Město Seattle je ohromeno sérií vražd, ale pachatel stále uniká. Detektiv Jake Riley se snaží případ vyřešit, ale neúspěch ho znechucuje a chce odejít od policie. Jednoho dne nečekaně odhalí šokující tajemství - vrahem je jistý Garrotte, se kterým má konflikt z minulosti, a ten se chce pomstít tak, že zabije jeho matku. Jake požádá o pomoc tajnou vládní organizaci, která ze vzorků DNA vraha vyklonuje Garrottova geneticky dokonalého dvojníka - replikanta. Jake chce proniknout do mysli vraha a i když je replikant zatím mentálně na úrovni dítěte, fyzicky je plně vyvinutý a nebezpečný, protože s DNA vraha může zlo kdykoliv vybouchnout. V závodě s časem a vyvíjejícím se replikantem musí Jake zneškodnit zabijáka dříve, než bude pozdě - jinak může čelit dvojité hrozbě! (oficiální text distributora)

Danoboss

Hrá tam Van Damme tak automaticky odpad...ale no tak, toto je pre vás jeden z 200 najhorších filmov? Tak to zas nie, je to solídny 3 hviezdičkový béčkový akčnák, ktorý mal ešte celkom solídny námet a pozerať ho nebolo utrpením. Škoda, že téma Van Damme a jeho dvojička, takto je to trocha menej originálne. Jediné čo mi vadí, že Van Damme má vo svojich filmoch iba dva typu postáv (ak nerátam filmy, kde hrá záporáka). Inteligentný sebavedomý majster bojových umení s citom pre morálne zásady (náhla smrť, street fighter, súboj cti) alebo zaspatého truhlíka ovládajúceho bojové umenia, plus silný cit pre morálne zásady... Objektívne je tento film za 3, ale dávam 5, aby som vylepšil jeho chabé skóre. ktorému aby som zlepšil skóre dávam 5. ()

sedm.1

Při mém současném dohánění restů z van Dammovi bohaté filmografie si čím dál víc uvědomuji, jaké měl tento belgičan na jednu stranu štěstí na filmy s poměrně výraznými zápletkami, na druhou stranu ale zároveň i obrovskou smůlu, že se nikdy nedokázal dostat do Áčkové ligy, čímž byl odkázán na nízkorozpočtové produkce s ne příliš kvalitními tvůrčími týmy, z čehož pak vyplývalo, že ony zápletky se v oněch béčkových vodách měnily v právem kritizované a kvalitativně znehodnocené podívané a právě Replikant je toho jasným důkazem. Ten film totiž sice disponuje zajímavým a nápaditým dějovým základem a ani jeho vývoj není vůbec špatný, má ale i spád, je napínavý, slušně vygradovaný a nabízí samozřejmě i dostatek akce, no prostě celkově mohlo jít o skutečně zábavnou jízdu, jenže právě mizerné finance a ještě mizernější zmiňovaný tvůrčí tým zapříčinili, že film zároveň trpí i laciným vizuálem, nulovou atmosférou, hromadou zbytečných kiksů, scénami a dialogy na úrovni domácího péčka a v neposlední řadě i nedůstojným obsazením herců, kteří snad vesměs byli posbíráni z ulice a jen tak mimochodem, Rooker je tu doslova otřesný. Každopádně, v rámci béčkové akční produkce lze Replikanta považovat za vážně povedený snímek, který je zábavný, svižný a zkrátka v rámci možností za přesvědčivý. ()

BlackTom

Čakal som ešte menej, takže som nebol výrazne sklamaný. Van Damme je prekvapivo lepší v zápornej roli, tá kladná je zas lobotomická ako takmer všetky, ktoré stvárnil v boji za stranu Dobra. Akurát by prospelo trochu ho pristrihnúť. No áno, je to nelogické, hlúpe a ani zďaleka nie tak zábavné ako by mohlo. Ale má to Michaela Rookera a super súboj dvoch mužov, čo dokonale poznajú svoje ťahy. Na tie ** to vyjde. ()

iXtr3m3

Škoda potenciálu, pretože téma klonovania je vo filmoch väčšinou veľmi vďačná, dokonca som sa na to tešil aj kvôli Michaelovi Rookerovi, ktorý ma kedysi prvý raz prekvapil ešte v niekdajšom Slyovom trháku Cliffhanger. Žiaľ, sme v období JCVDho dna, takže absolútne nevyužitý potenciál jednak čo sa týka pohybových schopností Van Damma a jednak celkom zaujímavej naháňačky s časom, nakoľko pointa dostihnúť vraha skôr, ako sa jeho replikant zmení na to isté, bola zaujímavá aj v čase vzniku filmu aj teraz. Škoda premrhaného potenciálu. ()

Paity

Jean-Claude Van Damme toho nenechá a pořád točí blbosti. Patrně chce mít tenhle hoch nejvíce filmů ze všech herců mezi 300stovkou nejhorších snímků všech dob. ()

AdamesWWE

[7.5/10] Double Jean-Claude Van Damme vo veľmi dobrom thrillery s názvom Replikant. Len škoda že double Van Damme neznamená aj double akcia v jeho podaní, ale nevadí. Ringo Lam točí akčný thriller s jedným slušným sci-fi prvkom a to práve reinkarácia Van Damma. Musím povedať že v tomto filme sami páčil Van Damme zatiaľ zo všetkých čo som od neho videl filmov najviac a musím pochváliť aj Michaela Rookera. Záporný Van Damme je bezchybný a slušne zahratý ale aj tak sa mi oveľa páčil kladný Van Damme, ktorého postava ma úplne zaujala a hral ju perfektne. Od akčnej línie filmu nemôžme čakať žiadnu veľkolepú akciu, film je jasne thrillerovo písaný, točený a štruktúra príbehu je stavaná na thriller ale pomerne málo akcie je viac ako slušnej a páči sa mi. Replikant ma veľmi milo prekvapil, kombinácia dvojitého Van Damma vyšla výborne a určite si s radosťou tento thriller pozriem niekedy znovu. ()

Sairina

Mužský film. Chybí tomu příběh, hlavní hrdina je skvělí bojovník bez mozku a konec je vítězství dobra nad zlem a "krásná bratrská láska". Jediný důvod proč tomuhle filmu dávám jednu * je proto,že Jean-Claude Van Damme v roli replikanta vypadal jak štěňátko (musíte ho naučit na nočník, sedět, jíst, mluvit...). ()

Haymar odpad!

Van Damme a jeho pokus o opravdové herectví - stejně absurdní, jako kdyby se Woody Allen stylizoval do pozice nové akční hvězdy ()

Prochy38

Srdíčková záležitost. Tohoto JCVD fakt hodně můžu a upřímně nechápu, proč má tak slabé hodnocení? Budu hádat? Aha, hraje tam JCVD, tak na to nebudu koukat a dám odpad!, nebo ježiš furt se někdo mlátí, kope kolem sebe - odpad!, zase to někdo zkusil s klonování - odpad!. Ach jo. 85% ()

Skalda

Nechtěl jsem tomu věřit - ale bohužel film bez nápadu a ta zápletka s "klonováním" - dobrý snad tak do komiksu. Etuda s prostitutkou je taky "ůžasná". Ty dvě ** jsou za ten výbuch v baráku. ()

willis

Někdy mám masochistickou potřebu shlédnout nějaký ten dreck a přesně tuhle chuť mi pomohl uspokojit Replikant. Herecké bahno ve kterém se pohybuje Jaen-Clauce nikdy nebylo hlubší. Navíc se zdá, že se snaží zapsat do Guinessovy knihy rekordů v počtu filmů ve kterých bude hrát dvojroli. A tady opravdu obě postavy stojí za vidění. Jeden přitroublý dement a druhý vlasatý rádobydrsný deviant, oba v podání J-C jsou naprosto "dokonalý". Pohled na jeho neherectví mě pokaždé dokázal osvěžit na těle i na duchu. Ale i scénář nezůstává pozadu a dodává filmu potřebnou kvalitu. To co tam předvádí policista (M. Rooker se snaží neherectvím konkurovat i J-C) je mnohdy až k nevíře. :)Odpad nedávám protože při pár scénách jsem se pobavil a hlavně, tenhle film jsem prostě musel vidět. :) ()

mira007

Tak si říkám, že musím být fantastický scénárista, když existují lidé, kteří si tak říkají, vydělávají tak a pak vznikne tohle. Jednu hvězdu za Jean Clauda. ()

Untentrauer

Přijde mi to velice vtipné a žánr bych změnil na komedii. Film mě dokázal zaujmout a patří k těm filmům, které bych si sice cíleně nepustil sám od sebe, ale pokud bych na něj narazil v TV, tak bych se dokoukal. ()

Simgal

I když je to hrozná blbost, tak je to jeden z těch "lepších" Van-Dammových počinů v tomto období jeho herecké kariéry. Když to porovnám s Terorem ve vlaku, tak jsem se u Replikanta i trochu bavil. ()

majec4

Uff, velmi slabe. Jedine pozitivum vecera je to, ze som to pozeral v TV a sem tam isla reklama. Na jeden raz by som to asi nedal. Az mi smutno bolo z toho, co spravili z Van Dammeho. ()