Také sportovní příběhy bývaly postaveny na černobílém protikladu mezi žádoucím chováním a různými charakterovými vadami. Autoři zdůrazňovali uvědomělost, sílu ideálních mravů, které musely otevřít oči i těm nejvíce chybujícím. Pohled na prostředí hokejistů i sportovních novinářů, kteří se často jen přiživují na oblíbeném sportu, je však jak naivní, tak vypravěčsky neobratný.
Dramatický príbeh z prostredia ľadového hokeja. Film približuje zákulisie boja o titul majstra republiky a odhaľuje morálne kvality hlavných aktérov - ctižiadostivého tajomníka oddielu, hokejovej hviezdy, televízneho novinára a nedodržiavanie pravidiel fair play na ľade a mimo neho. (oficiální text distributora)

insurgentes

Docela zdařilý snímek ze zákulisí hokeje. Je zajímavé sledovat, jaké děje probíhají v pozadí toho, co vymleté stádo na stadionech vnímá už pak jen jako masírku pro svou první signální. Film ozvláštňuje Ivona Krajčovičová, která je fakt kunda první kategorie, a tak si myslím, že to stojí za shlédnutí. ()

offlineman

Jeden z mála filmů se sportovní, resp. hokejovou tématikou. Mimo hokeje jsou k vidění pohledy do zákulisí, machinace i ukázky odvahy a zbabělosti. Televizní komentátor, sám bývalý hokejista, správně poukáže na brutalitu nejlepšího hráče svého bývalého mužstva, které právě bojuje o ligový titul a spustí tím lavinu zloby a nenávisti u lidí, kteří se ještě před časem označovali za jeho přátele!!! ()

Flego

Film má silný morálny aspekt, všetky postavy hája svoje profesionálne záujmy a životné postoje a je na divákovi, na ktorú stranu sa postaví. Nikto v príbehu nie je svätý, všetci robia chyby, o to je táto konfrontácia výživnejšia. Lihositov film z hokejového prostredia vyniká skvelou kamerou ( hlavne pri scénach na ľade ) a slušnými hereckými výkonmi. ()

Martin741

Vazeni normalizacni sudruhovia, klobaskovi inzinieri, lokalne nazorove autority, militantni katolici, nasrane feministky, uspesni absolventi VUML, samozvani psychologovia a moralne autority. Reziser Lihosit natocil sympaticky film o ziskani titulu majstra republiky z prostredia ladoveho hokeja. Pacia sa mi zakulisne tahy a intrigy, prostredie ladoveho hokeja taktiez ma nieco do seba. Takze dostavam celkom slusny normalizacny film, ktory dobre odsypa. 60 % ()

zette

Cest vyjimkam, ale toto je typicka slovenska filmova tvorba 80. let. Kdy spolecnym jmenovatelem je fakt, ze tvurci dokazou ve vsech smerech zabit, i jinak atraktivni namet. Ja se na to dival tri dny a mel jsem problem to dokoukat. A to jsem velky hokejovy fanousek. Ta druha hvezda je snad za jakesi retro, ci nostalgii. ()

• Film sa natáčal v Bratislave a Pezinku. (dyfur)
  • Hudbu do filmu nahrala hudobná skupina Burčiak. (Raccoon.city)
  • Vo filme môžeme vidieť skutočných hráčov klubov TJ Spartak BEZ Bratislava; Slovan CHZJD Bratislava a Sokol Kyjev. (Raccoon.city)