Království ohně

• USA Reign of Fire (více)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiální text distributora)

gazogazo

pristupujte k tomu jako k becku a budete mile prekvapeni.. po ohlasech vsech okolo sem cekal nejakou asylumarnu a na konec to tak na dne neni... ale digi-monster-blockbuster by sel za ty prachy daleko lepsi :) ()

rukay

Na tomhle dílku je krásně vidět, že dobrý herec nerovná se i dobrý film. 4 hvězdy áčkového formátu tu jdou do plných téměr celou dobu stopáže, a ať zvedají celkový dojem z Králoství ohně poměrně podstatně, dát víc jak 3*** nemůžu, i kdyby na chleba nebylo. Ani jednomu z obsazených bych to ale nevyčítal. Butler zařve poněkud lacino, aniž by dostal čas cokoliv předvést, Bale nemá zdaleka dostatek prostoru, takže jen umrle běhá a odříkává bezkrevné repliky, a nejvíc tak určitě potěší až McConaughey v netradiční roli. Celý film ale kolosáně táhne ke dnu scénář, ve kterém je logických děr jak v ementálu. Slušnou atmosféru naopak zabíjí naprostá absence humoru nebo kreativity, a dialogy se spolehlivě omezují na strohé oznamovací věty a hláška hodná zapamatování je tu toliko jedna. Koulatelné, ale daleko, daleko za očekáváním. ()

phoenixer

Velmi zajimavy scifi scenar, slusne zpracovani a vcelku fajn zakonceni. Pokud se na to kouknete nezaujate a bez ocekavani, tak dostanete velmi hezkej post-apokalyptickej film s dobrym obsazenim. Matthew i Christian se sem totiz vazne hodi. ()

HonzaMag

Draci no... Postapokalyptická vize se nějak nepovedla, herci jsou nepřesvědčiví, draků je málo. Místama jsem se dost nudil. Škoda... Nakonec za ty draky teda dávám o jednu hvězdičku více, než by si film zasloužil. ()

sefino

Ani tolik pěknejch chlapů najednou mě nedokázali zaujmout natolik, abych "dožila" konce...v půli jsem usnula, a když se probudila na konec, tak byl přesně takový, jaký jsem čekala... ()

elshish

Rozhodne nemohu rict, ze je to uplna blbost. Me se to libilo i kdyz vyhrady k tomuto filmu mam.. Napr. zaverecna scena, ktera je trochu ujeta a pro priznivce fantasy je jasne predpovidatelna, ale da se to prezit.. ()

Zevon

Je to celé ptákovina, Bale se předvádí jak afektovaný puboš, příběh taky nic moc, ale draci to je panečku rýža, to tu mockrát nebylo. Všechno to nesedí, nezapadá, holt B třída pro fandy fantasy...Škoda, přeškoda, že se toho celého projektu nezhostil někdo jiný, jen když si vzpomenu na ty hlubokomyslné rozhovory a nesmyslné reakce tak bych brečel... Nebýt těch opravdu milých bestií s jejich moc fresh dechem, asi bych se ani nemáhal to hodnotit. ()

Acrobat

Nemozno toto kralovstvo hned zapudit. Tema drak a sucanost tu este nebola. Niekto si to zobral pod patronat a musel sa vediet velmi dobre obracat, aby nam naserviroval aspon zakladnu viziu ako to moze asi vyzerat. Nevyzera to vobec zle. Negativisticky postoj moze divak zaujat z pohladu nedostaktu akcie. Ozaj? Povedzme si otovre na danu stopaz je akcia vhodne nastavena, nechybaju vrtulniky, ostrelovacie pusky, dzipy, obrnene transportery, ci dokonca prijemne sprestrenie v podobe tanku. Spojenie techniky proti drakom nie je sice velkolepe, ale ma crty tzv. "stand-by" akcie. To znamena, ze clovek len podvedome v atmosfere vnima priamu alebo len vyckavaciu akciu, ktora sa navyse nesie celym filmom. Veme ze s drakom bojujeme, robime vsetky kroky k zachrane ludi a jeho vyhubeniu. Bale to taha, je sympatickym hrdinom, Matthew sa citi vo svojej role vynikajuco, co aj patrne vidiet. Velkym pozitivom je ze posledna basta ludi sa skryva v Britanii a nie Amerike, ktora uz konecne nie je centrom diania konca sveta, lepsie povedane posledneho boja prezivsich proti "monstram". efeky su na slusnej urovni, videnie draka je pozitivne. Filmu pomohlo aj pohranie sa s farbami a sytostou, kde dominuje odtien modrej a cervenej. Dolezite je, ze divak fandi Baleovi, Mathewom by chcel byt. Darmo, to ze sa tento film nevedel nejako predat, mal maly rozpocet pre velkolepejsie sceny, sposobuje o neho maly zaujem a aj negativne hodnotenia. Ide vsak o film s originalnym nametom, vynikajucimi hercami, kultivovanou akciou a je preto prijemnym spestrenim nejakeho filmoveho vecera. ()

josieaddms

Ne tak úplně špatný film. Zase nic světoborného. Pohádka pro starší, ale nic víc. Ale zase, trocha fantasy nikoho nezabije, ne? ()

Moiraine

Kde jsou ty časy, kdy stačilo, aby se někde objevil drak a já byla spokojená....? Asi už nenávratně pryč. Celé to nějak plave na vodě. Jestli ale nebudete přemýšlet (ani minimálně), přežít se to dá. ()

danny_21

Slaboučký příběh, ale hodně dobře zpracovaní dráčkové, opravdu škoda, že si scérnárista nedal víc záležet. Přesto si nemyslím, že by to byl až takovej propadák, koukat se na to dá, když se moc nepřemýšli nad příběhem a nad tím, proč nešli po tom samcovi hned, a užíváte si draků - 55 %. ()

Ceberus

Stěžovat si na nerealističnost této postapokalypické fantasy je jako vytýkat Pánovi prstenů, že Elfové tam mají příliš špičaté uši. Kvůli stejnému problému imho propadl můj oblíbený a mnohem kvalitnější postapokalypsák Vodní svět. Přesto mě tahle varianta budoucnosti moc neuchvátila a film je kvalitou někde na úrovni Soudného dne či Posla budoucnosti (naštěstí však bez významné dávky amerického patriotismu). Co se týče herců... Potěší chabá přítomnost Alexandera Siddiga (doktor Bashir z DS9), překvapí neméně chabá přítomnost Butlera, Bale tady nemá co hrát a za významnější zmínku tak stojí pouze McConaughey, který mi znovu dokázal, že nemusí být pouze tváří romantických slaďáren. ()

fallanga

Ehm. Jediný úsměvný moment bylo divadlo Star Wars. Jinak ten film byl o ničem. Dokonce ani Chris Bale to nezachránil. Dát draky do současnosti není špatný nápad, ale zde se to holt nepovedlo. Ale na druhou stranu speciální efekty byly vcelku povedené. ()

Kingjiri

Impulsem k projekci pro mě bylo herecký obsazení (Bale a McCounaughey), který nijak nezklamalo, ačkoliv první z nich vlastně neměl co hrát. Všechno ostatní bylo v nejsilnějších chvilkách při nejlepšim průměrný průměrný. Akce si člověk moc neužije, protože se hlavní hrdinové většinu času schovávaj ve svý pevnosti, kde z nich padaj velkohubý prohlášení nebo házej utrápený pohledy. S výjimkou finále se jedná jen o krátký akční scény, kterejm vůbec nepomáhá bídná výprava (Van Zanova první výprava do Londýna byla v tomhle směru fakt hodně trapná). Ale mě to celý stejně přišlo divný, scifi a draci mi prostě nejdou dohromady (aspoň teda v případě tohohle dramaturgickýho zpracování). ()