Tím hůř, když padnou

• Česko Tím tvrdší je pád (více)

Humphrey Bogart ve svém posledním snímku ztělesnil postavu vysloužilého sportovního sloupkaře Eddieho Willise. Eddie nemůže sehnat práci a tak přijme nabídku boxerského manažera Nicka Benka, že se stane tiskovým mluvčím jihoamerického zápasníka Toro Morena. Eddiemu je jasné, že bude muset slevit ze svých zásad, protože Toro má sice obrovitou postavu, ale je prachmizerným boxerem a mediální humbuk, který má Willis vyvolat, je jen falešnou zástěrkou pro vydělávání na smluvených zápasech. Jak hluboko bude muset Eddie klesnout a jakou špínou se bude muset brodit, aby získal své peníze? (Hwaelos)

sator

Film je to svižnej a nadmíru ukecanej (5600 titulků:-)) Nutí k přemýšlení nad tím zda je vůbec v tomto světě něco čistého.. ()

Mol

I DON'T KNOW WHAT WOULD PEOPLE THINK OF ME? WHAT DO YOU CARE WHAT A BUNCH OF BLOODTHIRSTY, SCREAMING PEOPLE THINK OF YOU? DID YOU EVER GET A LOOK AT THEIR FACES? THEY PAY A FEW LOUSY BUCKS HOPING TO SEE A MAN GET KILLED. TO HELL WITH THEM! THINK OF YOURSELF. GET YOUR MONEY AND GET OUT OF THIS ROTTEN BUSINESS!!! Bogart jako vždy neskutečně dobrej. Švihák se srdcem na pravém místě. Za to Nick byl tím správným mafiánským prohnaným psem. Peníze jsou první a potom až všechny ty druhotné věci jako přátelství, sliby a pochopení. Co se týče zápasů, tak všechny až na poslední vypadají hrozně. Skoro jako kdyby se rvali děti ve školce o stavebnici lego. Ale prostředí amerických měst, rozhovory.. z toho všeho je strašně cejtit ta poctivá atmosféra toho špinavýho světa co se děje za oponou. Za mě výborný. ()

hans500

Výborně napsané charaktery i celý film. Rod Steiger již na začátku kariéry výborný, největší pochvalu však zaslouží Humphrey Bogart, který předvedl fantastický výkon ve svém (bohužel) posledním filmu. ()

zigíš

Kdysi uznávaný novinář na rozcestí: vyřešit existenční krizi smlouvou s ďáblem (tady prolhaným promotérem) nebo oprášit navenek porouchaný morální kompas ? Sportovně nijak významné, dramaticky však strhující Bogieho rozlučka. ()

Noctis

Poslední film Humphreyho Bogarta, jehož hlavní myšlenka zobrazuje jakou vahou dokáží peníze ovlivnit lidskou duši. ()

vitekpe

Jeden z mala filmu, kterych jsem se bal ze se mi nebudou libit a fakt se mi nelibili. Dal jsem tomu sanci, ale neslo to. Spis mi prisla vtipnejsi ta cs verze s Abrhamem v hlavni roli...Jsou to paradoxy. ()

Revolver

Zákulisní pohled do utajených machynací nenažraných boxérských manažerů. Boxérské drama Tím hůř, když padnou není nijak vyjímečný film, ovšem rozhodně stojí za pozornost zejména díky rozloučení herecké legendy Humphreyho Bogarta, který i přes viditelnou fyzickou únavu(jeho hlas musel být předabován profesionálním imitátorem, jelikož byl v době natáčení natolik nemocný a zesláblý, že nebyl téměř slyšet) spolu s Rodem Steigerem podal strhující výkon a pouze mě utvrdil v přesvědčení, že patří mezi největší herce všech dob. ()

Gastovski

Bogartovo charisma je sice neotřesitelné, ale jeho role mi přišla spíše průměrná, skoro až "uťáplá". Téma špinavého pozadí boxu je samo o sobě zajímavé, ale nedostal jsem nic, co by mě přesvědčilo, že to není jen šedý průměr. Škoda - strašně rád bych dal poslednímu filmu H. Bogarta vyšší hodnocení. ()

Killingjoke

Filmy o boxu mám hodně rád. V tomto filmu se však na něj podíváme z trošku nevídaného úhlu. Více než o sport zde vlastně jde o korupci, spekulace a nekončící hrabání peněz na úkor těch méně chytřejších a ovladatelnějších, jenž si vůbec neuvědomují, že jsou pouze figurkami v sobecké šachové partii. Hlavní role se zhostil "božský" Humphrey Bogart, který svou rolí novináře, jenž se stane tiskovým mluvčím, sehrál pomyslnou rozlučku s filmovým světem, protože o několik měsíců později bohužel zesnul na zákeřnou rakovinu. I přesto, že Humphreymu již jistě nebylo dvakrát dobře, zahrál svou roli už tradičně výborně, přesně v duchu postav pro které jej tak obdivuji a miluji. Já jsem si tenhle film hodně užil, boxerské zápasy jsou zde druhotné, hlavním jsou dialogy, myšlenkové pochody a morální dispozice jednotlivých postav. K bodrému Bogartovi tak skvělý protipól tvoří Rod Steiger, který si svou roli hrabivé svině očividně užívá a podává výkon srovnatelný s Bogartem... Skvělý, netradiční film o boxu, na který se rád ještě párkrát podívám. Jen je mi dnes opravdu líto, že to bylo naposledy, kdy ze stříbrného plátna zaznělo typicky jemné pohlazení drsného hlasu herecké klasy Humphrey Bogarta... ()

Marat

Ač filmy o boxu nemám moc rád, tak jsem byl velmi mile překvapen jak scénářem, tak nápadem a v neposlední řadě hereckými výkony. Film o tom, jak vlastně funguje sport (box) a jak se dělají hrdinové. A ať si kdo chce co chce říká, H. Bogart je prostě pan herec ()