Město Seattle je ohromeno sérií vražd, ale pachatel stále uniká. Detektiv Jake Riley se snaží případ vyřešit, ale neúspěch ho znechucuje a chce odejít od policie. Jednoho dne nečekaně odhalí šokující tajemství - vrahem je jistý Garrotte, se kterým má konflikt z minulosti, a ten se chce pomstít tak, že zabije jeho matku. Jake požádá o pomoc tajnou vládní organizaci, která ze vzorků DNA vraha vyklonuje Garrottova geneticky dokonalého dvojníka - replikanta. Jake chce proniknout do mysli vraha a i když je replikant zatím mentálně na úrovni dítěte, fyzicky je plně vyvinutý a nebezpečný, protože s DNA vraha může zlo kdykoliv vybouchnout. V závodě s časem a vyvíjejícím se replikantem musí Jake zneškodnit zabijáka dříve, než bude pozdě - jinak může čelit dvojité hrozbě! (oficiální text distributora)

carly

bolo obdobie, keď som JCVD žrala. potom som zo záľuby pre béčkové akčné filmy s belgickým svalovcom trochu vyrástla, ale tento sa mi páčil. jean si tu zas raz strihol dvojrolu, ale tentoraz sa mi zápletka aj príbeh zdali zaujímavé. hlavne vzťah medzi policajtom a replikantom. bolo to síce trochu pritiahnuté za vlasy, ale ako oddychovka na sobotnú noc je to úplne ideálne ()

otík

Chcete-li dostat Jean-Clauda vraha, vyrobte jeho genetické dvojče, chovejte se k němu jako k otrokovi a nejhoršímu zvířeti, přičemž z něho vypěstujete svého hlídacího psa, který vás věrně chrání před svým psychopatickým vzorem. Ringo Lam má zvláštní zálibu nechat Van Damma hrát dvojčata. V Maximálním riziku nechal jedno hned na začátku raději zemřít, ovšem zde oba Van Dammové hrají pospolu a také proti sobě bojují (obdobně jako v podařeném Dvojitém zásahu). Bojové scény sice nejsou nikterak špatné, Van Damme ukazuje, že stále na to má, šplhá jako opice, skáče, rotuje, dělá roznožky, ovšem celkové vyznění filmu je, že je to hloupost a naprostá zbytečnost. Škoda, Michael Rooker si určitě zasloužil lepší film. Hudba: Alex Khaskin & Guy Zerafa ()

SeanLSD

Jean-Claude je mi stále natoľko sympatický, že mi nevadí ani v jeho obľúbenej dvojroli, zvlášť, keď iní akční hrdinovia nezvládajú ani úlohu jednu. Oceňujem, že sa stále snaží, aby jeho filmy aj po roku 2000 mali aj nejaký ten zmysluplný príbeh. ()

COF_666 odpad!

.......wow.....jestli existuje něco horšího tak se du někam zahrabat do země jak ti blázni v Rusku co předpovídaj apokalypsu. Ta už ale stejně přišla v podobě replikanta takže je to jedno. Mě to fakt dorazilo a když tady vidím i hvězdičková ohodnocení.......********!!! ()

Ryuuhei

Banda tatarů tady - i když, co lze očekávat. Pro mě je Replikant přinejmenším zábavný film. Dějově je to taková napůl slátanina - vytvořit klon pro dopadení skoro až nepřemožitelného zločince? No... Dobrá. Samotný záporák má dokonce i nějaký ten motiv. Vždycky mě hlavně pobaví zasazení akčních scén, které je občas tak absurdní, až se člověk zasměje. Mám zkrátka tenhle film rád. ()

Savo odpad!

Pan režisér Ringo Lam(a) nám naservíroval něco tak neskutečně imbecilního, že pojem "degenerace" už v tomto filmu zcela ztratilo výstižnost. ()

lennyd

Hodný Van Damme proti zlému Van Dammovi. Od jisté doby nestačí Jean Claudovi hrát jen jednu roli ve filmu, ale musí mít nejméně dvě. I když zrovna v Replikantovi se mu to docela podařili -- Hodný Van Damme je tak hodný, až z toho bolí u srdce jak se tváří (ano opravdu, tváří) - a zlý Van Damme je zase tak zlý, že mu není rovno :) Ale teď vážně, scény, kde "replikant" trénuje cviky dle videa, a na to kolik Jean Claudovi je, jsou obdivuhodné. Jen by si zasloužil lepší scénáře... ()

Chris Masters

Podle mého mínění to neni Van Dammovo nejhorší film.Je to film bez myšlenky, samozřejmě, ale dalo se na to koukat.Já osobně jsem se u něj nenudil.Třeba takový kiborg byl o hodně horší. ()

JohnSmith

Ringo Lam po Maximálním riziku podruhé s van Dammem. Zas taková výhra to nebyla,co říkáte.Sice to není špatný,nápad to je celkem zajímavý,van Damme klaďas toho moc nenamluví a tváří se debilně,role šitá přímo na tělo a akce je natočená taky celkem fajn,ale je jí málo. Nejhorší je snad Rooker, sice ho mám celkem v oblibě, ale tady děsně přehrává a je velice nesympatický. To van Damme záporák, je fakt super.Až mě to překvapilo,jak si Jean Claude tu roli vychutnal.Takže dvě hvězdy za van Dammea v záporné roli. ()

Danny F.

Tohle to tu už jednou bylo. A v lepším podání. Připadá mi to, jako by chtěl Van Damme znovu navázat na svou popularitu, ale bohužel se mu to nepovedlo a jen se opakuje. Strašně obyčejné a nepřekvapující. 45% ()

navorski

Musím říct, že tento film je o dost horší než Dějiny násilí od Cronenberga. Ne že by ty filmy měly společného.... Jen jsem je viděl během jednoho víkendu, takže se mi tak nějak postavily vedle sebe a David Cronenberg zvítězil nad Jeanem-Claudem na plné čáře. Ale to není důvod házet Replikanta do koše. Zas tak hrozné to nebylo :-) ()

solskjaer

Comeback už dost zestárlého Van Dammeho s líným dějem a ze stejně líným scénářem a van Dammem. Bohužel van Damme už není co býval - herecky nenadaný avšak hbitý a usměvavý. Nyní už zůstalo jen herecky nenadaný ! ()