Carrie 2: Zuřivost

• Česko Carrie 2 (více)

Vítejte na Vysoké škole Bates. Dnes se naučíme pravidlo číslo jedna: buďte vždy zadobře s Rachel Longovou. protože tahle dívka disponuje neovladatelnou smrtící silou! Rachel je další nezvladatelnou studentkou vysoké, která se zde chce za každou cenu udržet. Bohužel je přistižena při skandálním kanadském žertíku zinscenovaném skupinou sexem posedlých teenagerů, který skončí tragicky. Jeden z aktérů, který je policií povolán k výslechu, obviní Rachel z toho, že sama tento šílený žert vymyslela, aby ji veřejně ponížil. Avšak zahrávat si s Rachel je horší, než zahrávat si s ohněm. Je totiž pěkně rozzuřená a disponuje silou, která dokáže obrátit veselou party v šílený teror. (oficiální text distributora)

Jason13

Takový devadesátkový naivní pokus o to, vytěžit ještě pár dolarů z Kingovy (potažmo De Palmovi) klasiky. Nic moc nového či zajímavého to nepřineslo (kromě lepších triků - ale to by bylo smutné, kdyby tomu tak po cca 20 letech nebylo). Nicméně jako jednohubka mě to příliš neurazilo.. ()

uprchlice

Natočit Carrie 2 bylo pro režisérku Katt Sheu celkem odvážný výkon. V pokračováních má celkem zkušenosti. Už v roce 1986 natočila Psycho 3. To nedopadlo nejlépe. Carrie 2 je na tom o něco lépe. Nehledě na to, že se zde vrací herečka Amy Irving z prvního dílu a snaží se o nápravu. Jenže nic nepůjde tak snadno. Carrie, tedy v tomto případě Rachel, je hlavní hrdinkou tohoto thrilleru, který se nese na úspěchu Carrie z roku 1976. Příběh je stejný, ale modernější. Moderní škola, moderní párty atd. Ovšem to neznamená, že to bude lepší. Rachel se svěří nejlepší kamarádka Lisa s tím, že přišla o panenství. Její nový "přítel" jí řekne, že byla jen na to "jedno" a tak spáchá sebevraždu. Rachel je připravena se mstít... Na pokračování to nebylo špatné. Lehký průměr se super finálním masakrem. ()

Tom10000

Když jsem dnes poprvé viděl tento film, bylo to až po zhlédnutí prvního dílu, jenž však pocházel až z roku 2013 s Chloe Grace Moretzovou. Vrátil jsem se tedy o dobrých čtrnáct let zpátky filmově, ale o dobrých dvacet let po smrti Carrie (Upřímně: myslím si, že sledovat Sci-fi film z roku 1976 by nebylo až tak záživné, zejména pokud mám tu možnost sledovat novější adaptaci). Nebudu popisovat zdlouhavě děj, jako to dělám u jiných filmů. Zkrátka se seznamujeme s Rachel, plachou a tichou dívkou, jíž dělá společnost jen kamarádka Liz, jež však umírá skokem ze školní budovy. Prsty v tom mají kluci hrající na škole fotbal, jenž své úspěchy u děvčat mezi sebou bodují (tu nacházím alespoň malou zajímavost, totiž dabéra Filipa Švarce, mého oblíbeného). Jeden z nich není tak krutý, a i přesto ho vyzvou, aby si s Rachel začal. Nejprve to dělá pro svůj úspěch, ale později se do ní zamiluje. U Rachel se postupně probouzí telekinetické schponosti, jenž velice zaujmou školní vychovatelku, tu, která zažila masakr s Carrie. Snaží se ji pomoci, dokonce ji zavede i na místo trosek staré školy, jíž zničila právě Carrie, ale je jí to nanic. Když je Rachel pozvána lepšími holkami na mejdan, souhlasí. Tam si zatancuje s klukama z fotbalu a dozvídá se o zradě způsobené právě jejím klukem. Svoji moc už pod kontrolou neudrží, a stejně jako u Cariie si ji velmi užívá, stejně jako vraždit velmi krutě ostatní. Jedinou záchranu nachází u svého kluka, od nějž se nakonec dozvídá pravdu. Aby ho zachránila před troskami hořícího domu, jenž sama zapálila, umírá pod cihlovou zdí. Ale nebyla by to ona, kdyby se nevrátila mezi živé, sice bez svého zlého tetování na svém obličeji a celkově na celém těle, ale i přesto plna života a lásky (...). Nevím, co se lidem zde komentujícím nelíbilo na filmu, ale já sám jsem s ním velice spokojen. 85 procent, 4 hvězdy. ()

boocteer

Nejzajímavější byly snad jen hrůzostrašné vzpomínky Amy Irving z původního filmu Carrie, jediný důvod proč jsem zůstala dokonce. ()

drkaldj

U první Carrie jednoduchý koncept a scénář nevadil. Uběhlo 23 let a posun? Vlastně téměř nikam. Návaznost na první díl částečně potěší. Reakce postav na zásadní události jsou nijaké (Rachel má přivést zpátky psa, toho srazí auto, ona stopem s ním jede na veterinu, přijde domů pozdě a opatrovníci ji nehledali? Týpek Rachel zavolá, vyhrožuje jí, rozbijí okno a málem ublíží, přitom jí do telefonu řekne že volá on čímž se ke zločinu přímo hlásí a přivolána policie nedojede protože jim Rachel řekne do telefonu že nakonec vše je ok? Holka skočí ze střechy a všichni okolo reagují naprosto jinak než by reagovat měly?). Na druhou stranu musím uznat že jinak lepší než jsem ze začátku očekával, jedná se zkrátka o klasický průměr (hodně to zachraňuje rutinní režie která navozuje zvláště ke konci nostalgii první Carrie, jinak by šlo o podprůměrný snímek). ()