Medvěd

Kuny27

tomuhle se říká film, který si hraje s divákovými emocemi od začátku do konce, a vystřídá od smutku, po radost a něhu. Zvláštní. Ovšem obrovské mínus dávám opravdu velmi až obrovsky dlouhé pauze bez jediného hlasu. Jinak zajímavé a fajn :) ()

jirijost

Dojemný, krásný příběh při kterém jsem neměl moc daleko k ukápnutí nějaké té slzy. Začátek byl totiž opravdu hodně smutný, ale poté už jsem se jen bavil přírodou a krásou těchto zvířat. Krásný byl hlavně konec a scénka s rysem, která naštěstí nakonec dobře dopadla. Jinak za nejsilnější scénu považuji určitě tu u vodopádu kde jsem byl podělaný strachy stejně jako jeden z lovců. Prostě jedním slovem krásný film, který by měl vidět každý milovník přírody. ()

iXtr3m3

Vo svojej dobe fakt legenda. V súčasnosti už stárne, ale tak minimalistické a zároveň úžasné a realistické stvárnenie, to je nezabudnuteľné. ()

loydd

Úžasně zrežírovaní medvědi. To se nedivím, že režisér dostal Césara. Kdyby tam nebyli ti lovci, tak by to bylo za 5*. To jak největ ší zleják na konci otočil a najednou byl největší kámoš zvířat, tak to nebylo moc přesvědčivé. ()

Paity

Čekal jsem trochu něco jiného, ale příjemná až dokumentární záležitost o medvídcích mě skutečně mile překvapila. Stejně jako panenská příroda, ve které žijí. ()

Scevola

Bezpochyby pre mna najlepsi film o zvieratach. Obidvaja medvedi predvadzali az takmer neuveritelne vykony. Verim tomu ze kazdy drzal medvedom palce a som rad ze to skoncilo ako skoncilo, lebo inak by som to asi nerozdychal. 9/10 ()

MacGuffin

Je to za tři a půl šternu. H.- Tchéky Karyo (lovec Tom); Jack Wallace (lovec Bill); André Lacombe (Joseph); N. N. (Kaar); N. N. (Youk) ()

farfalla

Film jsem teď viděla znovu po letech. Musím přiznat, že nezestárnul. I když už jsem se na něj nedívala dětskýma očima a všímala jsem si dospělejší věci, přesto jsem je přistihla, jak se sama sebe ptám, jak to natočili. Jak připravili situace, že malý medvídek, který nemohl mít cirkusový trénink, dělal věci podle příběhu. Nebo snad měli připravené kilometry materiálu na zachycení potřebného momentu? Jednoduše mi malý i velký medvěd připadají perfektní. Je vtipné, že Břetislav Pojar, známý pro své medvědy od Kolína, tady animoval medvědí sny. Zálesáci jsou v tomto příběhu dost podstatní, ale mají jenom malou plochu, na které jsou však dobře vykresleni jako prototypy. Moc toho nenapovídají, a tak si člověk může odpočinout u tohoto filmu u dialogů beze slov. ()

Crackonosc

Je s podivem, kolik emocí dokáže vyvolat film o tvorech, kteří svou mimikou emoce vyjadřovat neumí (záběr na třesoucí se tlapku má hodně do sebe). Ještě podivuhodnější je ale fakt, že tu zvířecí exhibici dokázal Annaud ukočírovat tak krásnym způsobem. ()

Midnite

Absolútne dokonalý krásny film.. Nechápem ako dokázali prinútiť macov, aby tak prirodzene hrali.. výsledok je úchvatný a dojemný.. ()

Ještěřák

Ještě v půlce jsem si říkal: prudce socializovaný medvědi, motýl slétávající se nad mršinou a jiné "reálie", to soudruhovi Annaudovi v týhle podivné přírodovědecké vizuální onanii rozhodně nežeru! Paradoxně asi jen proto, abych mu to nakonec... poslušně slupnul jako malé děcko. Miloučká naivní pohádka s (trochu větší) trochou krve. Kromto, natočit THE BEAR chtělo pořádnou dávku režisérské kuráže, a intelektuální podivín Annaud svůj job bezpochyby miluje. ()

luczi

Nádherné záběry, atmosféra i poselství. Tento film spoluutvářel mou dětskou představu o člověku, životě a jeho ceně. Povinná filmová "četba"! ()

unagi

Krásny príbeh medveďa a jeho cestou po okolitom svete po strate medvedice (maminky) ! Počas príbehu s divák dostáva do všetkých možných pocitov...od smútku až ku úškrnu či od strachu až ku uvelebeniu sa v perinke! Film nemá konkurencie čo sa týka takéhoto žánru! ()

Prochy38

Nádherný snímek v nádherné americké divočině. Pofňukal jsme si! Konečně jsem dostal k tomu, abych přečetl knihu a musím říct, že je ještě lepší než film. Mnohem více se člověk ztotožní s přírodou. Nádhera! A film? Je to trochu jiné než kniha, ale taky krásné. Je až zarážející, že je to podle skutečných událostí! Skvělý výkon Barta!! A T. Karyo v hlavní lovecké roli taky dobré! ()

Teabag

Medvědi podle mého patří k tomu nejlepšímu, co kdy v kinematografii vzniklo. Námět je originální, příběh strhující a zpracování dokonalé. Pojarovy animace medvědích snů jsou přímo nádherné a právem oceňované. Uf, to je trochu moc chvály na jeden film, ne? Ale zaslouženě... ()

peetriss

Dětská nostalgie jako hrom (poprvé viděno v rámci projekce pro základní školu). Skvělé dojemné nature drama plné poctivé a trpělivé práce s mědvědími herci, kteří se odvděčili bezchybnými hereckými výkony. Příběh medvíděte procházejícího tvrdou lekcí života v drsném světě plného nebezpečí, ale také citů, přátelství a schopnosti odpouštět. Škoda jen několika hluchých míst, konstrukce děje přecejen není natolik košatá, aby dokázala utáhnout takovou stopáž, možná to chtělo tak o 20 minut proředit. To nic nemění na tom, jak krásným filmem, okořeněným českou stopou (snové scény), Medvěd je! ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 3 676 530 $ (858 kin) Ocenění: Oscar 1989 - nominace: střih BAFTA - nominace: kamera César - režie; nominace: kamera, film, plakát, zvuk ()