Byla jednou pěkná banka a několik zločinců, kteří ji chtěli vyloupit... Lupič Dee Bishop a jeho banda se pokusí vykrást banku v městečku Val Verde. Šerif Johnson však muže zajme a soudce je za jejich zločin odsoudí k smrti. Když se v blízkém San Antoniu o chystané popravě dozví Mace Bishop, rozhodne se mladšího bratra zachránit za každou cenu. Na cestě do Val Verde si proto počká na kata, jenž má vykonat rozsudek. Právě od něj si „vypůjčí” šaty a v přestrojení pak odsouzencům pomůže utéct přímo zpod šibenice. Jako rukojmí si s sebou Dee Bishop vezme krásnou Marii Stonerovou, do níž je zamilován stárnoucí šerif July Johnson. Bude to on, kdo povede trestnou výpravu za uprchlíky, kteří mají namířeno na území texasko-mexických hranic, kde neomezeně vládnou tlupy banditů, tzv. bandoleros... Slavný western natočil klasik amerického filmu Andrew V. McLaglen (Shenandoah). Působivost příběhu stojí na hereckých výkonech hlavních představitelů: James Stewart v roli Mace Bishopa, Dean Martin jako jeho povedený bratříček Dee, Raquel Welchová v úloze Stonerové a George Kennedy v postavě stárnoucího a tvrdohlavého šerifa Johnsona. (Česká televize)

Pythonator

"Tys vykradl banku?" "Ta banka tam tak stála. Já jsem tam tak stál. Nikdo tam nebyl. Nic jiného se nedalo dělat." Tento western je prostě klasika dochucená o překrásnou mladou Raquel Welch. ()

Cesty timem

Docela povedený western co může zaujmout i mne, westerny zrovna zvláště nevyhledávající a pokud vyhledávající tak hlavně díky hudbě (většinou maestra Morriconeho). Tady bych to k hudbě řekl asi takhle: Což takhle si písknout, že pane Goldsmith? Trochu podobně i trochu jinak než kolega Morricone, ale také velmi povedeně a líbivě. ()

Bogrant

Štramácky nahodená kovbojka, podobná skôr spaghetti bratrancom, pri ktorej Stewart s Martinom naplno využívajú svoju charizmu a šarm, doplnené fungujúcou chémiu medzi nimi a vždy očiam lahodiacou Raquel Welch a jednou drsnou, zaprášenou prestrelkou na konci. ()

Ludva

[2009-07-24] * Standardní americký western. Nejlepší je Stewartovo vyloupení banky, jinak průměr, včetně Raquel Welch. ()

PORTER44

Docela povedená westernová klasika,vězni co utečou oprátce a šerif s partou pistolníků který se je snaží dostihnout..Herecké obsazení skvělé a navíc s krásnou R.Welch.Přestřelky docela ujdou. ()

ferrari2

Môj obľúbený žáner, ale neskutočná volovina. Ako odchytávajú bandoleros ostrých chlapov po jednom od zadu... no neviem. 2 hviezdy len za J.Stewarta a možno R.welch, ale jej postava ma divnú úlohu. Trošku to zachránila prestrelka na konci. ()

Vedjat

Tak tohle nezachrání ani Stewart, ani Raquel a unavený Dean Martin už vůbec ne. Celkem slušná výprava, pěkná hudba, ale ten příběh. Bratři Bishopové, mladší Dee (Dean Martin) a starší Mac (James Stewart), se setkávají za nelichotivých okolností. Dee Bishop v čele bandy zločinců neúspěšně přepadne banku v městečku Val Verde. Při přepadení je bandity zastřelen bohatý rančer a manžel krásné madame (Raquel Welch). Mac Bishop zachrání bratra a jeho bandu před šibenicí a ještě stihne vykrást banku. Jako rukojmí si bandité vezmou mladou vdovu, které přes její nejasnou minulost nikdo neřekne jinak než „Madam“. Zločince pronásleduje šerif Johnson (George Kennedy) se skupinou dobrovolníků. Banda desperátů se vydává k hranicím Mexika, a dále do území nikoho, kterému vládnou Bandolero. Přestože putují vyprahlou, pouštní oblastí, nemá to vliv na dokonalý styling madam – dlouhé nalakované nehty, líčení, hříva. Oba bratři jsou jí sympatičtí. Důvodem je snad to, že mladší, byť vrah jejího manžela, vystupuje jako galantní ochránce a jediný na ní neslintá. Za nočních zastavení starší bratr promlouvá do duše mladšímu a snaží se ho vrátit k farmářským kořenům. Madam vyjevuje Bishopům, že mají něco, co šerifa za nimi táhle. Po tomto poznání se vztahy ještě prohloubí a madam není propuštěna, jak by se mohlo logicky zdát. Po dalším putování nachází banda útočiště v opuštěné vesnici uprostřed pouště. Skýtá se prostor pro další dialogy. Mac tlačí na Deeho a vnucuje mu myšlenku poklidného života na vlastní farmě, s vlastními dětmi. Dee nevidí východisko – nemá peníze, nemá ženu. Vzápětí však nachází odpověď v objetí s madam. Raquel není jen krásná, je úžasná. Hrát neumí, ale u ní stačí, že je. Všechno ostatní navazuje. Dcera bolivijského otce a anglické matky natočila svůj poslední celovečerní film o deset let později, po boku J. P. Belmonda. V 37 letech končí ve vrcholné formě jako filmová modelka. Pak už jen televize. Ale zpátky k filmu….Dee Bishop Ji chce, Mac Bishop by Ji chtěl a šerif Johnson Ji chce ze všech nejvíc. Po přepadení vesnice Bandoreros oba bratři dojemně umírají. Madam se vrací … ()

honza.g

Dobrý film,  zdařilý western, ale žádná pecka. Scénář je trochu násilný, bandité z názvu mají ve filmu minimální prostor, jsou jakoby tajemní, což je využito k zamezení otázek typu "z čeho ty desítky desperátů žijí v polopoušti, kde není zdroj vody natož nějakého jídla". Jejich role je ... taková divná: vlastně poslouží jen k tomu, aby ti dva, co k sobě patří, ale nedokáží se sblížit, si nakonec jaksi zbudou. Jinak vše ostatní má slušnou úroveň:  herecké výkony, hudba, svižnost, scenérie. 65% ()

Sejkorka

Nezaznamenáno. Klasika se vším všudy. Krásná RW, idol dětství. Nezaznamenal jsem, že letos v únoru zemřela. RIP jak sviňa. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch