Bubba Ho-tep

Elvis žije. Tedy jestli se tomu tak dá říkat. Spíše jen přežívá s podivným výrůstkem na penisu v domově důchodců. Zde právě začíná obcházet egyptská mumie, která ze staroušků vysává jejich duše. Sebere Elvis ve starém těla dost sil na to, aby mohl s pomocí svého přítele Jacka, který si myslí, že je exprezident Kennedy, zastavit běsnící mumii? (Vitason)

Astaroth12

Mám rád kontroverzne filmy a tento u mojich obľúbených užívateľov tie protikladne reakcie dostal, lebo od nich získal od 1* až po 5* a práve to vzbudilo moje nadšenie si ten film pozrieť. A bol som hlavne zvedavý, ako si film bude počínať v mojej prítomnosti, lebo mna je už ťažké niečím osloviť alebo zaujať, čo sa týka hororového žánru. Starý čierny John Fitzgerald Kennedy s ešte starším Elvisom chceli prísť na Egyptskú zahadu a tak sa bezhlavo vrhli do  dobrodružstva, ktoré im riadne prevetravalo ich staré kožuchy. Čakal som, že film po hororovej stránke nebude nejako obzvlášť dôrazný, ale čakal som, že jeho hlavná stránka bude aspoň v zábavnosti, čo, ale ani to až tak nepotvrdil. Okrem jednej úsmevnej sceny, kde sestrička s Elvisom mali troska pikantnejší rozhovor a scéna, kde Fitzgerald hovorí, čo je na jednej Egypskej tabuľke. Ostatok bol, ale nevýrazný a aj keď niekoľko vtipných hlášok tu zaznelo, ale neboli tak udrené, ako som od tohto filmu čakal. Tu ma hlavne oslovilo to posolstvo, že starý človek nikoho nezaujíma a do domova dôchodcov už sa chodí len umrieť a aj keď je to smutné, vo veľa prípadoch je to tak. No, ale podaktorý majú silnú náturu a nezľaknú sa ani Egyptského Jeepers Creepersa. Bruce Cambel bol úžasný a túto rolu si užíval a hádam aj viac ako v kultovom Evil dead. Tak to zhrniem, príbeh zaujímavý, Bruce bravúrny, ale film bol malo vtipný a vobec nie hororový a i keď nejaká ta ponurosť po chodbách domu dôchodcov chodila, ale nie v takom množstve, aby som bol aspoň trocha hororovo spokojný. Čakal som oveľa väčší bizár, ale ani v tom nebol až tak dôrazný. Silné 3* ()

seeker23

"Never, but NEVER, fuck with The King!!" ______Filmy o mumiích a o důchodcích mají společné přinejmenším dvě věci: jejich hrdinové zapáchají a šourají se po plátně hlemýždí rychlostí. Crossover zmíněných dvou hrdinských typů neaspiruje na cenu za nejpomalejší akční výkony všech dob, spíše je neuvěřitelné, že vůbec nejde o bizarní béčkový mix žánrů, ale o - i přes všechny ty hlášky - smutný film o stáří, osamělosti a (doměle?) zašlé slávě. ___Tady Bruce Campbell opravdu povstal z hrobu a naplno zúročil svůj kultovní status; když se o to explicitně pokusil o šest let později v sebereflexivním, ve výsledku však spíše sebepropagačním snímku My Name is Bruce, vysledek byl o poznání slabší. ()

ledzepfan

Překvapivě vyzrálý, inteligentní a melancholický film, o čekání na smrt a touze být alespoň ještě jednou k něčemu dobrý(užitečný chete-li).. Ležící živá mrtvola Elvis-s hlavou plnou sentimentálních vzpomínek a jízlivých monologů zatrpklého starce-ještě jednou vstává z lůžka aby se svým parťákem-expresidentem-Jackem zachránili své kamarády a svůj-už-jediný(a poslední)domov. Že je jejich mise absurdní a neuvěřitelná?-Jistě, život je přece plný neuvěřitelných absurdit. ()

Francik

Film výběrem tématu a zvolením různých stylů měl potenciál být nadprůměrný. Občas se objeví brilantní hláška, občas je vytěženo humorné z nastalých situací, výsledek je však daleko za možnostmi. Celý film jsem tak víceméně čekal, zda se neobjeví nějaký moment, který by děj zintenzivněl (nemusí jít o zrychlení či úchvatné obrazy), bohužel jsem však čekal marně. Proto dávám *** za nápad a co se vyvedlo. ()

fcreading

Dnes som akurát dopozeral Bubba Ho-Tep a musím povedať že sa jedná o najlepšiu komédiu a strochu hororovej atmosféry. Bruce Campbell alias Elvis Presley žije v domove dochodcou pretože prežíva veľmi obtiažnú chorobu na penise má nejaký výrastok. Lenže v tomto domove dochodcov sa začnu diať zvláštne veci totiž vždy v noci tu po chodbách chodí múmia ktorá vysáva zo starých ľudí duše aby bola silnejšia. Kamarát Elvisa Kennedy chce vymysliet plán ako zastaviť túto besniacu múmiu a spolu s Elvisom ho aj vymyslia. Bruce Campbell hláškuje ako o život tu je dokaz: Nikdy neser Elvise. Takže koniec mi prišiel dosť dobrý zapálenie benzínom mumiu a tá horela :D. Nakoniec Elvis zomrie. Ten soundtrack mi prišiel dosť dobrý, neviete niekto ako sa ten soundtrack hudba na konci volá? ()

Korbitch

Bruce Campbell opět potrvdil, že je herec na úrovni, protože jakým způsobem dokázal zahrát ironického staříka je parádní. Film má nádech nočního filmového klubu na čt2 a když film tak přijmete, nebudete litovat, že jste ho shlídli! Nevim jaký ste k tomu měl kdo titule, ale já se u těch svých třískal smíchy.....Být to tak před 20ti, 21ti lety, tak bych ji nechal vylízat mi řiťák :-))))) že tohle uslyšíte od Elvise, to by asi čekal málokdo! ()

GodComplex

Tak jsem se sel podivat na neco, co jsem povazoval za mirne odlehceny horror, ale misto toho se mi dostalo fantasticke komedie. Tady proste neni o cem, ultra cool Bruce Campbell hrajici prestarleho Elvise s nadorem na prirozeni, belhajiciho se o berlich, ktery spolu s prezidentem JFK nabarvenym alienama na cerno a jezdicim na vozicku, poradaji senilni hon na nastvanou egyptskou mumii, ktera si z frustrace kresli hieroglyfy na zachodech v texaskem domove duchodcu a vyzira duse vsudypritomnych penzistu v cele s kovbojem v podvlikackach, diktujiciho si to s parem kapslikovych revolveru a maskou Zorra mstitele. Tezko rict, jestli to bylo zpusobeno haluz stavem, ve kterem jsem se zrovna nachazel, ale tohle byl proste narez. 8/10 ()

topi

Elvis Presley (Bruce Campbell) a prezident Kennedy (Ossie Davis) jsou naživu! Žijí v domově důchodců, čekající na smrt. A jdou po krku starověké mumii, která vysává prdelí duše bezbohých lidí. Maximálně ujetý, místy i dost smutný a originální snímek. ()

PogoJoe

Tenhle film/respektive nápad měl mnohem větší potenciál, než nakonec dopadl. Bruce Campbell je zde skvělý a snímek má zajímavý, nadějný a povedený rozjezd. Bohužel, ubývá mu tempo a místo aby přitvrzoval, podivně se rozmělňuje... ()

beran-ek

Elvis Presley s nádorem na ptáku a John Kennedy, kterýmu vláda zašila do hlavy pytlík s pískem a nabarvila ho načerno spolu bok po boku bojují v domově důchodců proti Mumii, která vysává staříkům duši prdelí.. Co víc kromě skvělího Bruce Campbella dodat :D ()

Chatterer

Ha, tak první prezident Ameriky afroamerického původu byl Kennedy, kdo by to byl tušil. Jinak skvělý Bruce Campbell a mumie v kovbojském. :-) 80% ()

Eldrick

Fajnšmejkrovské béčko pro příznivce Bruce "Ashe" Campbella, Dona Coscarelliho, Elvise Presleyho s výrůstkem na péru, JFK, mumií a domova důchodců. Je to tak šíleně uhozený, až to neni k smíchu. Nezasvěcení nepochopí a budou kroutit hlavou, fanoušci zas rochnit blahem, já jsem někdy mezi. ()

kagemush

Že to takhle nějak bylo s Elvisem jsem tak nějak tušil,ale opravdový příběh Black Jack Dead Kennedyho mě mile překvapil svou upřímnou otevřeností. -A všecko je to do puntíku pravda!! ( a pak že oživlý mumie nesají lidem duše,-kdo si to ještě teď dovolí tvrdit,he?) ()

Joe321

Naprosto geniální počin. -"Ask not what your rest home can do for you. Ask what you can do for your rest home." Hláškující stroj, mistr Campbell, jako Elvis společně s černým Kennedym v zápase na život a smrt proti duše vysávající mumii. Hlavně díky předešlému obsahu se mi do toho hrozně dlouho nechtělo, ale vylezla z toho nadmíru zajímavá věc s výtečnou hudbou (!) a vůbec celkově velmi stylizující sranda od začátku do konce a to i se slušně zapracovaným vážným prvkem. Bruce zvládá Elvise parádně, baby. -"There had been two presidential elections since I had a boner like that one." ()

Martin741

nejsem funda spajania hororu s komediou, skvelym sposobom to urobil peter Jackson pri svojich filmoch ako Bad Taste a Braindead, a Coscarellimu /Phantasm 1 -4/ sli dobre hlavne hororoy. No nic, spojil tieto dva zanre, a ja som sa bavil. Trochu viac prevazuje komedia nad hororom, ale Coscarelli vhodne obsadil Brucea Campbella /Evil Dead seria/ a opat Reggie Banistera /taktiez seria Phantasm/. Egyptska mumia bola vyborna, strach si diviak tiez uzije a kulisy s dialogmi su vyborne : 82 % ()

Jino

Film se nedá stoprocentně zaškatulkovat do hororového žánru ani do komedie, je to něco mezi a ještě ke všemu někdy s něčím navíc. Efekty občas pokulhávají - například brouk co vypadá dost vtipně už jen tím jak se pohybuje a nemluvě o tom když začne létat. Ale na druhou stranu, efekty jsou to poslední co by u tohoto filmu bylo důležité. Důležité je že ostatní herci se nijak nesnaží přehrávat ústřední dvojici (Bruce Campbell a Ossie Davis) a to je pro Campbella, coby hororového poloboha své doby příležitost opět uplatnit svůj typický humor, v některých případech až dost drsný. ()

bukowski83

Tak nějak nevím jak to ohodnotit, bezpochyby je to legrační, místy i trochu strašidelný a černý prezident Kennedy se stárnoucím Elvisem fungujou na jedničku, ale něco mně tam prostě chybělo a občas jsem se nudil. Jenže největší problém je, že ve mě ten film nic moc nezanechal a domnívám se, že se brzy vykouří z hlavy. ()

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (více)

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)