Lee Byeong-gu je chudý mladík, který přišel o práci v místní továrně. Jeho matka, kterou tolik miloval, je po nehodě v komatu. Jeho dívka zemřela na následky zranění při pouliční demonstraci. Lee však trpí pocitem, že na planetu Zemi chtějí zaútočit vetřelci ze souhvězdí Andromeda. Lee vydedukoval, kdo je vůdcem těch, kteří jsou již mezi námi. Lee propočítal, že k útoku dojde při zatmění měsíce. Lee se rozhodl jednat.
Bohatý ředitel velké chemické továrny se po divném setkání v garáži s podivně oblečeným mužem, který mluvil něco o Andromedě, probouzí připoután k židli v podivném sklepení.....začíná tvrzení...proti tvrzení.... (Zrzunda)

Yoda sama

Film, ktorý vie čo chce povedať, ale hovorí to neskutočne chaotickým spôsobom a využíva na to vyčerpávajúcu multižánrovosť. Fajn low budget nezmysel. ()

ghatos

Po první hodině sledování bych tomu dal 3 hvězdičky, ale potom to nabere takové obrátky, že jsem zústal v němém úžasu. Fantastická hudba prolíná emocionální děj. Při závěrečných titulkách jsem byl trošku vláčný. Film má i velký sociálně-politický podtext. ()

Curlyman

Tak toto je naozaj veľká šialenosť, ktorá od komédie prejde asi všetkými žánrami aby sa skončila dramatickým sci-fi mixom. Na začiatku som si myslel, že to bude nezáživná sprostosť a ono to sprostosť naozaj bola, ale veľmi záživná a s výborným rozuzlením. ()

Bernhardiner

Velmi mě baví režiséři, kteří dokážou dívaka celý film vodit za nos, aby pak na konci ukázali svůj škleb, že nás, bujnou fantazií nepolíbené, zase pořádně doběhli. To, co dívákům provedl Hitchcock ve Vertigu, úspěšně zvládl i jakýsi Jeong. Pravda, možná to chtělo dokonaleji propracovanou hudební stránku a chybí tomu jakási velkolepost, tedy přesně to, co ještě více nosovodícího Oldboye posunulo od dokonalosti k nesmrtelnosti, ale není třeba si příliš stěžovat. Zprvu komedie o bizárním únosu jednoho z členů korejské smetánky člověkem, jenž zdánlivě vypadá jako pacient psychiatrické léčebny, která pokračuje zneškodněním a zadržováním tohoto vetřelce ve sklepě kdesi v horách a vyúsťuje v konec, který by čekal opravdu málokdo. Dost tomu pomáhají i herci, Shin si psychicky labilní postavy vyzkoušel už v jiných snímcích, tudíž se zahráním podivného chlapce z hor neměl evidentně žádný problém, zaujme i provazochodkyně, která sice Miss Korea být opravdu nemůže, ale je důkazem toho, že herecké umění nezávisí na vzhledu, a ani se zadženým chlápkem nemám žádný problém. Možná, že plnou palbou tento snímek lehce nadhodnocuji, nicméně originality ve filmovém průmyslu je zoufale málo, a proto se klaním každému tvůrci, který se jí nebojí pustit uzdu. 90% ()

bloodvomit

Čekal jsem kdy to začne ztrácet grády, leč nedočkal sem se. Naprosto perfektní filmová všehosměs mistrně natočená. Velmi originální příběh, nenudí, odsejpá, překvapuje částečně i dojímá. Opravdu brilantní podívaná, rozhodně nepropásněte! Protože jestli nás všechny kdo film viděli dostanou.... kdo pak zachrání planetu? ;-D ()

BMAJTZ

Neskutečný mix všecho (thriller, krimi, komedie, horor, scifi, fantasy snad jenom porno chybí) a zároveň vůbec ničeho. Osobně nechápu tohle nadšení tímhle filmem, jediné co mě osobně zaujalo byl vizuální styl, ale příběh byl na mě teda až moc psycho a to si myslím, že zvládnu poměrně hodně. Kde bych začal, první polovina filmu byla neskutečně nudnou záležitostí, a to myslím vážně, jako komedie slabé, jako thriller málo napínavé, jako horror málo krvavé a jako celek naprosto nudné. Druhá polovina (spíče tak od hodiny a dvaceti minut) se vše přehoupne do roviny scifi a lehkého fantasy, které prostě do schématu vůbec nezapadá, zahodí totiž vše a veme to pěkně od začátku. Nevím asi jsem spíše na klasicky šílené filmy, ale něco takhle ujetého mě prostě míjí účinkem. Hvězdu si to zaslouží za vizuální styl (pominu-li posledních asi 5 minut) jinak blbost až za hrob. A závěr bych ohodnotil jako nejstupudnější destrukce Země kterou jsem měl tu možnost ve filmu vidět. ()

SpaceOdyseus

Skoda pomale prvni pulky. Mohl to byt nabuseny cernohumorny psychothriller, kdyby jen nebyl dej tolik rozredeny. Treti akt uz ale funguje vyborne a finale je paradni. Musim jeste ocenit originalitu premisy a explicitne zobrazene nasili, ktere ale neni samoucelne a slouzi deji! ()

system

Nejvetsim problemem je podle me prave ten zanrovy mix. Kdyby se film tvaril jako cistokrevny thriller ci drama max. hodnoceni by ho neminulo . Ovsem i tak se jedna o velmi originalni a velmi pusobivy film, ktery bude potrebovat vic nez jedno shlednuti. ()

Klay

Po nepovedeném žánrovém guláši The Host jsem si naivně říkal, že horší už to s těmi Korejci být nemůže. Teď už vím, že může. Save the green planet je rozvleklá mystifikační slátanina, které bych k dobru přiznal jen to, že si s divákem umí pohrávat a má pár originálních prvků (ale o žádnou filmovou revoluci nejde). Tím výčet pozitiv končí a nastupuje to, co mi vadilo. Celou první hodinu to mučivě nudí, hlavní hrdina je prostě otravný retard, kterému nejde fandit. Detektivní linie se dost neumně prolíná s tou hlavní "ufonskou" a jakmile máte pocit, že se jedna z nich rozjíždí, přijde střih a už zase sledujete jak se někdo znuděně šťourá v zadeli. Nepochopil jsem proč tvůrci prezentují mučení jako takovou srandu, když v závěru vyrukují s hlubokomyslným proslovem o tom jaké jsou lidi násilnické svině a když konečně dojde na zabíjení těch, kteří si to zaslouží, tak spustí smutná hudební melodie, jako kdybych je měl litovat. Mělo mě to přimět o něčem přemýšlet? Přemýšlel jsem, že větší peachovinu už asi dlouho neuvidím... ()

Martyr

Absolútne dokonalé! Tvorcovia mohli zo Save the Green Planet spraviť čistokrvný thriller ale na moje obrovské prekvapenie som sa dočkal totálneho mišmašu všetkých (opakujem všetkých") žánrov. Niečo takéto som videl prvý raz v živote a pochybujem, že ešte niekedy uvidím. Skoky z romantiky do thrilleru, z horroru do krimi, z sci-fi do komédie a neviem čoho všetkého kam, boli neskutočne vyvážené a doplnené naozaj dokonalou hudbou tak, aby sa divák ani minútu nenudil (možno LEN na začiatku). Kto neuvidí tak neuverí, že niečo také je možné v excelentnom prevedení. Každý možno povie, že presne vedel ako to dopadne ale neverím, že niekto vôbec veril v uskutočnenie predpokladaného konca. Nech premýšľam ako premýšľam, žiadnu chybu som na tomto umeleckom diele,ktore sa radi k Bckovym filmom nenašiel. Ľudia, kde žijete??? 81%? Kedy ste videli niečo podobné? Ešte teraz mi behá mráz po chrbáte pri počúvaní podarenej smutnej skladby. Slovné spojenie "žánrový guláš" je tu spomenuté už viac krát ako by bolo originálne, no práve to u mňa zvyšuje hodnotenie.95% (10/10) - 100 percent nedávam už len zo zásady. ()

honelnik

Tu nie je o čom....Prvá romanticko-horrorovo-historicko-psychologická sci-fi komédiálne ladená dráma, ktorú som kedy videl, žánrová zlátanina, ktorá mixuje všetko dokopy a pritom je neuveriteľne chutná. Režisér nám nedá ani na chvíľu pokoj, nechá nás plakať pri jednej z (pre mňa) najdokonalejšie vygradovaných scén v dejinách filmu a BAM! dá nám facku a hodí nás do komédie.DOKONALÝ FILM s trestuhodne výborným soundtrackom, na ktorom som nenašiel jedinú chybu (možno len to že nemá 8 hodín). A opäť raz výborný Ha-kyun Shin, ktorého začínam pomaly hádzať do jedného vreca s Min-sik Choi-om. ()

Brasi

Slušná zvrhlost, která si ode mě vysloužila hvězdičku navíc za to, že mě nakonec přece přechytračila. Ne, že by mě film úplně minul, ale podruhý to vidět nepotřebuju. ()

JB2203

Další z řady variací ne téma několikanásobný vrah. Tentokrát nám však autoři nepředstavují prudce inteligentní monstrum vraždící podle pravidel vykonstruovaných na základě nějaké (nejlépe náboženské) knihy či sestavující z rozkrájeného korpusu nebohých obětí pohříchu ideální mystické tělo, nýbrž vyšinutého jedince projektujícího své osobní nepřátele do postav mimozemských bytostí usídlených na planetě Zemi. A co by to bylo za umění, kdyby zde nebyla traumata z dětství a také nejasný závěr, protože co když to bylo nakonec všechno jinak? No budiž. Musíme přece alespoň jednou za ty dvě hodiny sledování filmu při nějaké hodně odpudivé scéně odvrátit hlavu od plátna či obrazovky, abychom měli ten pravý a neopomenutelný zážitek. A přece je v tomto filmu něco, proč stojí zato se na něj podívat. Za tím vším scénaristickým balastem totiž prosvítá režisérova schopnost natočit film. Natočit dobrý film. A pak také ty korejské reálie a dobře budované scény z výtvarně procítěných obrazů, které upomínají na tu nejlepší tradici asijské kinematografie. Ač jediné čeho jsem se u tohoto hororu bál, bylo to, že přijde další nechutná scéna, přesto jsem jej sledoval až do závěrečných titulků v naději, že to co vidím, ve mně nakonec zanechá přece jen o trochu víc, než dojem brutality a hnusu. Pak tedy musím říct: v tomto směru jsem zklamán nebyl. ()

Geoffrey

Neměl jsem štěstí a s tím filmem se jednoduše nepotkal. Místy na mě probleskávaly záchvěvy těžko vysvětlitelné geniality, ale ty se mi nijak nespojily. Z tohoto po všech stránkách "divného" filmu jsem zůstal nepříjemně rozrušený a neustálou mystifikací celý nejistý svými pocity. ()

kohut

nabudeny pozitivnymi komentarmi som si filmik pozrel a nie je zly. cely cas som si ale hovoril, ze ak to skonci tak ze _blablabla_ tak ma to naserie a pokazi mi to cely film. a ako sa film chylil ku koncu tak to vyzeralo ze to skonci inak. lenze potom prislo _blablabla_ a film bol tam, kde som ho nechcel mat. skoda. takze ked to vypnete 10 minut pred koncom, budete ma film za 4 hviezdicky. ()

Blaogranas odpad!

Říkám si, že už jsem dlouho neviděl žádný dobrý sci-fi a pak se mně do rukou dostane tohle dílo s velice dobrým hodnocením. Tak si řeknu proč ne. Obrovská chyba!!! Nejedná se vůbec o žádný sci-fi, alespoň tedy prvních 98,5% filmu. Je to příběh vypatlanýho mladíka, který přišel o rozum težkými životními situacemi. Za tohle představení jsem byl připraven dát 1* za předvedené hororové prvky, ve kterých se sice nevyžívám, ale za něco málo stály. Ovšem okamžik, kvůli kterému se tenhle film dá označit sci-fi, tedy posledními dvěma minutami, mi vzal veškerou chuť i pro tohle slabé hodnocení. Film pro slabomyslné úchyláky (bez urážky všem, kterým se to líbilo, ale zamyslete se!)! ()