Ptáci Koháci

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1965, 9 min

Nápaditý alegorický příběh dvou ptáků Koháků výtvarníka Jiřího Tomana a režiséra Vladimíra Lehkého. (Česká televize)

TomasKotlant

Milá animace s dvěma dobře odlišnými hrdiny, kteří se vzájemně doplňují, aby následně mohli bojovat o život. Celé to však krom zajímavého připodobnění trochu postrádá pointu. ()

Earl10

Z cyklu Mistři českého animovaného filmu! Příjemný film, který má opravdu skvělou atmosféru a jednoduše sympatickou animaci! Jednoduchý příběh plný bizardních situací, který mě pobavil a to je u podobných snímku to nejdůležitější. Nemám problém si ho časem znovu připomenout! [80%] ()

pytlik...

Bez nějakého originálního nápadu, všechno už to člověk tak nějak někde viděl. Na začátku mě pobavila frapantní podobnost těch dvou ptáků s králíky z klobouku, vč. ranní rozcvičky. ()

Baldrick

Pointu, neřkuli mravní ponaučení není nutno klásti vždy na zlatém podnose přímo pod nos, leckdy se výtečný animák i bez ní obejíti ráčí. Tedy, kresba jednoduchá a ve zkratce výstižná, animačně využito naplno a podáno s lehkostí a vtipem mistrům vlastním. ()