Demonlover

Francouzský režisér Olivier Assayas opustil svá oblíbená psychologická dramata a natočil kontroverzní politický film o korporacích, hardcore internetových stránkách a o japonských Anime. Henri-Pierre Volf si najímá Dianu de Monx, aby pro něj zajistila nákup akcií firmy TokyoAnime, která vyvíjí 3D Anime pornofilmy. Její předchůdkyně totiž byla unesena, a tak z obchodu sešlo. Diana zároveň pracuje i pro konkurenční společnost, což velmi záhy odhalí její asistentka Elise. Do obchodu se navíc zamíchá americká firma, jejíž cíle jsou morálně sporné. Chladný thriller plný nečekaných zvratů se stále dokola točí v prostředí produkce Anime filmů a ukazuje to nejhorší z mentality francouzských a japonských byznysmanů. (Cinemax)

moore

Nevim, co k tomuhle filmu říct. Už po deseti minutách jsem se ztratil a ztracen jsem zůstal až do konce filmu. Dokoukal jsem ho jen z úcty k Sonic Youth, kteří k filmu převážně natočili hudbu. Nenašel jsem jedinej záchytnej bod, od kterého bych se mohl odrazit k alespoň částečnému pochopení děje. Slyšel jsem o jednom uměleckém počinu, kdy se vytrhají listy z různých knih, částečně se spálí a z promíchaných zbytku se následně vystaví příběh. Podobný pocit mám z tohoto filmu. Asi pan režisér chtěl sdělit něco umělecky podstatného. Co, to ale netuším. Třeba je potřeba se dívat jinak než obvykle. Možná to časem zkusím znovu, do té doby 1* za hudbu. ()

BigBrother

Zbabele priznavam, ze mi cast filmu nekde kolem prostredku unikla. Kupodivu presto (nebo prave proto?) jsem v deji zadne komplikovanosti nebo zaludnosti nespatroval. Vsechno jasne, mozna az prilis predvidatelne. Film o moci, manipulaci a ovladani na pozadi sveta nadnarodnich korporaci. Okoreneno navic prostredim tvorby hentai webu. Zajimave, ale snaha tvurcu vyjadrit se k "aktualnim problemum spolecnosti" mi prijde chvilemi ponekud krecovita. Trochu pripomina Crash, ten je ale vyrazne lepsi. ()

StaryMech

Nadsazená (?) kritika hrátek v zákulisí americko-mezinárodního byznysu nebaví lacině - na to je Assayas příliš dobrým režisérem - ale stylový chlad, který z ní čiší, mě uspával. ()