Adolescentní matematický génius Paul se čerstvě přistěhoval. Netrvalo dlouho a seznámil se s přitažlivou Sam. Že by klasická lovestory? To by nesměl za touto hororovou komedií stát americký mistr hrůzy Wes Craven. Dívka záhy umírá a chlapec se rozhodne ji oživit... (oficiální text distributora)

Rakosnicek77

Také jedna retro vzpomínka, ze staré VHSky. Celkem jednoduché, neoriginální, na tu dobu ale zatraceně zajímavé :o) Přepis obsahu z orig. VHS: Paulu Conwayovi není více než patnáct, ale již studuje umělou inteligenci na univerzitě. Dokáže dokonce sestrojit robota, kterému začne říkat Bee Bee. Paul však nežije pouze ve světě nových technologií. Seznámí se s krásnou dívkou ze sousedního domu a Samantha se stává Conwayovou přítelkyní. Stačí však tragický okamžik a Paul ztratí nejenom Bee Bee, ale i Samanthu. Chce získat zpět ztracenou lásku, avšak neuvědomuje si svoji proměnu. Stejně jako dr. Frankenstein vytvoří umělé vraždící monstrum. ()

Gorehound

Fajnové béčko s áčkovým spracovaním, na ktorom si pochutia hlavne nadšenci do 80s. Film je niekde medzi "cute" 80s light sf a 80s hororikom, s jednou z najlepších gore scén ever made. Hovorím o basketbalovej lopte. Škoda, že podobných scén nie je viac, ale ani zvyšok filmu sa človek nenudí, vrátane skvelého posledného záberu. ()

Martin741

Film, o ktorom si samotny Wes Craven myslel, ze natocil len romanticku konzervacku, ale na natlak studia po odzneni kritiky od diviakov sa Wes Craven rozhodol natocit horor. Teda ZaplatKakuryuRikisaburo bol Craven dotlaceny do toho, aby popridaval nejake sceny ako plus. Zaciatok je nielen priserne rozvleceny, ale aj hodne makky, bez strasidelnej atmosfery a bez poriadnej hororovej jazdy. Nastastie sa v strede pritvrdilo, a Craven zacal tocit to, co vedel najlepsie : kvalitne hororove sceny. Napatie tu je, akurat na konci je sled finalnych scen trochu utnutry, skoda. Takto je toto len hororove becko. A to dost priemerne. 56 % ()

cariada

Bál jsem že to bude další Číslo 5 žije, naštěstí ten robot záhy zkape, ale naštěstí se z něho stane pěkná dívka, jen trochu nezvladatelná. Super je ta šílená sousedka, co má okolo baráku zátarasy a nikoho nehce pustit ani na dvorek. ()

destroy83

Typické 80-tkové horové béčko s komediálním nádechem. Craven předvádí zábavnou variaci na úspěšné rodinné sci-fíčko ČÍSLO 5 ŽIJE, kterou doplňuje hororovými prvky, které ač nejsou vůbec strašidelné ani šokující, fanouška béčkové produkce dozajista pobaví. Příběh se točí kolem mladého génia Paula, atraktivní dívky Sam a robota, který kromě drcení varlat motorkářům, se sám dokáže myšlenkově rozvíjet díky konstrukci elektronického mozku z rukou nadaného Paula. Kromě negativních postav kroskařů a "hodného" taťky se divák dočká ještě parádní postavy prudérní staré babizny se svou stále nabitou kulovnicí. Idylka Paula, Sam a robotického kamaráda netrvá dlouho, ale geniální chlapec se jen tak svého štěstí nevzdává. Snímek, krom povedené komediální zábavy, nabízí také pár slušných gore efektů, krapet sociální kritiky a v neposlední řadě typické, pro někoho křečovité, herecké výkony. Pro mě osobně kraluje filmu jednoznačně představitelka Sam, která svou roli dala doslova na výbornou. Vlastní příběh není ztvárněn nejhůře, ale místy obsahuje hluchá místa a nuda vystrkuje růžky. Celkový dojem je nadprůměrná lehce krvavá taškařice, které dávám s přehledem tři hvězdy. ()

Mr.Bulanek

Díval jsem se na to jen kvůli scény s míčem, kterou jsem viděl v SFHH A chtěl jsem vidět film, ze kterého ta scéna pochází. Čekal jsem sice něco jiného, ale i tak jsem nebyl zklamán. BBho hlas byl super, hlavně na konci u titulků... BB... BB... BB ()

TO

„Deadly Friend je vesele odporná story, která se úmyslně pohybuje na hranici parodie“ – The New York Times. Kristy Swanson je v roli Samanthy úžasná, a vůbec je to pěkná podívaná z 80.let. ()

Jello Biafra

Jeden z menej známych filmov Wesa Cravena je sci-fi horor o technicky nadanom mladíkovi, ktorý pomocou pokročilej technológie dokáže vzkriesiť zosnulú priateľku. Ako to však býva, projekt sa vymkne kontrole a z dotyčnej sa stane stroj na zabíjanie. Námet nie je nijak originálny, film však drží nad vodou pôvabná Kristy Swanson, ktorá si v rámci hororu obstojne poradila s rolou vraždiaceho kyborga a je tu aj zopár strašidelných scén. Vo výsledku sa jedná o priemer. ()

Han22

Neskutečná slátanina. Teenagerovská komedie, která nepokrytě vykrádá Číslo 5 žije se jedním zvratem mění na variaci na Reanimátora, později pak přidá i něco ze slasheru a do toho i nějaké ty Noční můry (bez Elm Street). I když Craven točit umí, tenhle žánrový mišmaš nezvládl ani on. Váhal jsem i nad třemi hvězdami, protože pár věcí je dobrých (postavy, smutné finále, krásná Kristy Swanson), ale ty blbosti převažuji, včetně ultradebilní scény s míčem nebo posledního záběru. ()

Allan

Na tomto filmu je krásně vidět to, jak jméno režiséra a jeho předchozí práce může ovlivnit subjektivní vnímání filmu. Kdybych nevěděl, že režisérem je Wes Craven a že před 2 lety prokázal své mistrovství filmem „Noční můra v Elm Street“, označil bych „Smrtící přítelkyni“ za klasický produkt své doby, takový ten nemastný neslaný horor, jakých jsou stovky. Ale takhle nemůžu dost dobře Mr. Cravenovi odpustit, že z jeho rukou vyšel takový zmetek. Filmařská zručnost se mu sice nedá upřít, o hereckých výkonech je v tomto typu filmu zbytečné mluvit, ale co považuji za neodpustitelné je naprostá rezignace na jakékoliv ozvláštnění, na nové tvůrčí přístupy atd. Z potenciálně zajímavé látky nedokázal Craven vytěžit nic víc, než jen jakousi „hardcoreovou“ verzi „Číslo 5 žije“. ()

G04T

Tak tohle byla ale pičovina. Jedinej Wesův špatnej film a to myslím fakt hodně špatnej. Tak nudný příběh a celkově debilita level 1000 tenhle film uzemnili na plný čáře. Tam, kde to má bejt rádoby strašidelný je to spíš vtipný.. 1 hvězdu dávám za ty lekačky a za tu vybouchnutou hlavu, protože ta baba byla na zabití už od začátku. Už od začátku co tam byl ten robot jsem věděl, že to bude pičovina. Na druhou stranu to, že se mi to nelíbí je muj problém protože sám o sobě vím, že scifi fakt nesnáším, ale zase jsem chtěl shlédnout všechny Wesovy filmy. ()

Ivec

Aj keď s odstupom času, ale zato po opetovnom zhliadnutí hodnotím 3*. Ako dieťa som mal ten film strašne rád. V tých časoch som horory vyhľadával a toto bol jeden z tých na ktorý nikdy nezabudnem. S céna s basketbalkou je síce aj na svoju dobu dosť primitívna, ale zato zábavná a hlavne je z nej cítiť to zadosťučinenie. Tá stará striga si to zaslúžila. A vlastne celý film je pre mňa príjemnou retro spomienkou. Pred 15timi rokmi by som určite hodnotil vyššie, ale teraz solídnych 70%. ()

Pitryx

Svěží dílko pana Cravena. Není to trhák, ale nemá hluchá místa, tedy alespoň ne moc, pár drobných efektíků, jednu gore scénu (ta s míčem) a zdá se mi, že se na to dobře kouká. Sam hrála vcelku pohledná herečka, takže…? Nu, dávám, co dávám a to nepočítám krásnou vzpomínku na VHS kazetu s pruhy v obraze a trojím dabingem. ()

Pokryvac

Nefalšované 80s béčko blázna menom Wes Craven. Spočiatku sa zdá, že by mohlo ísť o klasické teenage sci-fi, no príbeh sa začne odvíjať iným smerom. Neprekvapuje ma nízke hodnotenie tunajších uživateľov - scenár nie je práve najkvalitnejší, postavy sú skôr šablónovité (mladý génius, dievča utláčané otcom alkoholikom, nevrlá a zatrpknutá starena) a herecké výkony sú priemerné. Čo však robí film výnimočným je práve akási nespútanosť, ktorá mi v dnešných hororoch chýba. Nepovedal by som však, že ide o horrorovú komédiu ako je uvádzané v oficiálnom texte distribútora, napriek tomu, že niektoré úmyselne "over the top" scény (často zmieňovaná scéna s basketbalovou loptou) a Anne Ramsey v úlohe agresvínej tetky s brokovnicou, istotne vyvolajú smiech na nejednej diváckej tvári. Ako fanúšik takýchto 80s neviazaností pridávam jednu hviezdičku navrch. ()

Valenta28

Pod tímto filmem čtu samé špatné, nebo sotva průměrné hodnocení, ovšem já mám jiné. Tenhle film je typické americké béčko 80. let. Ale mimořádně povedené! Víc mě podobný film již dlouho nenatchnul. Styl záběrů, scén, potom také prostředí, herecké výkony, (které nejsou sice zas na oskara), efekty, kostýmy, půvabná Kristy Swanson a dokonalý BB. To vše spojené dohromady vytváří dokonalou podívanou. Děj nemá chybu a nic bych mu nevytknul. Nemohu u tohoto filmu říct, co přesně na něm bylo pro mě nejpůsobivější, protože ho činí úžasným jaksi vše. ()

Vital

Béčkové horory těchto let mám rád,včetně tohoto,má to pěkný děj,hezké vraždičky,trochu krve,a nenudim se u toho.Proto že je to ale béčkový horor,dávám 3,5* 80 léta byly na tohle dobrá ()