Frank Muzzy sa rozhodne spolu so svojim rovnako neúspešným kamošom Eddiem prepašovať cigarety do Mexika - na objednávku mocného gangstra Spidera. Lenže ich nákladiak začne horieť a oni prídu o náklad. Frank, ktorý chce získať stratenú sumu, sa ukryje s Eddiem v dome jeho mamy. V novinách vidí fotku Crystal Harknessovej, manželky magnáta Harknessa. Eddie tvrdí, že to bola bývalá striptérka, ktorú pochovali s cenným náhrdelníkom. Frank prinúti Eddieho, aby exhumoval jej hrob: drahokamy tam však nie sú. Frank odvezie Crystalino telo a rozhodne sa, že bude vydierať Harknessa. Tým sa však dostane do riadnej kaše... (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Frank a Eddie vezmou kšeft, aby si rychle vydělali nějaké prachy. Musí převést kamión kradených cigaret přes hranice do Mexika. Během cesty dojde k výbuchu kamionu. Ten kdo jim práci dal, chce ted´ svoje cigarety nebo jejih smrt... Tak trochu morbidní komedie o dvou smolařích, kteří kvůli šperku vykopou z hrobu mrtvolu. Postupem času zjišt´ují, že rozhodně nezemřela přirozenou smrtí. Ale co na tom, ona je mrtvá a doba je konzumní. Ještě že jí mohou zpeněžit :) ()

tom88

Dosť nevtipná krimi čierna komédia, ktorá je nedotiahnutá po všetkých stránkach. Chýba kúzlo čiernej komédie, chýba tiež lepší scenár a hlavne réžia. Jason Lee film nijak neťahá na priemer a Crispin Glover tiež nie. Nie je to vyslovená nuda, ale dá sa na to pozerať. Zápletka je zaujímavá a spočiatku sa to vyvíjalo celkom dobre. Mínus je však, že sa tu v podstate niet na čom smiať. 40% ()

PanFilmov

Taká priemerná "tuctová" komédia s biednymi krimi prvkami, kde vás zaujme iba celkom dobré zauzlenie na začiatku a zaujímavé rouzlovanie počas celého filmu a zopár vtipných scén, inak film za veľa nestál.Najviac ma sklamalo to, že do v tomto filme je došť kruté herecké obsadenie, ale film sám o sebe za nič nestojí, takže ani tí skvelí herci tomu nedokázali dodať sťavu:(:( ()

Radiq

Tenhle typ zápletek mám rád, stejně jako Jasona Lee nebo Crispina Glovera a jeho nezaměnitelný způsob kouření cigaret. Nevím, jestli tak kouří normálně, ale v Charlieho andílcích to tak dělal taky. Pruitt Taylor Vance je známej xicht, ke kterýmu jsem dlouho nevěděl jméno, ale v tomhle filmu dostal dostatek prostoru k většímu hereckému výkonu. A to jeho mžikání očima taky nemá chybu. No, hrátky s mrtvým tělem sice někdy zavání (nebo spíš zapáchají) nekrofilií, ale to je ten správnej černej humor. Já se bavil. ()

MM_Ramone

Kamaráti Frank a Eddie sa podujmú na to, že prepašujú do Mexika zásielku cigariet v hodnote dvesto päťdesiat tisíc dolarov. No cestou im tento kontraband zhorí. Mafiansky boss Pavúk, ktorý ich prevozom poveril však chce svoje peniaze. Preto musia za každú cenu zohnať štvrť miliona. Rozhodnú sa, že vykopú mŕtvolu mladej bohatej ženy a ukradnú jej diamantový náhrdeľník, s ktorým je údajne pochovaná. Tento ich morbidný plán sa nečakane skomplikuje a zostane im na krku "Sexi mŕtvola". ** ()