtón. Film je hlavne o sile priateľstva a dobrých a zlých činoch, čo mi do života niečo ako dieťati dalo. Ak niečo pustiť deťom, toto by malo určite medzi tie filmy patriť. Ja som na tom vyrastal, aj keď psíčky do neba zrejme nejdú, tak toto bola krásna rozprávka. Deti sú často nevinné a tak dobré stvorenia, že oni by tie zvieratá v nebi aj chceli. Jeden z najlepších, keď nie najlepší príbeh o psovi vo filmoch vôbec, je to krásne vrátane všetkých detailov ako hudby, je to rodinné a úprimné. ()

MM_Ramone

Mierne sklamanie. Očakával som od tohto titulu trocha viacej. Príbeh o starom, zhýralom, neprispôsobivom, túlavom psiskovi Charliem Barkinovi, čo zapredá svoju dušu diablovi nie je vhodný ani pre deti a nezaujme ani dospelých. Taktiež piesne použité v tomto animovanom filme nestoja za nič. Tvorcovia z britksých ostvorov môžu týmto snímkom len veľmi ťažko konkurovať animovaným filmom z produkcie Walt Disney Pictures. *** ()

Gardenboy

Dodnes sa pamätám ako to na mňa strašne silno zapôsobilo. Predstava, že v nebi je tak krásne...no neviem, ale z tejto ropzprávky som sa spamätával dlho, ešte niekoľko dní som chodil ako v opare, akoby som bol v inom svete. Nádherné piesne, nádherný príbeh a akási zvláštna prekrásna atmosféra k tomu, ktorú môžu väčšina animákov závidieť. ()

Morloth

Film jsem jako dítě neznal, tudíž jsem nebyl při jeho sledování svazován nostalgií. Okolnostmi jsem byl přinucen sledovat tento film dabovaný a na klasické VHSce. V tu ránu mi bylo jasné, co mi bude vadit. A světe div se, ono mi to opravdu vadilo. Český dabing byl totiž dosti nezdařený (škoda, že jsem nemohl slyšet originál, možná bych mluvil jinak), ze všeho nejhorší však byly překlady písní. Tak to by byl zvuk, či spíše mluvené slovo. Jenže Charlie mne nezaujal ani svou animací, tak trochu vykrádačka Disneyho. Ani příběhem, na kterém jsem jel jak na tripu a hlavu ni patu nenalezl. Navíc hlavní hrdina byl nepříjemný floutek, který mne neuhranul, když pak umřel (podruhé) a blížil se konec filmu, celkem jsem si oddechl. ()

Zombiepod

Nádherná rozprávka, ktorú som ako malý miloval sledovať a zakaždým som si v TV programe tento film zakrúžkoval, aj keď som ho predtým už mnohokrát videl. Krásna hudba, nápaditý príbeh o nesmrteľnom priatelstve a čo je hlavné - nezabudnuteľné psie postavy ktoré sa vryjú do pamäti. Dnes keď mám možnosť film vidieť rád si ho pozriem a nostalgicky zaspomínam na detstvo :) ()