Dodge se stane kapitánem a má velet ponorce. Není to však vysněná atomová ponorka, ale rezavý dieselový stroj z roku 1958. Marně si stěžuje – a navíc se dozví, že má při cvičení imitovat ruského šílence, zaútočit na americkou jadernou flotilu a dobýt dva přístavy. Ani posádka na jeho Stingrayovi není nic moc – je složena z bizarních individuí – fanatického zástupce velitele Pascala, technik Lovacelli, přezdívaný Sonar, či nezvladatelný frajer Stepanak – a je v ní dokonce žena, poručice Emily Lakeová. Takové podmínky vyvolávají samozřejmě řadu kuriózních situací. Přesto se Dodgeovi nakonec podaří dát ponorku jakž takž do pořádku a pomocí různých improvizovaných triků obelstít i atomovou ponorku Orlando, jíž velí jeho bývalý nadřízený Knox. Pomalu se sžívá i s posádkou a nakonec ignoruje rozkaz – přeruší rádiové spojení a dopustí se tak de facto únosu vlastní ponorky. Pascal žádá kapitána, aby mu předal velení, před posádkou se však jen ztrapní. V převlečení za piráty jej ostatní náležitě potrestají. Admirál Graham se mezitím rozhodne počíhat si na Dodge u Norfolku, a velet jeho dopadení… (TV Prima)

lennyd

Kapitán Tom Dodge (Kelsey Grammer) již po několikáté žádá o přidělení vlastní ponorky, ale pokaždé je odmítnut. Nyní má poslední šanci, jinak bude muset odejít do námořního důchodu, což vedení taktéž nechce - a tak mu přidělí starou polorozpadlou rachotinu a posádku, ve které by normálního člověka jen pohledal. Zároveň dostává první testovací úkol - musí proplout pod nejlepší americkou obranou a zničit cvičné cíle... Ponorkové filmy můžu v jakémkoliv množství, a komedie vlastně taky - takže jsem byl docela zvědav, na první ponorkovou komedii - a zklamán jsem nebyl. Ne že bych od počátku do konce padal na zem smíchy, ale sem tam se některý vtípek docela povedl (a sem tam holt ne). Herecké obsazení je odpovídající žánru, tedy takové obyčejné - a jediné známější jméno, William H. Macy má velmi podřadnou roli (a kromě deseti minut na začátku a deseti na konci jej takřka neuvidíme). Ale co už, cílem filmu určitě nebylo vyhrát Oskara, ale diváka pobavit, což se minimálně u mne podařilo.. ()

noriaki

Možná se zeptám trochu hloupě, ale je to vůbec komedie? Celou dobu mi přišlo že jde jenom o hodně stupidní a nepovedené drama. Občas tu sice problesknou náznaky situačního a parodického humoru, jenže většinu času se na obrazovce nic směšného neděje. Tím nemyslím že by scénky nebyly vtipné, ony zkrátka působí jakoby ani vtipné být neměly. Jméno Rob Schneider v titulcích mě asi mělo varovat, jenže kdo mohl tušit že si v době kdy byl ještě obsazován i do slušnějších projektů, vybere takovou ichtylovinu. ()

ivan bohatyr

Čekal jsem nějakou vyloženě komedie, ale to vůbec, těžko tam hledat něco legračního. Nějaké ty námořní manévry a strategie, to nebylo zlé, ale jinak to tak plyne bez náboje, nic moc, hodně na pomezí 2-3*. ()

VanTom

Překvapivě zdaleka ne tak debilní jako současné americké parodie. Hlavně kapitán je sympaťák a vůbec celá posádka tupců a neumětelů je tak nějak lidská a roztomilá, že jim ke konci skutečně držíte palce. ()

Brain-D

Tak trochu zvláštní ponorková posádka. Myslím, že z jedna mála komedii o ponorkách a moři. Navíc pár fakt fóru co člověka dostanou do kolen a řvoucí Rob Schneider tomu dal hlavu :D ()

drackula

Túto komédiu mám veľmi rád. Síce je naivná, vtipy sú hlúpe, ale nech na ňu narazím kedykoľvek, vždy ma rozosmeje. A to je myslím základ. Ťažko nadnesených - 75% ()

civrss

Komedie, která má světlé momenty a výborné scény, ale jako celek nefunguje. Má hrozně velkou konkurenci v podobných filmech jako Žhavé výstřely nebo Bláznivá střela. Na tyhle dva nemá a já si je bohužel vybavím vždy, když vidím podobnou blbost. Dokážu v klidu pochopit vysoké hodnocení, ale já radši něco jiného. ()

Theraphosa

Aby byla komedie originální, nemusí zde nutně bejt kapitán s tetováním na klacku. A když už tu je, musí svoji roli alespoň nějak zahrát. Když už ani tohle nevyjde, pak by se měla stát nějaká překvapivá věc na závěr a né se jenom tupě držet pevně dané linie, která nám závěr prozradí během prvních 20 minut. Nestala. 30% ()

divak84 odpad!

pamatuju si jak jsem pro to chvátal do videopujčovny a jak nasranej jsem to vracel. absolutně nefungující vtip, pokus o parodie se nepovedl a film tak těží maximálně s krásné lauren holly a jejího napnutého hrudníku ()

Paity

Je to blbost, herci nehrají, ale spíše dělají úšklebky, ale mě se to docela líbilo. Hlavně od toho nesmíte čekat nějakou duchaplnost, pak se budete bavit. Navíc scéna s kontrolou plechovek v kuchyňce na palubě ponorky s Robem Schneiderem a obtloustlým kuchařem, na tu se nedá zapomenout. ()

Sancty

Ľahká komédia so sympatickým Grammerom a otravným Schneiderom, ktorý každým svojím ďalším vystúpením ponáral snahu ostatných ku dnu. 5/10 ()