Ona je drsná policistka bez slitování, on dobrosrdečný učitel, který jen pronásledoval zloděje ukradené dámské kabelky. Na policejní stanici ale skončil on. A právě na základě těchto událostí vznikne životní pouto dvou mladých lidí, kterým život zrovna dvakrát nepřeje. Jak se dá vypořádat s nepřízní osudu? A vyplatí se vůbec bojovat? Režisér Jae-young Kwak (My Sassy Girl, The Classic) i do třetice originálním způsobem obohacuje vody romantického filmu. (numi)

darm

Já bych Windstruck s My Sassy Girl moc nesrovnával. Přeci jen, tohle není čistokrevná romantická komedie, to ani zdaleka ne. Po prvních dvaceti minutách jsem byl na mírných rozpacích ze spousty takové zvláštní akce smíchané s komedií, ale pak až do doby, kdy přišel určitý hlavní dějový zlom jsem byl neuvěřitelně spokojený. Skvělá zábava i spousta nádherných jednotlivých scén a pořád jsem přemýšlel nad tím, co proti tomu tolik lidí má. Sám jsem se né zrovna málokrát přistihl přitom, jak mám úsměv roztažený od ucha k uchu. Pak ale přišel ten zlom a film se zase změnil. Chvílemi akčňák, chvílemi romantika, chvílemi nějaké to nadpřirozeno.. Hodně zvláštní guláš, který ale bohužel začal strádat na kvalitě a zajímavosti. Vlastně největší gradaci a moje největší soužití s filmem jsem zaznamenal přibližně od 60. do 70. minuty filmu, což asi není tak úplně ok. Ve zbytku té druhé poloviny mě film několikrát dokázal upoutat, byla tam spousta nádherných scén(vlaštovka, větrníky..), ale už to nebylo tak nějak ono, zajímavost celého příběhu začala tak nějak divně pokulhávat. Být film o nějakou tu dobu kratší, jakože by to určitě šlo, uvažoval bych i o tom jít s hodnocením nahoru. Takhle je to za hodně solidních 80-85% a konečný výsledek spíš mírně nad očekávání. ()

Laputa

Skvělý film. Komedie, tragédie a znovu nalezení smyslu života v jednom kompaktním balení s pěknou mašlí. Ji-hyeon Jeon předvádí skvělé herecké výkony a taktéž Hyeok Jang. Korejce mají skvělou tvorbu romantických dramat. ()

Ketchi

Mohla to být parádní jihokorejská, romantická komedie. Kdyby Kwak zvládnul konec, mohla to být parádní jihokorejská, romantická komedie s postupně narůstajícím dramatickým koncem. Asi budu jediný, ale podle mě pořádně nezvládl ani My Sassy Girl. Kdežto The Classic, to byl kumšt. ()

terunka003

Hezké, smutné, milé. Nevím, jaká další pozitivní přídavná jména přidat. Windstruck mě dostal. První půlka filmu je skvěle komediální, hlavní hrdinka je střelená a praštěná. Představitelku Yeo (Ji-hyeon Jeon) mám velmi ráda. Bohužel začínáte tušit, že ne všechno dobře dopadne... Zkrátka řečeno - probrečela jsem druhou půlku filmu, a to jsem skoro štkala nahlas (nesedět vedle mě pubertální sestra), tak to slyší všichni. Je to krásný filmy a myslím si, že o něm budu přemýšlet ještě hodně dlouho. ()

rockwoman

"Až tu nebudu, pokud ucítíš foukat vítr, tak to budu já." ...Společně v poutech, roztančení v dešti, daleko od lidí volní jako vítr, zachraňují se navzájem. Rozesmátí, smutní, v loučení, ve stálé blízkosti. ()

jack.hnut

Napoprvé jsme byl filmem příjemně překvapený. Z tohohle očarování mě však vyvedla kamarádka, která jej chtěla vidět taky a já jsem se v naivním doufání, že si ještě jednou prožiji ten nádherný okamžik, připojil k ní. Bohužel tuhle zkoušku Windstruck neobstál. Potřeboval by kratší stopáž, méně patosu a jasnější žánrový směřování ()

Ichabod

Hned z kraje pisi ze mne film zklamal. Nemyslim to jako v celkovem meritku, ale po My sassy girl je tady jasne patrna nizsi kvalita - bud scenare a nebo proste nedostatecne kvalitniho partnera pro Ji-hyun Jun - sam nevim. Film je z kraje skoro bych psal sitcomovy a od treti tretiny extremne slzopudny. Rozhodne bych film nikdy neodstrelil, na to se mi az moc libi korejsti herci a jejich naprosto originalne hystericke vystupovani a take mam prilis velkou slabost pro hlavni hrdinku. Jen to neni ta srdcovka jako My sassy girl. ()

Kurikmoon

Šalát mnohých filmových žánrov, kde mi niektoré ingrediencie nezladili tak ako by mohli. Ale nenudil som sa, len niektoré časti mi prišli zbytočne nasilu. Prijemne fanatická mešuge policajtka a učiteľ, ktorý je v niektorých častiach postihnutý podobne. Štvrtú hviezdičku dávam kvôli záveru, v ktorom ma posledná scénka takmer položila. A keby sa tá scénka odohrala večer a hlavná predstaviteľka by na sebe aplikovala "kvašené zrní", určite by som na lopatkách bol a tento film by dostal plný počet. ()

Pedross800

Není to tak dokonalé jako My Sassy girl a nebo The Classic, ale i přesto opět krásný filmový zážitek a Ji-hyeon Jeon v uniformě je vážně sexy :) jako ten, kdo se rád prochází v letním větru a poslouchá, jak promlouvá skr šumění stromového listí, moc za ty nádherné scénky i nápad děkuji a ten okamžik kdy Ji-hyeon Jeon vysloví BJANÉ....nádhera!!! ()

standsiller

Až mi bolo zle z toho aké neuveriteľné množstvo gýčového sentimentu sa dokáže vtesnať do dĺžky jedného nevinného Juhokórejského filmu s popisom komediálny aj dramatický ( naozaj neviem čo skôr a k tomu nedokážem povedať že som si istý v tom, čo z toho myslel režisér vážne ) . Každopádne herci vyzerajú že im to je kvalitne jedno a že to nie je nič nové pod východným slnkom. Oni sa na tom dokážu asi smiať viac ako my. Ale vďaka svojej úchylke tolerovať Ázii aj nemožné sa nemôžem pohoršovať viac než je priemeru únosné, aj v prípade že kórejskí filmári mali skupinovú zľavu na kockový cukor. Nad tým celým ale na veľké šťastie panuje herecká aura hlavnej protagonistky - tá celý ten silno kakaový dej z ktorého páli záha dokázala výrazne držať pri kvalitách. ()

Hollohlaway

První humornější část mě bavila víc než druhá, sladkobolná, ale celkově se to celkem vyrovná. Jeon Ji-hyeon je nádherná jako vždycky a její střelená policistka je fajn. My sassy girl jsem neviděl, po tomhle to budu muset očividně dohnat. Samozřejmě ale je to film klasicky jako vždycky pro diváky přivyklé asijské exaltovanosti a limonádovitosti, obojí někdy v celkem nesnesitelných dávkách. ()

ZkuKol

Vždycky jsem se považoval za přiměřeně cynického člověka, takže mě dost překvapilo, jak mě tento příběh plný prvoplánovitých symbolů a občas lacině kýčovitých scén dostal. Ji-hyeon Jeon je krásná a umí hrát, stejně jako její herecký kolega, ale největší pochvalu ode mne dostane pan režisér. Symboly, kýč, jednoduchý příběh a přesto (nebo proto) to funguje. Jae-young Kwak si vysloužil mou pozornost. Jenom příště prosím kratší "větrné" scény, kratší závěrečné loučení a trochu originálnější hudební doprovod (i když i tenhle funguje, ale až příliš prozrazuje)... 95% PS: musím pochválit velmi dobré akční scény, které bych v tomto žánru fakt nečekal. ()

Pollock

Připadal jsem si jako na houpačce. Chvílemi hodně -jak najít správné slovo- dětinské, v dalším momentě poměrně dobrá zábava, kde jsem se fakt pobavil a najednou hup a drama s velkým D. Ještě jsem asi neviděl film kde by se takhle rychle přeskakovalo přes žánry, což je samo o sobě určitě originální, ale na mě bohužel asi až moc. Závěr hezký a uplakaný, ale v porovnání s jinou korejskou tvorbou spíše takový průměr. ()

Cracker

Film by som rozdelil na dve časti, prvá je veľmi svieža, zábavná, už si myslíte že sa do nedá pokaziť a tu nastupuje druhá. V druhej časti je to vlastne o tom či Kyungin skočí alebo nie. Bolo to veľmi nepresvedčivé, neosobné a aj predvídateľné. Očakávania boli predsa len väčšie... ()

Káronoš

Jae-young Kwak znovu excelentní a to na plné čáře. My sassy girl patří k mím TOP, takže jsem se moc těšil na windstruck (ještě více při pomyšlení na Ji-hyun Jun a její znovuobsazení do hl. role). Nádherný příběh, perfektně propracované postavy, zžil jsem se s nimi a vytvořil si vůči nim soucítění a oblíbenost. Opravdu jsem to tomuto páru přál z celého srdce. Nechci srovnávat z MSG, tento film je více vážnější a postupně se ubíjí odlišným směrem a náplní, ikdyž místy se tu objeví totožný humor, v kterém je obsazena ta originalita a lehkost. Důvod proč nedávám plné hodnocení není nedostatek zábavy, to zcela ne (nasmál jsem se až až, hlavně když se oba probouzeli v posteli se želístky na rukách). Ani nedostatek vážnosti, konec filmu byl jím přímo vytvořen a to byla ta chyba. Sice sem brečel jak batole, ale film se po postřelení u továrny hrozně vlekl a to mu neprospívalo. Další chyba byla že film měl až moc emotivních vrcholů či vyvrcholení. Člověk už čeká závěrečný epilog, ale následuje ještě spousta děje, který neobsahuje ani z poloviny informací co první půlka. Ukazuje spíše trápení a lítost, v takových časových intervalech že vám emoce skáčou jako vlny z scény do scény, což Kwan nedomyslel. Jinak obě postavy skvěle zahrané, nemám výhrad co se týče obsazení ani samozřejmě režie. Byl jsem hodněkrát dojat ,jak již sem zmínil (na můj vkus až moc) a finální setkání bylo bravůrní. Závěrečný epilog by se dal pochopit jako takové znovuvrácení k "sassy girl" či hodně volnější requel. Hodnocení: 8/10 ()

peetriss

Je až k neuvěření s jakou lehkostí Jae-young Kwak poskakuje mezi všemožnými filmovými žánry jako kaučukový míček. Na druhou stranu je pravdou, že tentokráte se to bez občasných natlouknutí neobešlo. A tak se v jednu chvíli bavíme nad rozvernou krásně ulítlou komedií, za chvíli jsme dojati působivou romantikou, abychom se přes akční krimi dopracovali až k slzopudnému dramatu následovaném něžně odlehčenou scénou vrcholící v jemně pohádkovém stylu a nakonec skončíme v překrásně kouzelné, a prakticky duchařské, romantice. Jak už je u Jae-younga Kwaka zvykem, občas své filmy přeplacává zbytečnými podivnými scénami, a tento film není výjimkou a v neposlední řadě tentokráte sklouzává k až příliš násilnému sentimentu. Stále se však jedná o nevšední zážitek a dvou hodin do tohoto filmu vložených ani za mák nelituji! Potěšila mě přítomnost krásné a živočišné Ji-hyeon Jeon, která na mne zapůsobila již ve filmu Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl), abych nakonec v závěru s milým překvapením přijal režisérovo odhalení, že jsem sledoval velmi volný prequel právě k tomuto zmíněnému filmu. Tento prequel však za předchozím filmem jemně pokulhává, ale stále je nadprůměrný. Oceňuji také velmi povedený soundtrack. 70% ()

Nethar

První půlka spíše komediální, druhá půlka korejská romantika snažící se dojit slzy. To oni sice umějí, ale zde mi těch základních kamenů přišlo hodně málo a mnoho z nich se vratce kolíbalo, nějak zvláštně mě to nechytlo. ()

jerenymo

Příjmný odpočinkový drama s romanticko komickým nádechem. Působil na mě velmi odpočinkově. Ale je pravdou že závěr filmu byl velmi roztahaný což mírně snižuje požitek. Ale jinak fajnovka z korejské produkce. ()

Strike

První komedilně-romantická půlka je dosti zlá, Havně díky špatně napsané mužské postavě + otřesné herectví jeho představeitele. Druhá dramaticky-romantická je o dosti lepší, díky jeho nepřítomnosti. Ji-hyeon Jeon je výborná. Každopádně trochu zklamání.6/10 ()