Jedovatý břečťan

Na první pohled bylo jasné, že s ní budou problémy... Mladá Cooper si našla novou kamarádku. Jmenovala se Ivy, měla blond vlasy, našpulené rty a sukni dost krátkou na to, aby bylo vidět tetování na jejím stehně. Když je Ivy pozvána ke Cooper do rodiny, nemůže spustit oči z jejího otce. Rozhodne se, že si získá jeho náklonnost a nic jí v tom nezabrání - ani jeho manželka. Tak začíná neuvěřitelný boj o přežití, ve kterém jsou hlavními zbraněmi sex, lži a dokonce i vražda. (Falcon Home Video)

kaylin

„Jedovatý břečťan“ není úplně klasikou thrillerového žánru, ale jedná se přece jenom o film, který má v sobě určitou myšlenku. To, že napětí je zde minimální, to je druhá skutečnost. Umět natočit napínavý film očividně není tak jednoduché, i když Alfredovi Hitchcockovi se to dařilo celkem často. No jo, není každý Hitchcock Snímek je celkem přímočarý a neskýtá mnoho překvapení, ale minimálně na ten průměr má. ()

OG_Swifty

Drew Barrymore docela ujde, ale Saru Gilbert prostě nemám rád. Když jsem uvažoval o 3 hvězdičkách, objevil se ve filmu nesmyslně Joker z Batmana v autobusu, který dělal asi z nudy taxikáře. ()

Martin741 odpad!

Umelejsiu dejovu liniu som fakt nevide, zalozene na scheme sex - klamstva - sex a to sa mi akoze ma pacit? Urcite ne : 0 % ()

Streeper

Napětí se objevilo až ke konci filmu, jehož část mě bavila z celého filmu nejvíce. Nevím zda to bylo tím pocitem, že už to brzo skončí nebo, že mě to vážně bavilo. Ovšem, co za něco ve filmu stálo, tak to byly herecké výkony. Drew Barrymore byla vážně hodně krásná a splnila svou úlohu sexy mrchy. Sara Gilbert si zahrála feministku a taky svůj účel splnila. Ale na tři hvězdičky to podle mě prostě nemá. ()

Juto

Filmová ochota riskovať a jeho pohľad na slabosti a zmätky tínedžerských priateľstiev, zdvihnú film priamo z rutiny. 6/10 ()

SeanLSD

Jeden z tých námesačných, pomalých a atmosférických filmov, ktoré akoby dokázali točiť iba v istom ospalom období na počiatku 90. rokov. Možno preto mi pripomínajú detstvo, so zvláštnym natiahnutím času a obmedzením priestoru, špecifické, krátke obdobie života, kedy sa zdá, že mladosť, so všetkými svojimi plus aj mínus je večná.. až do jediného okamihu, ktorý si človek nevyberie, od ktorého je nevinnosť stratená. ( Táto téma, ak je spracovaná s citom, ma vo filmoch vždy dostane, ich tempo a dejovosť nepovažujem za negatívum, rovnako ako ma neprekvapuje, že ich často točia ženy, pre ktoré to má predsa len väčšiu mytologickú hodnotu než pre väčšinu mužov.. (určite by som našiel mnohé paralely napr. s JENNIFER´S BODY ) Práve to mi symbolizujú dievčatá v POISON IVY, dvojnásobne potom Drew Barrymore, ktorá práve tu svojou sviežosťou a adolescentným čarom zvečnila na filmovom páse svoj príspevok do hollywoodskej mytológie lolít, presne na polceste medzi kúzelným dievčatkom z E.T. a dynamickým comebackom dospelej ženy v CHARLIE´S ANGELS. ()

Lachtaan

Nevím, co se mi kdysi prohnalo hlavou, že jsem si tuhle "erotickou" kravinu musel stáhnout. Asi mě lákalo to vidět mladou Drew Barrymore s doufáním toho, že dostaneme možnost ji vidět v celé své kráse. Naštěstí si tenhle snímek už nepamatuji natolik, abych mohl lámat svou mysl tím, co ve filmu dělá Leonardo DiCaprio. Každopádně si až moc dobře vybavuji slizkou roli Toma Skerritta a jsem rád, že se tenhle béčkový herec díky svým kontraktům vyhýbá mému filmovému vkusu. Kdyby mě někdy napadlo zhlédnout další díly série, prosím, praštěte mě někdo, velmi silně! ()

Bobik9

Obrovské zklamání pro mě. Děj nestál za nic, hlavní hrdina byla nadmíru ošklivá a nesympatická, tudíž mě konec naštval ještě víc. Marně jsem hledal Lea DiCapria, ale to na mé hodnocení nemá žádný vliv. Jediným plusem tohoto filmu je podle předpokladů Drew Barrymore. Přesmýšlím jestli po takto zpackané a trapné jedničce má vůbec cenu, abych si pustil druhý, třetí popřípadě čtvrtý díl. Jestli budou z poloviny tak dobré jako tento, tak se bojím, že bych si to nikdy neodpustil. ()

H.Gordon

Od odpadu ke třem hvězdičkám...jediná role, kdy mi Drew Barrymore byla opravdu nesympatická, ale to je pochopitelně tou rolí. Do půlky filmu jsem byla přesvědčená, že dám jednu hvězdičku, ale kvůli závěru jsem nakonec dala slabší trojku. Jsem ráda tak, jak to dopadlo. Zajímavý psychologický thriller..Sára Gilbert mě opět mile překvapila ()

Jello Biafra

Nefalšovaný béčkový thriller o mladičkej sexi dievčine v podaní Drew Barrymore, ktorá sa nasťahuje do domu svojej kamarátky a snaží sa zviesť jej otca. Popritom používa rôzne intrigy, klamstvá a rozohráva hru. Lenže všetko je to len hodinu a pol dlhá porcia nudy, ktorá prekvapí svojimi hlúpymi zvratmi. Navrch je tu už len deravý scenár, veľmi zlé herecké výkony, otravná saxofónová hudba a ubohý pokus o erotické dusno. No, aspoň že tá Drew bola už vo svojich 17 taká sexbomba. Ale inak tento film nestojí za reč. ()

MareT.

Film ma hrozne pomale tempo,ktere film ubiji a pak si uvedomite,ze se tam vlastne vubec nic nedeje. Ani finale za nic nestoji,jen ta Drew. ()

Prochy38

Bohužel přesné vyjádření pro toto drama je "slabé". Hodně dobrý potenciál, moc dobří herci i skvěle zahráno, ale prostě to bylo slabé. 2* ideální + * za sexy D. Barrymore. Víc se k tomu asi ani nedá napsat.... Snad jen, že z toho šlo rozhodně vymačkat víc! ()

HonzaSim

Tak ani nevím, který žánr to měl být, protože se film snažil minimálně o tři najednou. Erotický thriller? Jistou atmosféru to mělo, děj byl dost jednoduchý a zápletka předvídatelná. Za shlédnutí stojí jen kvůli Drew Barrymore a její roli. Soundtrack se povedl a pár erotických scén mělo náboj. Celkově jde ale o velice podprůměrný film. Jelikož mi to stačilo sledovat jen jedním okem, abych byl v obraze, můžu udělit hodnocení maximálně na dvě hvězdičky. 35% ()

Lovely.Bones

Tento film nese na svých bedrech dvě obrovské lži. "Průlomová" role Drew Barrymore v "erotické" "thrilleru". A druhá je: "Hraje" Leonardo DiCaprio. Za prvé, Jedovatý břečťan není tak hloupý jak se zdá. Děj je o tom, jak si holka udělá kamarádku a ta (Drew Barrymore) začne pomalu ovládat její (Sara Gilbert) rodinu zevnitř. Zní to zajímavě. Matka má smrtelnou nemoc a Drew je tak pozitivní, že dá matce chuť do života. Otec je chlípník a Drew ho přitahuje. Drew to nevadí a ráda ho obšťastňuje. Sara Gilbert začíná být nervózní, protože se začne od své rodiny odcizovat. Dál už bych musel spoilerovat. Celkově je nejedná o špatný film. Herecky to všichni zvládají. Drew už není děvčátko z E.T. - Mimozemšťan, ale rozhodně se nejedná o "průlomovou" roli, protože tenhle film nikdo nezná, ani neznal ;-) Sara Gilbert je dobrá, i přesto, že její postava rozhodně nepatří mezi ty nejsympatičtější. Ano, málem bych zapoměl. Ten Leonardo. Ten je v celém filmu 5 vteřin a dělá stunt. To, že je napsaný v obsazení je pouze klamání zákazníka :D ()

Lenka0064

Je to celé takové nijaké.. nuda střídá náznak akce, která stejně přejde v nudu... i ty dvě-tři rádoby-lechtivé scény skončí dřív, než se stanou lechtivými... ale tak nějak jsem vydržela až do konce ()

Armin82 odpad!

Otázka za zlatýho bludišťáka pro dnešek zní, za co mám dávat hvězdy? Za scénář? Ten by zvládnul napsat i nesvéprávnej!Za nějaký děj? To snad ne :-) Za herecké výkony? Každej nějak začínal, ale timhle si Drew Barrymore určitě nepomohla, sympaťák Tom Skerritt z Top Gunu u mě teda hodně klesnul a Saru Gilbertovou si pamatuju z Roseanne či Teorie velkýho třesku. Její talent je spíš komediálního charakteru, na nějaký řešení problémů dospívajících dívek se moc nehodí. Suma sumárum, nemám kde brát pozitiva :/ Je mi líto, ale tohle je odpad jako vyšitej ()