Pětice studentů na výletě je nucena dát se jinou cestou, než původně plánovali. Uvíznou však u opuštěného motelu, kde na ně čekají hrůzné vize zavražděných lidí. Setkání s mužem, kterému zde záhadně zmizela manželka, potvrdí jejich nejhorší obavy - řádí tu tajemný vrah! V nadcházející noci budou muset bojovat o holý život až do nečekaného konce! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Hellblazer

Dávno ma nejaký slasher nepotešil tak, ako práve Reeker. Všetko začína skvelou úvodnou sekvenciou, jednou z najlepších aké som kedy videl a takto to pokračuje až do konca, ktorý dáva celému filmu nový zmysel a vysvetľuje všetky predchádzajúce debiliny. Film má slušnú atmosféru, nechýba trochu humoru, zaujímavý "vrah" a mladí herci (Derek Richardson z Hostelu), ktorí sú dosť príšerní a napríklad hlavná hrdinka ma neskutočne srala a modlil som sa aby jej aspoň odsekli hlavu. Čo sa týka gore, tak žiadny gore-fest sa nekoná, ale keď sa tu objaví tak na takýto nízkorozpočtový film je veľmi dobre spravené a navyše smrť je vždy pekná.///update: po tom ako som videl Dead End musím povedať, že pointa, ktorá ma na tomto filme potešila najviac a mal som ju za originálnu, taká originálna až nebola, ale hodnotenie nebudem meniť, len sú to také slabšie 4* :)) ()

Campbell

Docela dobrej slasher kterej se na konci změní v něco co se mi teda už moc nelíbilo, ale to předtím byla poměrně paráda. Taková kalsická vyvražďovačka. drží si jakž takž atmosféru, má nesympatické herce, a jak jsem řekl neuvěřitelně divnej konec alá Dead end, jednou stačí. Teď půjdu do dvojky, i když mě asi už nemá čím překvapit. ()

Ai.ma odpad!

Reeker je jednoznačně ten nejdebilnější horor, jaký jsem kdy viděl. Po pár minutách s přehledem strčil do kapsy taková esa, jako je Hostel nebo Saw a bez velkých potíží jim ještě utekl o pořádný kus vpřed. Na rozdíl od zmíněných filmů k tomu ani nepotřeboval nějaké extatické a nesledovatelné kamerové filtry a stroboskopické onanie podpořené scénáristickými blitky( Saw), nebo v podstatě nulový scénář( Hostel). Vsadil na tu nejsilnější zbraň - totální idiocie naprosto všeho. Aby jste mě pochopili..děj filmu ukazuje bandu pěti mladých lidí, kteří cestou na velkou párty uvíznou u benzínové pumpy s hotelem v jakémsi zapadákově v středoamerické poušti, kde je samozřejmě schovaný bubák, který je nenechá v klidu opéct špekáčky. Rád se takto dobrovolně mučím, protože se mi v posledních měsících života zalíbilo sledovat bezduché vyvražďování mladých američanů. Tento typ filmů má do umění daleko. Přiznejme si to nebo ne, stejně jako ostatní žánry má svoje vlastní specifika a "krásy", které vás mohou ve své jednoduchosti buď nepříjemně srát, nebo fascinovat. Reeker ale překročil všechny hranice.. Tak do toho. Hlavní hrdinové. Jeden z nich vypadá je skejťák. K čertu že je mu minimálně třicet, stačí když mu v kostymérně dáme mikinu a skejt, bude cool. Ale vypadá jako piča. Nehledě na to, že v mozku má solidně nasráno, což vám dojde po jeho pěti větách. A tohle má být někdo, s kým máme sympatizovat? Myslím, že se nenajde jediný člověk, který mu přál, aby přežil.Dále tu máme oduševnělou holku řidičku. Slepého mladíka. Ha ha ha. Mladou bárbí a začínajícího Dje, který vypadá jako vosková atrapa Owena Wilsona, kterou si můžete připnout na klíčenku. Když jsem psal, že skejťák má v mozku solidně nasráno..správně mělo být, že tam mají všichni. Tedy, hlavně scénáristé. Ještě nikdy jsem neviděl tak příkladnou ukázku toho, jak se dá zkazit vše co jde. Člověk, co tento film napsal/vymyslel by měl být okamžitě zalehnut nějakou obří černoškou a poté upálen a zastřelen. Proti tomuto filmu je chování postav v Hostelu volným pokračováním Kdo se bojí Virginie Woolfové! Tady prostě není jediná věta z našeho světa. Jediné chování kohokoliv není reálné nebo normální! Já vím, že tohle se vám za život párkrát u filmů vplíží na mozek, ale takto jsem to ještě nikdy necítil a pochybuji, že by to někdy někdo překonal, protože toto je naprosto vybroušený diamant demence. Slepý kluk se vždy objeví za někým a podá mu ruku na rameno. Baf! ŠKoda jen, že je slepý a toto jaksi zvládnout nemůže. Když je jasné, že tam budou muset zůstat přes noc, dva z nich jdou spát do hotelu (prázdný, čistý, úhledný), zbytek si pár metrů od něj postaví rovnou dva stany (WTF?) Když v hotelu někdo řve, je to vůbec nezajímá. Když najdou obě dívky v hotelu potrhanou bibli, ve které jsou krví napsané různé hrůzné výroky - řeknou Hmm. Když kluci najdou místnost plnou mrtvých zvířat, udělají Ouch. Dál je to nezajímá. Nikdo se ničím nijak nevzrušuje. No já se snad poseru. To co tu vypisuji, jsou ale jen malinké střípky!! V každé minutě narazíte na nesmysl, který by se prostě nikdy nestal! Když tam pomatený stařec stojí u pole a se zbraní v ruce vyděsí skejťáka, skejťák se ho zeptá - hledáte mrtvé lidi? Stařec řekne že ano a skejťák udělá Hmm. Nemělo by ho to malinko znepokojovat? Bárbí a její čůrání v budce...já vážně nemám slov. Když se tam tedy už objeví "stvůra", člověk by řekl, že dojde na samotné vraždy a nebude tolik nesmyslů - právě naopak :-) Nejen, že samotná zrůda je těžkej WTF? (smrtka s rotační pilou místo ruky, která vraždí lidi tak že se prvně objeví plyn a on se v tom plynu zjeví), ale chování postav je ještě vyšperkováno. Představte si, že jste hrdinka a máte slepce, zbraň a karavan. Co uděláte? Ujedete? Samozřejmě. Ale né v tomto filmu. Tady, a teď pozor!! hrdinka oznámí slepci, že má jít na střechu karavanu, dá mu zbraň a pokud něco ucítí, ať ho zastřelí - s tím, že ona mezitím bude řídit ten karavan pryč..No já se málem posral. Ale jak jí dojde, že nemá benzín tak za ním vyleze na tu střechu, z které mezitím slepec spadne "protože já jsem zapomněl, že jsem na střeše" HAAAAAAAAAAAAA No to už jsem vážně sral! Je toho ještě spousty a spousty a spousty. Všichni začínající scénáristé nebo lidé od filmu by si toto dílo měli v pátek večer pustit a koupit si láhev vína, protože se u něj minimálně patnáctkrát zachčijou smíchy. ALE POZOR! To ještě není to nejlepší! V poslední minutě přichází těžká pointa !!!! Pointa, která byla již použita ve třech !! filmech a která má jako převrátit všechno co jsme viděli naruby - dát tomu nový rozměr. Parta mladých lidí totiž měla autonehodu a vše zmíněné se tedy po celou dobu odehrávalo pouze v hlavě jedné přeživší :-))))) (Smrt přichází v bílem) Nebuďte smutní, že jsem vám řekl pointu, ona totiž vůbec nic nemění :-)) 0/10 a do dnešního dne jednoznačně nejhorší horor, jaký jsem kdy viděl. V žebříčku nejhorších filmů všech dob se musí spokojit jen s druhým místem, Tanec v modrém pokušení je nepřekonatelný. () (méně) (více)

cariada

Po dlouhé době horor u kterého jsem se i bál (a to je u mě co říct) snad to bylo tím ,že jsem se díval večer sám v opuštěném baráku. Nevím a nebo prostě tou skvělou atmosférou ,kterou to mělo. Hned ten úvod s jelenem a polovinou hlavy mě ještě víc natěšil. Opět tu máme 5 mladých lidí proč pořád takový blbý počet tři kluci a dvě holky ,poslední dobou těch pěti člených part je nák moc. Jestli je to jen proto ,že se jich pět vejde do auta tak to je hodně blbý. Tady je aspoň jedna změna a to že jeden kluk je slepý (jaká ironie ,když jde v motelu do místnosti a tam je spoutanou žena Jenže jí nevidí tak má ženská smůlu) Tvůrci se nám záměrně snaží navodit pocit halucinací po prášcích ,které jeden přitáhne. Já si velkou část filmu myslel ,že to tak bude,ale nebylo. Jelikož ty prášky všichni nebrali.. Velice hustá scéna je jak vytáhne z kontajneru toho chlápka co má jen půl trupu a po rukou utíká pryč. Celý snímek si drží velice ponurou mrazivou atmosféru a vy jen čekáte jak že to dopadne. Závěrečná pointa je velice logická ,přesto jsem se tam nák nemohl dopočítat těch přeživších,nějak mě to nesedělo. Spoiler- první co mě napadlo a jak je vidět ne jenom mě podobnost se Smrt přichází v bílém. Jenže tohle je mnohem děsivější a lepší. ()

sedm.1

Až k závěrečné pointě jsem se rozhodoval mezi 3 a 4*.Pár věcí tu bylo fajn,pár ne.K dobrému lze přičíst hodně sympatické herce a popravdě i dost opravdu napínavých scén,kdy jsem chvílemi vážně ani nedýchal.K minusu pak určitě fakt divnou atmosféru,ještě podivnějšího "bubáka",ale především šíleně nelogické jednání všech postav.To bylo vážně neuvěřitelně bijící do očí,jak jednotlivé postavy musejí jen kvůli ději dělat tak pitomé rozhodnutí a chovat se jako naprostí dementi,že to až bralo dech a rozum.Ovšem co mě doslova a dopísmene nasralo a ve finále srazilo i mé hodnocení je pointa.Nechci tím naznačit,že byla hloupá,to vůbec ne a naopak,kdy tu nebyli určité okolnosti,byla by to naprosto osvěžující,šokující a bombastická pointa.Ta okolnost ovšem spočívá v tom,že ona pointa je prachsprostou kopií a krádeží z úplně jiného,perfektního snímku z roku 2003.Nechci jmenovat,to už udělali jiné komentáře,ale tak šíleně kopírující finále mě vážně naprosto vyvedlo z míry.Na půl cesty tak skutečně zůstalo někde na půl cesty a jeho závěrečné plagiátorství mu i přes občasné klady snímku zkrátka nemohu v žádném případě odpustit. ()